<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Tražimo -full suspension MTB-
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih bicikla
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Apex

PostPostano: 22.1.2016. pet. 16:06    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ono što se meni čini je da je ipak potreban netko sa idejom vodiljom i naravno financijama i onda se drugi mogi ili ne moraju priključiti. Recimo, tu puno ljudi zna zaista mnogo, ali nisam siguran koliko ljudi bi imalo ideju za konkretne proizvode, ne razne komponente pojedinačno. I onda bi jedan radio auto, drugi trokolicu, netko bicikl za grad, netko za šumu, netko brod i već u samom startu dođe do neslaganja. A čak možda ni to nije takav problem, nego neke sitne gluposti i kako si spomenuo - ego.

Pretpostavljam da se ljudi koji su radili ili rade one lijepe romobile isto tu nalaze. Jednom sam taj čak na trgu imao prilike i voziti. I čini mi se to kao solidan proizvod, a s druge strane mislim da je potpuno promašen segment. Daj bože da sam u krivu i da prodaja ide super, al ne znam. Mislim da ne treba biti jako pametan u osmišljavanju nečeg revolucionarnog, nego samo vidjeti što je aktualno u svijetu i to raditi uz dodatak povremenih sitnih vlastitih inovacija i tako imati podlogu za nešto veće ako iskrsne.
A kaj se tiče tih zelenih vozila, to su greyborg, mental manno, cromotor? respekt
Znači ovdje stvarno ima pravih znalaca, i samo fali neki proizvod koji će biti zanimljiv široj publici i cjenovno donekle prihvatljiv. Iako ako se nešto prodaje van Hrvatske, nije to tako ni bitno, koliko marketing dizajn i namjena. Otišla ova tema daleko od fill MTB-ova Confused
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ogi
Site Admin

PostPostano: 22.1.2016. pet. 17:40    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jesi čuo za onog Manoj Bhargava? http://www.e-vozila.com/forum/viewtopic.php?t=5954

Čovjek je sagradio poslovno carstvo iz gluposti, pa valjda se onda može još više sa zaista korisnim proizvodom.
Kućni generator na pedale nije loša ideja ali njegovo rješenje je promašaj...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Apex

PostPostano: 22.1.2016. pet. 20:54    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da, naletio sam na taj post baš koji dan prije neg sam se registrirao. Stvarno mi se ništa od tog ne čini ni kao nešto za gizmag (geotermalna nije nešto novo), a kamo li da je uistinu revolucionarno. Jedino mislim da ima smisla upotreba zamašnjaka koji je malo zaboravljen. To bi se moglo napraviti i tako da se običan bicikl spoji na trenažer biciklistički i nekim prijenosom zakači na zamašnjak koji je spojen s generatorom. Imaš i brzine da ga pokreneš i zapičiš tak da proleti kroz zid ako nešto krivo krene. Ili ga pokreneš bicom i održavaš brzinu sa solarnom pločom pa opet pripomogneš kad rpm padnu Very Happy

A ja oduvijek razmišljam na način da moramo smišljavati ili raditi nešto super korisno ili pak neviđeno da bi to bilo prihvaćeno ili isplativo, ali zapravo kad se osvrnem oko sebe, uglavnom oni koji najviše zarađuju i onda možda s tim i naprave nešto korisno, prodaju maglu ili u najboljem slučaju predstave nešto solidno, ali na način da ispadne ko da je to let u svemir.
Recimo Tesla auto. Osim što ima ok domet i nekad se ne zapali, ne znam, nije to ništa revolucionarno po mom mišljenju, jedino što su oni sa tom silnom pompoznošću privukli ljude i potakli ostale proizvođače automobila da taj segment ubrzaju, a što u suprotnom ne bi u idućih 20 godina. A zašto su svi mogli u 6 mj napravit po 3 električna modela? Zato jer ih imaju u muzejima već 50 godina i samo su pitali Kineza kolko košta neka solidna nova baterija i to je to.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ogi
Site Admin

PostPostano: 23.1.2016. sub. 11:57    Naslov: Citirajte i odgovorite

Apex je napisao/la:
Jedino mislim da ima smisla upotreba zamašnjaka koji je malo zaboravljen.

Zamašnjak za konkretnu primjenu nema nikakvog smisla jer ima veliku masu, dimenziju i cijenu.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Slv

PostPostano: 27.1.2019. ned. 23:38    Naslov: Citirajte i odgovorite

Slv je napisao/la:
ma čeka nekog naivca...

Nažalost on ni nezna što je bilo s tim ramama prije nego ih je dobio od distributera meride u nekoj navodno kompenzaciji, ali znam ja Very Happy visile su u goričkoj podružnici te firme, bike shopu prek puta groblja u gorici i kad su shop zatvorili pojavile se kod njega, ja sam ih odma skuzio jer sam ih dugo obilazio i žicao popust još u prvom shopu al nisu htjeli dat, zato sam i tražio po netu dok nisam našao iz koje su godine... to sve je bilo davno - vrijeme leti, a rame vise i dalje Very Happy

Uglavnom bio sam nasao samo u njemackoj jednog proizvodjaca koji je proizvodio te lrs shockove za centurion i komad je bio oko 130eura ak se ne varam, još onda sam bio zabrinut za stanje shockova, a ovaj ih izgleda nema ni s čime napumpat, žalosno za bike shop ili naznaka nečeg drugog?

Ak veli da su stare godinu dvije obični je žmukler pa budite oprezni palac

4 godine poslije Very Happy sjetio se opet tih merida rama...
srebrna je prodana, crna moguće još nije...
na njuški ima jedan centurion lrs za 2300 što je zapravo ista stvar samo ne piše veličina...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih bicikla
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Stranica 10 / 10.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.