<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

mikro hidrocentrala ili stirling na drva

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Hidroelektrane
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
vjeran

PostPostano: 25.10.2008. sub. 17:56    Naslov: mikro hidrocentrala ili stirling na drva Citirajte i odgovorite

Poštovanje,

za kuću u bespućima GK-a opcija mi je mikro hidrocentrala (mogla bi biti i mikro reverzibilna centrala imam i delta h, našao sam prozvodjača u Kini koji traži,

quote:

water flow is 0.161m3/s , water head is 9m, it could generate 8KW power , with FOB Yantian price USD6600.00.

unquote.

Čini mi se too much jer ustvari to je samo generator sa cijevi koja dovodi mlaz na lopatice (klik na link i eto sličke http://www.alibaba.com/product-gs/205730960/Micro_Hydro_Power_Units/showimage.html? )

Mislim da bi se to mogli i napravit tu kod nas a jeftinje nego 6600 $ plus prijevoz i carina i pdv, ko zna jel bi uopće to smijo uvesti...

Druga opcija mi je stirling na drva, našao sam prizvodjača u Pakistanu ali baš ne suradjuju, ima li itko kakvu preporuku za nekakvih 8 kw-a gdje i kako nabaviti stirlinga na drva?

Hvala / L.pozdrav,

Vjeran
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Brada

PostPostano: 25.10.2008. sub. 19:14    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jako jeftini proizvodi iz Kine su pomalo prošlost. Naravno da možeš uvesti proizvod koji pomaže energetsku učinkovitost u 'rvata samo je pitanje da li će carinik to znati. Srećom nedostatak obrazovanja istoga se najčešće da anulirati pravilnim odabirom špeditera.

Probaj uznemiriti svetu kravu u Indiji. Tamo još ima bezočno jeftine robe. Kao i kod Kineza pravilo je izbjegavati manje firme. One veće su se upristojile i znaju prodavati komadno. Ako su bezobrazni pa ne žele, obećaj im brda i doline, ovladavanje tržištem itd i zatraži uzorak. Može se desiti da ti ga daju po normalnoj cijeni. Na kraju krajeva možda se krije i dobar posao iza te muke.

Probaj recimo ovdje -> http://www.jyoti.com/hydro.html
Ovaj prijenosni 5kW micro turbine generator izgleda zgodno. Firma je 60 godina u poslu pa postoji šansa da rade dovoljno kvalitetno.

Ovdje ti je popis još nekoliko renomiranijih proizvođača micro turbina od tamo. Za web adresu proguglaj naziv firme.

http://www.newenergyindia.org/Small%20Hydro%20Turbine%20Manufacuturers.pdf
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Hidroelektrane
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.