<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Samogradnja TP voda-voda
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Toplinske pumpe
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
max

PostPostano: 15.8.2015. sub. 15:29    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zašto ljudi sami izrađuju npr e-automobile, e-bicikle ... ? Možda zato jer znaju, jer mogu, jer misle da da će proći jeftinije, bolje ili ih možda komerciialni modeli ne zadovoljavaju. Zašto bi takvi ljudi onda bili bolji za preporučiiti neke komercijalne modele od nekog majstora koji servisira i/ili ugrađuje ili možda nekog marketinškog stručnjaka za iste ?? Koliko je meni poznato mali broj ljudi se bavi samogradnjom DT. Čak do nedavno je bilo 10-ak ozbiljnih proizvođaća, a onda krenula ekološka osviještenost, pa kinezi pa ....
viz je napisao/la:

Dizalica topline bi trebala grijati kuću sa oko 2 kW i sanitarnu vodu.
Dakle snage od 2 do max. 3,5 kW.
Samo mod grijanja.

Evo mogu ti ja napraviti 2kW DT (samo grijanje kako se i zahtjeva) za manje od 100€, (neš nać jeftinije) jamstvo 40 godina (max. dozvoljena garancija, pa nećeš dulje), touch screen user friendly. Ima samo jednu manu iako podnosi ulaznu temperaturu od -30°C do 50°C al je zato konstantni COP = 1 smijeh
Ako pronađeš jeftinije od 100€/COP javi koregiram cijenu, priprema za DT uključena u cijenu (ipak je to voda/zrak, opcionalno voda/voda drastično poskupljuje al ipak ispod 500€, ali sam mišljenja da nema potrebe)
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Toplinske pumpe
Vremenska zona: GMT + 02:00.
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Stranica 10 / 10.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.