<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Rimac Automobili
Idite na Prethodna  1, 2, 3 ... 93, 94, 95

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Hrvatska
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
josip024

PostPostano: 8.6.2021. uto. 10:59    Naslov: Citirajte i odgovorite

papicdu1 je napisao/la:
otkuda procjenjuješ da ja pljujem po autu? Kad bude inormalnog reviewa o autu ,naravno da ću pročitati,pogledati a litanije kvazi novinara ili plaćenih zagađivača prostora ala Watson,to me ne zanima.Vidim da se sljedba budi pa se čujemo za ,recimo 6 mjeseci Very Happy

nisam toliko često na forumu ali od prvog dana imaš negativan stav prema vozilima Rimca. ne mogu reći ništa jer nisam upoznat s radom ekipe i nisam ni blizu stručan, ali masa ljudi koji u životu nisu izmislili/napravili/zamiješali koktel daju si za pravo komentirati i pljuvati po čovjeku koji je složio takvo električno vozilo.

što se tiče držanja ceste fizika kaže nisko težište i dobro trenje daju vrhunske karakteristike. mogu tvrditi za preludu 1992g da leži puno bolje u zavojima od svih astri pežota 20x 30x i slično a pogotovo kad joj se stave šlape kako spada.

vjerujem da je od 1992g do sada malo napredovala tehnologija a da kod rimca nije ugrađeno ništa što trenutno nije top. tako da stav ne drži u zavojima u teoriji ne stoji.

osobno jedva čekam vrijeme na nürburgring i ne sumnjam da će biti rekord.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
fire

PostPostano: 8.6.2021. uto. 11:06    Naslov: Citirajte i odgovorite

josip024 je napisao/la:
papicdu1 je napisao/la:
otkuda procjenjuješ da ja pljujem po autu? Kad bude inormalnog reviewa o autu ,naravno da ću pročitati,pogledati a litanije kvazi novinara ili plaćenih zagađivača prostora ala Watson,to me ne zanima.Vidim da se sljedba budi pa se čujemo za ,recimo 6 mjeseci Very Happy

nisam toliko često na forumu ali od prvog dana imaš negativan stav prema vozilima Rimca. ne mogu reći ništa jer nisam upoznat s radom ekipe i nisam ni blizu stručan, ali masa ljudi koji u životu nisu izmislili/napravili/zamiješali koktel daju si za pravo komentirati i pljuvati po čovjeku koji je složio takvo električno vozilo.

što se tiče držanja ceste fizika kaže nisko težište i dobro trenje daju vrhunske karakteristike. mogu tvrditi za preludu 1992g da leži puno bolje u zavojima od svih astri pežota 20x 30x i slično a pogotovo kad joj se stave šlape kako spada.

vjerujem da je od 1992g do sada malo napredovala tehnologija a da kod rimca nije ugrađeno ništa što trenutno nije top. tako da stav ne drži u zavojima u teoriji ne stoji.

osobno jedva čekam vrijeme na nürburgring i ne sumnjam da će biti rekord.

Da si bio na buzetu ili na grobniku i da znas konkretna vremena, mislim da nebi tako mislio.
[Vrh]
josip024

PostPostano: 8.6.2021. uto. 12:10    Naslov: Citirajte i odgovorite

ne mogu tvrditi. kažem meni je nelogično da vozilo s niskim težištem i dobrim gumama ne leži dobro u zavoju, ali strpiti ćemo se koji dan pa se uvjeriti.

naravno u teoriji bi mogli po zakrenutosti volana određivati brzinu kotača tako da vanjski mrvicu brže vrte i s time bolje zavoj prolaze.

opet teorija i praksa ne moraju biti ni blizu. tako da ...

jedino što mi ide u korist zašto možda ne leži dobro u zavojima je ta što još dan danas nema s niti jedne staze rezultati.
[Vrh]
lisicakm

PostPostano: 8.6.2021. uto. 14:10    Naslov: Citirajte i odgovorite

papicdu1 je napisao/la:
ne budeš ni vidio ulaske kroz zavoj ,jer ih niti do sada nije bilo za vidjeti što se mudro izbjegava.Koji razlozi su ,zaključi sam

Jako dobro leži u zavoju i dobar je na stazi
[Vrh]
fire

PostPostano: 8.6.2021. uto. 22:53    Naslov: Citirajte i odgovorite

Dobro receno.
https://www.youtube.com/watch?v=cOpQSBpO2uo
[Vrh]
stipe_zd

PostPostano: 9.6.2021. sri. 06:21    Naslov: Citirajte i odgovorite

pa nico rosberg ga je vozio po zavojima, a po matinoj faci se nasluti da nije bas sporo... a ako je nico zadovoljan, onda sam i ja Smile

https://youtu.be/GF5EMsf2RTU?t=341
[Vrh]
miko

PostPostano: 9.6.2021. sri. 12:40    Naslov: Citirajte i odgovorite

fire je napisao/la:
Dobro receno.

Nazalost najbitnija stvar je da FSD nije dozvoljen u europi, da je, Tesla bi pustao europskim autima tu mogucnost, papirologija je glavna prepreka, tehnicki ako su drugi napravili da auti idu sami nevidim zasto to nebi i zaposlenici Rimac automobila napravili.

vjerovatno ce i novi gradonacelnik to morati amenovat pa je upitno sve
[Vrh]
josip024

PostPostano: 9.6.2021. sri. 13:51    Naslov: Citirajte i odgovorite

ako sam dobro popratio da je Hondi odobrena za korištenje 3 razina autonomnosti od 5 mogućih a negdje u Americi jedan dio grada voze robotizirani Taxi 4 razine autonomnosti.

5ta razina je max i kad ona bude to je to pakirajmo volane u muzej.

sad da li će to biti za godinu dvije ili pet budemo vidjeli.
[Vrh]
Caca

PostPostano: 10.6.2021. čet. 11:46    Naslov: Citirajte i odgovorite

miko je napisao/la:
fire je napisao/la:
Dobro receno.

Nazalost najbitnija stvar je da FSD nije dozvoljen u europi, da je, Tesla bi pustao europskim autima tu mogucnost, papirologija je glavna prepreka, tehnicki ako su drugi napravili da auti idu sami nevidim zasto to nebi i zaposlenici Rimac automobila napravili.

vjerovatno ce i novi gradonacelnik to morati amenovat pa je upitno sve

Bit će, polako... https://www.bug.hr/propisi/njemacka-ce-od-sljedece-godine-ozakoniti-autonomnu-voznju-4-razine-21636
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
rkahler

PostPostano: 11.6.2021. pet. 12:34    Naslov: Citirajte i odgovorite

https://www.vecernji.hr/techsci/rimac-zbog-famoznog-investitora-johna-i-hammonda-izgubio-sam-10-godina-zivota-1499762
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Hrvatska
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodna  1, 2, 3 ... 93, 94, 95
Stranica 95 / 95.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.