<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

NE vs. Sunce
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Nuklearna energija
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
dmeter

PostPostano: 14.3.2011. pon. 17:51    Naslov: Citirajte i odgovorite

EV je napisao/la:
Atomska katastrofa sve bliža - vlada računa da će doći do topljenje jezgre - očekuje se još jedan snažan potres od 8,0

http://www.hrsvijet.net/index.php?option=com_content&view=article&id=12257:uivo-eskalacija-u-japanu-atomska-katastrofa-sve-blia-vlada-rauna-da-e-doi-do-topljenje-jezgre-oekuje-se-jo-jedan-snaan-potres-od-80-iri-se-panika-video&catid=5:svijet&Itemid=72

Moj EV kakva atomska katastrofa.Nisam se mislija javljat ali ponukan gomilom dezinformacija koje kruže internetom i papirnatim medijima se javljam.Evo malo ukratko o nesreči u Fukushima nuklearnom reaktoru BWR tipu.
Reaktor na principu kipuće vode ukratko BWR su slični kao ekspres lonac,malčice se razlikuju u principu i veličini.
Nuklearno gorivo za grijanje vode grije vodu, voda kuha i stvara paru, para onda pokreće turbine koje stvaraju elektricitet, a para se zatim hladi i kondenzira i vrača natrag u tekuče stanje, a voda poslata natrag da se grije na nuklearno gorivo i tako sistem kruži i funkcionira. Reaktor radi na oko 250 ° C.
Nuklearno gorivo je oksid urana. Uran-oksid-keramika ima vrlo visoko talište od oko 3000 ° C. Gorivo/uran oksid je u formi peleta . Ti peleti se zatim stavi u duge cijevi od Zr-5Nb Zircaloy legure sa talištem 2200 ° C, zapečaćeni i presovani. To zovemo gorive šipke. Ove šipke goriva onda su stavljaju zajedno u obliku većih paketa zovimo jezgra, a te pakete tada se stavljaju u BWR reaktor.
Zircaloy Kućište(jezgra) je prvi hermetički zid reaktora. Zircaloy odjeljuje radioaktivno gorivo od ostatka svijeta i vode. Jezgra se tada umeće u "BWR". To je ekspres lonac. Posuda pod tlakom je drugi hermetički zid šta dijeli radiaktivnost od svijeta. To je jedan ogroman,težak,masivan lonac dizajniran da sigurno zadrži jezgru odvojenu od ostatka svijeta na temperaturama od nekoliko stotina ° C.

Cijela nuklearka tada se oblači u još jedan debeo zid koji obuhvača nuklearni reaktora - sam BWR sve cijevi, pumpe, rashladne tekućine rezervnu vodu, to je treća zatvorenost. Treća zatvorenost je hermetički zatvorena također, vrlo čvrst plašt od najjačih čelika i betona. Treća zatvorenost je dizajnirana i napravljena samo za jednu svrhu: da zadrži na neodređeno vrijeme kompletnu jezgru u slučaju topljenja. U tu svrhu ispod BWR je napravljen veliki masivni betonski bazen ispunjen sa grafitom, a sve to skupa u treću hermetičku zatvorenost. To je takozvani "hvatač jezgre". Ako se jezgra istopi i BWR pod pritiskom izbije na kraju se otopi on će uhvatiti rastaljeno gorivo i sve ostalo. hvatač jezgre je izgrađen na takav način da istopljeno nuklearno goriva neće se širiti van bazena, tako da se može prirodno ohladiti.

U cilju kontrole lančane reakcije reaktora koriste se kontrolne šipke. Šipke jednostavno apsorbiraju neutrone i zaustavljaju lančanu reakciju urana trenutačno.
Problem je da se nakon umetanja šipki i zaustavljanja lančane reakcije urana,jezgra još uvijek proizvodi toplinu ali ne od urana nego od produkata cijepanja jezgri Cezija i joda i ostalih izotopa. ti elementi se i dalje cijepaju i proizvode toplinu ali oni se ne regeneriraju više od cijepanja jezgre i nakon par dana se potroše. Upravo ovaj ostatak topline je uzrok problema na nuklearnoj centrali.

Kako znam da su kontrolne šipke odradile posao,jednostavno da nisu automatski ubačene kontrolne šipke kad je započeo potres u roku od 45 minuta bi se jezgra istopila.Japanci u svakom trenutku i sada mogu sve zaustavit jednostavno izbacivanjem kompletne vode iz sustava i topljenjem jezgre i skupljanjem u hvataču jezgre ali tada se mogu pozdravit sa nuklearkom i bay,bay 10-20 miljardi eura.

Ja ću pokušati sažeti glavne činjenice. Potres koji je pogodio Japan je bio sedam puta jači od potresa za koju je nuklearna elektrana dizajnirana,projektirana i izgrađena. Japanske nuklearke su projektirane za 8,2 po Richterovoj skali razlika između 8,2 za koji su potres nuklearke izgrađene i za 8,9 potres koji se desija donosi razliku od 7 puta, a ne 0,7 kako mnogi misle. Tako da ja prvi čestitam japanskim inženjerima na super solidnim projektima.Klanjam im se do poda na kvalitetnoj gradnji izdržat potres 7 puta jači od projekta nije mala stvar.Da se tako jaki potres desija kod nas bilo bi oko 4 miljona mrtvih ni jedna jedina zgrada čitava i cijela Evropa ozračena
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
max

PostPostano: 14.3.2011. pon. 18:10    Naslov: Citirajte i odgovorite

dmeter djelim tvoje mišljenje kaj se tiče NE, i da nije bilo cunamija vjest o potresu bi bila samo vjest uz minimalni broj žrtava al ovako placko
dmeter je napisao/la:
....Da se tako jaki potres desija kod nas bilo bi oko 4 miljona mrtvih ni jedna jedina zgrada čitava i cijela Evropa ozračena

uz dodatak da se ja klanjanjam japancima na disciplini (kako samo strpljivoi bez indicenata čekaju na vodu), bez panike, bez razbojstva... da se to dogodilo u Americi mislim da bi 3.svjetski rat bio za malu djecu.
[Vrh]
dmeter

PostPostano: 14.3.2011. pon. 18:25    Naslov: Citirajte i odgovorite

Potres je kompletno uništio vanjsko napajanja do nuklearke.To je jedan od najgorih nesreća za nuklearne elektrane.Električna energija koja je potrebna da bi rashladne pumpe radile. Budući da je elektrana zatvorena te ne može proizvesti električnu energiju za sebe sve je krenulo nizbrdo od udara tsunamija.
To jest kad je tsunami jednostavno potopija dizel generatore.Tsunami je došao mnogo veći nego što su očekivali projektanti pri izgradnji elektrane. Tsunami je jednostavno potopija sigurnosne dizel generatore.

Kada se dizel generatori crkli, sistem se prebacio na hitne baterije. Baterije su bile namijenjene kao jedan od sigurnosnih sistema, kao izvor energije za hlađenje jezgre za 8 sati rada . I one su izdržale i više.

U 8 sati drugi izvor napajanja je trebao doči iz robne rezerve,treči od vojske,četvrti od pokrajine,peti državni rezervni i spojen na elektranu po planu za hitne situacije.Mobilni dizel generatori su kamionima hitno i došli blizu elektrane,Ovo blizu je mjesto gdje su sve stvari počele ići nizbrdo. Napajanje generatora ne može biti spojeno na elektranu utikači ne uklapaju struju jer je vjerovatno cijela instalacija puna mulja.

Japanci su tada počeli ventiliranje radijaktivnih pare s vremena na vrijeme kao kontrola tlaka. Temperatura u ovoj fazi je oko 550 ° C.
ispuštaju se radioaktivni dušika kao i plemeniti plinovi ali ti plinovi ne predstavljaju opasnost za ljudsko zdravlje.
zašto je krov exsplodirao vjerovatno zbog dobre namjere/greške japanaca da ispuste tlak ne direktno u okoliš nego u sam krov.Greška trebali su pustiti direktno u okoliš.Problem je u tome da na visokim temperaturama i tlakovima koju je jezgra postigla u ovoj fazi, molekule vode mogu se pretvorit HHO. Eksplozivna smjesa to naši sa besplatne energije dobro znaju

Zaključak.

Nuklearka je sigurna i sada će i ostati sigurna 100%.
Japan je proglasija Razinu 4 za nesreću: Nuklearna nesreća s lokalnim posljedicama.To je loše za Tokyio Electric čija je elektrana, ali ne i za bilo koga drugog pogotovo za nas.
zračenje je otpušteno kada su otpuštali tlak. Svi radioaktivni izotopi koji su otpušteni iz pare su nestali. Vrlo male količine otpuštenog Cezija i jod su sada nad tihim oceanom i nikad više za njih nečete čuti.Da ste bili sjedili na vrhu nuklearke kada su prozračivanja izvršena(ne mislim sada na ludost kad su puštali paru pod krov) vjerojatno biste trebali odustati od pušenja cigareta da biste umrli kad vam je sudbina odredila to jest svoj bivši životni vijek koji ste imali. Cezija i Jod su kontaminirali neke dijelove reaktora.To znači da su neke količine radioaktivnog joda-Cezija dospjele i u vodu ali ne i urana. Radioaktivni jod/Cezija će biti uklonjen kao radioaktivni otpad i pohranjen u centrali.Da bi ubrzali hlađenje i dodatno hvatali neutrone ubrizgali su morsku vodu ne znam u koji dio izvan BWR-a ili unutra BWR.
Morske vode pogotovo soli u njoj su kontaminirane onda će trebati zamijeniti s vremenom morsku vodu s destiliranom a morsku vodu dekontaminirati (nakon par godina idealno 8-12)
Jezgra reaktora tada će biti demontirana i prevezen u specijalna postrojenje, To će trajati oko 4-5 godina.
Sustava sigurnosti na svim japanskim elektranama će biti unaprijeđeni da izdrži potres 9,0 i tsunamije od 20 metara.Vjerovatno če biti teških nestašica struje u Japanu pri silnom remontu i nadogradnji nuklearki.
To če sigurno dovesti i do dodatnih izgradnji solarnih i vjetro elektrana što če imati posljedicu za rast cijena panela,invertera i VT a da ne govorim kako če skočiti cijena akumulatora jer če sigurno sve kompanije morati povečati bateriske stanice a to su tisuče mw pohranjenih u baterijama

Ako koga šta zanima pitajte slobodno,ovo sam napisa na brzinu možda mi je što promaklo.
[Vrh]
inch

PostPostano: 14.3.2011. pon. 19:12    Naslov: Citirajte i odgovorite

ako se jezgra počinje topiti tad se proces fisije može pod podređenim okolnostima nastaviti, ovo sad je van kontrole.. hlade morskom vodom, dakle teška improvizacija i borba s vremenom Confused

sekundarni dio je eksplodirao i sad je reaktor otvoren i isparava tu morsku vodu u atmosferu.

mislim da se radi o tom scenariju.
[Vrh]
Daddy_o7

PostPostano: 14.3.2011. pon. 20:40    Naslov: Citirajte i odgovorite

dmeter je napisao/la:

Ako koga šta zanima pitajte slobodno,ovo sam napisa na brzinu možda mi je što promaklo.

Koji su ti izvori ovih informacija ako se smije znati? Wink
[Vrh]
creatin

PostPostano: 14.3.2011. pon. 21:14    Naslov: Citirajte i odgovorite

Imas na wikipedia-i
[Vrh]
dmeter

PostPostano: 14.3.2011. pon. 21:19    Naslov: Citirajte i odgovorite

inch je napisao/la:
ako se jezgra počinje topiti tad se proces fisije može pod podređenim okolnostima nastaviti, ovo sad je van kontrole.. hlade morskom vodom, dakle teška improvizacija i borba s vremenom Confused

sekundarni dio je eksplodirao i sad je reaktor otvoren i isparava tu morsku vodu u atmosferu.

mislim da se radi o tom scenariju.

Inch ako se jezgra otopi zajedno sa i samim reaktorom(sada više ne može to se je eventualno moglo desit u prvih 48 sati sa kontrolnim šipkama ili u prvih par sati bez kontrolnih šipaka,sad više ne može i da žele to napravit u jezgri bi trebalo ponovno pokrenuti lančanu reakciju ali kontrolne šipke treba podiči a zbog povišene temperature su vjerovatno zapečene i sada ih je nemoguče izvuči.

Hlađenjem morskom vodom nije improvizacija to je jedna od zaštitnih mjera morska voda to jest soli u njoj su izvrsni mediji za zaustavljanje trenutno lančane reakcije ali se inače ne koriste jedino zbog toga šta je skupo vodu poslje ispustit u prirodu.Zašto su i točno gdje pustili morsku vodu je jedini podatak kojeg točno ne znam.
Možda im je pukao rezervni bazen sa destiliranom vodom pa su morali koristit more.
Možda hlade reaktor iz vani sa morem i tada voda nije u kontaktu sa unutrašnjim dijelom reaktora.
[Vrh]
dmeter

PostPostano: 14.3.2011. pon. 21:21    Naslov: Citirajte i odgovorite

Daddy_o7 je napisao/la:
dmeter je napisao/la:

Koji su ti izvori ovih informacija ako se smije znati? Wink

http://en.wikipedia.org/wiki/Boiling_water_reactor
http://en.wikipedia.org/wiki/File:BWR_Mark_I_Containment,_cutaway.jpg
[IMG=http://img825.imageshack.us/img825/7366/bwrmarkicontainmentcuta.jpg][/IMG]

[Vrh]
dmeter

PostPostano: 14.3.2011. pon. 21:58    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja se grozim kad pročitam optužbe koje dolaze od strane amerikanaca i njihove kvazi demokratske štampe sa bobastičkim naslovima.
Japanci kriju podatke od curenju radioaktivnosti
Ozračeni marinci na nuklearnom nosaču aviona-to velikim slovima a sitnim slovima piše kad su se mornari oprali sapunom instrumenti nisu pokazali radiaktivnost itd

a ne govore da su raznim nuklearnim testovima ti isti vojnici ispalili stvarno radiaktivne bombe to jest puno radiaktivnije bombe plutoniske,hidrogenske bombe svakih vrsta i to

USA 1032 nuklearnih bombi od 1945
Rusi 715 komada
Englezi 45 komada
Francuzi 210 komada
kinezi 45 komada
par komada pakistanci,indici,
korejci pod upitnikom
[Vrh]
inch

PostPostano: 14.3.2011. pon. 22:16    Naslov: Citirajte i odgovorite

dmeter je napisao/la:

Inch ako se jezgra otopi zajedno sa i samim reaktorom(sada više ne može to se je eventualno moglo desit u prvih 48 sati sa kontrolnim šipkama ili u prvih par sati bez kontrolnih šipaka,sad više ne može i da žele to napravit u jezgri bi trebalo ponovno pokrenuti lančanu reakciju ali kontrolne šipke treba podiči a zbog povišene temperature su vjerovatno zapečene i sada ih je nemoguče izvuči.

Hlađenjem morskom vodom nije improvizacija to je jedna od zaštitnih mjera morska voda to jest soli u njoj su izvrsni mediji za zaustavljanje trenutno lančane reakcije ali se inače ne koriste jedino zbog toga šta je skupo vodu poslje ispustit u prirodu.Zašto su i točno gdje pustili morsku vodu je jedini podatak kojeg točno ne znam.
Možda im je pukao rezervni bazen sa destiliranom vodom pa su morali koristit more.
Možda hlade reaktor iz vani sa morem i tada voda nije u kontaktu sa unutrašnjim dijelom reaktora.

ok. znam što treba za fisijsku reakciju i sad je to ugašeno, ali radijacija postoji.

zašto misliš da nije u eksploziji se rasprsla ona kapa na reaktoru i da je sad sustav otvoren i da van izlazi para koja je ozračena? (to ameri nagađaju i misle da japanci kriju pravi razmjer katastrofe, gledao sam videa i slike reaktora)

meni je jedino jako žao ako ta morska voda kontaminira ocean pa onda i zemlju isl. jer sumnjam ja da oni imaju ne oštećene bazene i da su onda to nekako pumpama prespojili u kružni sustav s hlađenjem vani itd..

zato sam i rekao da improviziraju - zapravo bit će da su odlučili žrtvovati tlo i vodu a da spriječe požar i onda moguće širenje zrakom , što bi bila katastrofa za tako specifičnu i mnogoljudnu zemlju.
[Vrh]
inch

PostPostano: 14.3.2011. pon. 22:19    Naslov: Citirajte i odgovorite

eventualno se da improvizirati posredno hlađenje preko kondenzatora paroturbine, al nemam pojma kad nema podataka o tome što se događa.
[Vrh]
creatin

PostPostano: 14.3.2011. pon. 22:53    Naslov: Citirajte i odgovorite

dmeter je napisao/la:
Ja se grozim kad pročitam optužbe koje dolaze od strane amerikanaca i njihove kvazi demokratske štampe sa bobastičkim naslovima.
Japanci kriju podatke od curenju radioaktivnosti
Ozračeni marinci na nuklearnom nosaču aviona-to velikim slovima a sitnim slovima piše kad su se mornari oprali sapunom instrumenti nisu pokazali radiaktivnost itd

Ovo kad sam procitao u novinama sam se opalio smijati, nasli se ameri prozivati japance. Nije mi drago sto se ovakva strahota dogodila, ali posto se dogodila drago mi je da se dogodila u Japanu jer su ljudi koji ce stvarno dati sve od sebe da situaciju stave pod kontrolu sa najmanjim mogucim posljedicama.
Koliko su se dugo ameri natezali sa naftom od BP-a?
[Vrh]
eygon

PostPostano: 14.3.2011. pon. 23:20    Naslov: Citirajte i odgovorite

kako se računa jačina potresa ?

kažeš 8,2 i 8,9 je 7 puta jači potres?

de razbaci koji link na formulu respekt
[Vrh]
dmeter

PostPostano: 15.3.2011. uto. 00:35    Naslov: Citirajte i odgovorite

eygon je napisao/la:
kako se računa jačina potresa ?

kažeš 8,2 i 8,9 je 7 puta jači potres?

de razbaci koji link na formulu respekt

Potres jačine 1 je 10 puta jači od potresa jačine 2
Potres 3 je 10 puta jači od potresa jačine 2 itd.

http://www.britannica.com/EBchecked/topic/502877/Richter-scale
[Vrh]
zega

PostPostano: 15.3.2011. uto. 01:00    Naslov: Citirajte i odgovorite

skala je logaritamska...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice MSNM
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Nuklearna energija