<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Razna pitanja početnika
Idite na Prethodna  1, 2, 3 ... 62, 63, 64

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih bicikla
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
ToMiCcc

PostPostano: 29.6.2018. pet. 23:39    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pero je napisao/la:
Moga si bar preciznije napisat koje si senzore u stanju nabavit...
TLE49xx mi u tražilici izbacuje linearne senzore, tebi treba switch, npr. A314x...

Vjerojatno će raditi i linearni senzor, kao npr A1301, jer će zbog jakog magnetnog polja ionako ići u zasićenje...

Na kraju, treba paziti i na polaritet senzora, ako je barem jedan na motoru OK, valja ga provjeriti magnetom da znaš na koji polaritet polja reagira (pomoću magneta).

Na raspolaganju iz domacih prodavnica imam TLE49x , A3144 , EW512 , OH137 i OH49E .
Juce sam porucio TLE 4935 L za prvu ruku pa cu da isprobam.. Mada ni ovi ostali koje sam nabrojao nisu skupi pa ako mislite da su pametniji izbor , poslusacu vas.
Mislim da sam procitao negde da se moze upotrebiti bilo koji bipolarni hall senzor?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Towelie

PostPostano: 13.7.2018. pet. 16:40    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pozdrav, zadnji kotac od bicikla mi je krenuo ic u osmicu tolko da je guma na kotacu zapinjala za ramu, odnio sam ga na popravak u grad i reko mi je covjek koji tamo radi da je uspio napravit da vise ne zapinje ali i dalje ide u osmicu i razlog tome je sto su se izlizale niple / zbice, takoder disk zapinje za paknu non stop pa me zanima jel netko od vas ovdje moze izravnat i izcentrirat kotac jel covjek koji tamo radi nema ovakve debele zbice
[Vrh]
pjosipo

PostPostano: 8.8.2018. sri. 08:42    Naslov: Kontroler Citirajte i odgovorite

Imam neki kontroler od grrge, ne znam ga spojiti tj. znam ali ne radi Very Happy , a grrga mi se ne javlja na PM. Uglavnom, to je kontroler sa slike:

https://ibb.co/bvreGK

Spojio sam hallove i faze, napajanje na bateriju sam spojio tako da sam debelu i tanku plus zicu spojio zajedno na plus od baterije. Gas (na ovoj slici konektori za gas su skroz lijevo) ima tri zice, a na ovom kontroleru su četiri, ja sam ga spojio tako da sam pospajao crvenu sa crvenom, crnu za crnom i zelenu sam spojio sa trećom žicom na ručici gasa. I to sve skupa tako spojeno ne radi. Imam na tankim crnim i crvenim napon od 5V sto bi znacilo da ima nekog napona, cak mi se cini da se kontroler malo zagrije nakon sto je sve spojeno par min.

Na zutoj zici za gas koju nigdje ne spojim imam neki napon. Prema nekim uputama koje imam ta zuta bi trebala biti EBS+

Sto krivo radim?
[Vrh]
Slv

PostPostano: 10.8.2018. pet. 10:49    Naslov: Re: Kontroler Citirajte i odgovorite

rekao bi da si gas krivo spojio
imao sam ja nekoliko ručica kojima boje žica nisu imale veze s vezom
tak da prvo trebaš skužit šta ti je +, - i hall output

ako sam rekao krivo, dajte pomozite čovjeku
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
pjosipo

PostPostano: 10.8.2018. pet. 17:50    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mjerio sam napon izmedju zelene i crne kad je sve spojeno i imam 0.8V, ako pomicem rucicu gasa napon raste do nekih 4V pa bi rekao da je to ok spojeno (pretpostavljam da inace ne bi bilo napona niti promjene napona s pomicanjem rucice).
[Vrh]
Slv

PostPostano: 10.8.2018. pet. 18:13    Naslov: Citirajte i odgovorite

A kako si spajao faze? Mozda je krivi redosljed... niti to ne mora bit po boji uvijek
[Vrh]
pjosipo

PostPostano: 10.8.2018. pet. 22:45    Naslov: Citirajte i odgovorite

Probao sve kombinacije za faze i hall, nije pomoglo. Kad sve spojim na bateriju ima napona, jedino mi nije jasno zašto npr. na crvenoj i crnoj za gas dobijem 4.3 umjesto 5V.
[Vrh]
BuBi_zgb

PostPostano: 13.8.2018. pon. 11:36    Naslov: Citirajte i odgovorite

Bok,

imam Artas set koji odlicno radio do nedavno.
Dva puta mi se dogodilo, kad dodjem na posao 10km i stavim ga na punjac od 8-11h kad krecem na gablec i bike ne radi. Od pedaliram na gablec i nakon 20 min sve normalno opet radi?

Ima netko ideju sta bi moglo biti i zasto zeza.

Izmedju ta 2 puta sam stavio novi potenciometar za gas, otvaro bateriju, prelemio par zica ... radi sve bez problema. Na kvartu se ne skidam s njega, punit ga znam i preko noci ... nije mi jasno zasto proradi tek nakon 20 min?!

Hvala!
Lp Smile
[Vrh]
creatin

PostPostano: 14.8.2018. uto. 20:46    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mozda glupo, probaj promijeniti osigurac.
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 15.8.2018. sri. 16:16    Naslov: Citirajte i odgovorite

Bubi, provjeri napon baterije kada ne radi.
Najlakše ti je na konektoru za punjenje, ako je tu napon normalan,
provjeri na konektoru od kontrolera sa strane kontrolera.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
BuBi_zgb

PostPostano: 18.8.2018. sub. 11:59    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hvala na prijedlozima ... budem malo pogledao i probao skuzit sta se dogadja ...
[Vrh]
ToMiCcc

PostPostano: 27.8.2018. pon. 00:11    Naslov: Citirajte i odgovorite

Update:
U n48 sam ugradio nove (TLE 4935 L) hall senzore, banalno su jeftini i za sad super rade posao ali se sad nesto cudno desilo i tocak mi se vrti u nazad kad raspalim gas lol , promenom kombinacije hall i phase zica uspeo sam to srediti.. I sad se tocak normalno vrti unapred ali sad imam drugi problem.. Neradi mi regen , vec za 15 dana sam spalio jedne pakne ...
Confused
Dali se moze nesto prepraviti na kontroleru pa da regen proradi sa novom kombinacijom zica? U pitanju je grgin 35A kontroler
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih bicikla
Vremenska zona: GMT + 02:00.
Idite na Prethodna  1, 2, 3 ... 62, 63, 64
Stranica 64 / 64.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.