<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Prodaja stuje - kako do papira??!!
Idite na Prethodna  1, 2, 3 ... 34, 35, 36

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Solarni moduli
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
miko

PostPostano: 26.5.2021. sri. 11:49    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pozdrav,

pitanje ako netko ima iskustva.
Planiram si ugraditi solarnu elektranu na krov, nešto tipa kao i Stjepan. Dali je se netko prijavljivao prošle ili pretprošle godine kada je bilo na poziv fonda za zaštitu okoliša za subvenciju izgradnje elektrane?? Dali su uvjeti jedanki kao i kada sve plaćaš iz svog đepa, mislim kw za kw, otkupna cijena 0,8kn ako proizvedeš višak, dali je potreban neka dodatna dokumentacija....

Čitao sam da bi poticaji trebali ići u trećem kvartalu ove godine pa ako si mogu nešto umanjiti troškove zašto ne.

Puno hvala svima na pomoći...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
debeli

PostPostano: 26.5.2021. sri. 12:52    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mislim da je otkupna cijena za višak bliže 0,2
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
miko

PostPostano: 26.5.2021. sri. 13:30    Naslov: Citirajte i odgovorite

debeli je napisao/la:
Mislim da je otkupna cijena za višak bliže 0,2

Na E-on imaju reklamu da rade ključ u ruke pa sam njima slao upit, zvali me jučer pa kažu da višak prodajem po 0,8kn/kw. Kod njih je cijena 3,6kw elektrane ključ u ruke 55.000 kn, gledao sam na solar shop pa je kod njih 32.000 kn + promjena brojila HEP-u, nisam ih zvao pa pneznam dali imam još kakve troškove.

Meni isto kao da zvoni da je prije cca 2 godine kada sam se interesirao otkupna cijena bila tako 0,2kn ako ideš preko poticaja..
[Vrh]
stjepan

PostPostano: 14.7.2021. sri. 18:16    Naslov: Citirajte i odgovorite

I tako, eto meni kuverte od HEP-a. Unutra...račun za 1.5-31.5....200kn
Reko wtf. Inače je račun bio 500kn. Šta je sad to. Ili mi nisu počeli mjeriti proizvodnju od početka mjeseca, ili me ne mjere uopće, pa je ovaj račun ustvari noćna potrošnja.
Zove 0800 broj na računu:
" Ne znamo vam mi to, zovite drugi 0800 broj"
Ok zove drugi:
" Jao mi smo vam za jednostavnija pitanja, šaljite mail pa će vam tamo netko odgovoriti"
Šaljem mail i dobivam automatski odgovor da je primlje (što je dobro) no isto tako da rade neki upgrade sistema te da sve funkcionalnosti možda nisu dostupne...

smijeh2

A baš je dobro krenulo. Sada čekam odgovor da vidim, dal me uopće imaju u sistemu te od kojeg točno datume mjere moju proizvodnju.
[Vrh]
stjepan

PostPostano: 21.7.2021. sri. 14:37    Naslov: Citirajte i odgovorite

Eto i drugog računa...isto oko 200kn. Znači nije da su krenuli mjeriti kasnije, nego uopće ne mjere i vide / naplaćuju samo "noćnu" potrošnju....

Ovi sa maila se ne javljaju...

Eh....
[Vrh]
max

PostPostano: 21.7.2021. sri. 18:16    Naslov: Citirajte i odgovorite

stjepan je napisao/la:
...
Sad, da li će se sve raditi na mjesečnoj razini, pa ću ja dobivati novac kad proizvodim više, pa plaćati kad proizvodim manje, ili će se čekati kraj godine i napraviti godišnji obračun, meni je sasvim svejedno.
...
Eto i drugog računa...isto oko 200kn. Znači nije da su krenuli mjeriti kasnije, nego uopće ne mjere i vide / naplaćuju samo "noćnu" potrošnju....

Eto vidiš da ti nije svejedno Wink HEP rijetko u iznimnim situacijama vraća novac. Niža tarifa će ti biti uglavnom potrošačka. U Višoj tarifi i tako ne smiješ imati više (na godišnjoj razini) od potrošene inače ispadaš iz igre. Gle znaju oni da kod NT nećeš "proizvoditi" tak da šalju račune, dočim zimi skoro ništa od "proizvodnje" no na kraju (godišnji obračun) plaćaš razliku i pazi da ne "protutnjaš" sa proizvodnjom. Ponavljam NT ne ulazi u prebijanje (osim nešto ljeti "proizvodnja" do 8h

Prebaci se u jedinstvenu tarfu pa onda sve prebijaš Rolling Eyes Bolje ovako samo ljeti smanji potrošnju noću.
Net-metering na djelu Smile
[Vrh]
stjepan

PostPostano: 21.7.2021. sri. 23:24    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nisam siguran da razumijem...
Kakve veze imaju tarife sa time da oni UOPĆE ne mjere moju proizvodnju? Njihov IT sistem me ne vidi kao proizvođača već kao:

Aktivacijski ključ nisam primio. Ili me još uvijek vode pod "proces priključenja" ili im je IT sistem u k....

Pitao sam ih za tarife na onom drugom 0800 kaj sam zvao i kaže mi ženska da to nema veze, no kako mi nije mogla pomoći sa problemom "jer je ona za jednostavnije stvari", onda joj baš i ne vjerujem 100%. Evo i mog računa:

"Jedinstvena tarifa"....

Meni to izgleda da potrošnju po danu ne vide, jer proizvodim više nego što trošim, a onda kako dođe noć, krene i potrošnja, i da je to ustvari ono što trenutno plaćam, što bi trebalo nestati nakon priključenja (osim možda ovih nekih fiksnih troškova)
[Vrh]
max

PostPostano: 22.7.2021. čet. 03:09    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mislim da tebe nisu aktivirali, odnosno da im sustav u ... Meni stigla dva računa (identična) da se nađe, he, he
Mora se vidjeti ako imaš dvosmjerno el. brojilo kolika je potrošnja, a kolika "proizvodnja"
[Vrh]
stjepan

PostPostano: 22.7.2021. čet. 09:00    Naslov: Citirajte i odgovorite

Probao sam očitati, i nisam siguran da brojilo uopće prikazuje proizvodnju. Digitalno je, i "vrti" brojke svakih ne znam koliko sekundi. Čekao sam podosta vremena da dođe do šifri za koje su mi rekli da su proizvodnja i nisam dočekao, ali bih se zakleo da sam vidio te šifre kad su bili HEP-ovi majstori i postavljali brojilo.
Ne znam dali oni imaju mogućnost mijenjanja postavki kad očitavaju, ili dal je netko bio i nešto mijenjao dok me nije bilo doma ili sam ja vidio nešto što nije bila proizvodnja.
Kako god, čekam odgovor na mail...
Kako god bilo, ne očekujem da će mi retrogradno vratiti proizvedeno. Bio bih sretan da to poprave ovaj mjesec pa da do kraja ljeta napravim barem kakvu takvu zalihu.
[Vrh]
debeli

PostPostano: 27.7.2021. uto. 13:04    Naslov: Citirajte i odgovorite

Još malo komplikacija

https://www.presscut.hr/Web%20Sharing%20ZON/06-2021/01-06-2021/EGE/Presscut_19697443.pdf?fbclid=IwAR3MDtrRihUJ85opovDANzIGbd2uM20LM0LptPPbqtXaq60X5VqL-bjDR6I
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Solarni moduli
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodna  1, 2, 3 ... 34, 35, 36
Stranica 36 / 36.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.