<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Ravnica - brdo?

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električni bicikli
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Veki

PostPostano: 15.5.2021. sub. 16:19    Naslov: Ravnica - brdo? Citirajte i odgovorite

Bicikl po ravnici vuče na maksimalnom gasu 100A dok u brdo samo oko 35A, u čemu je kvaka? Bio bi poželjan odgovor nekoga tko je imao sličan ili isti problem a da ga je riješio pošto je problem već nešto stariji a probano je sve živo i neživo sa biciklom da se taj problem riješi no bezuspješno. Pada mi na pamet interakcija između neke dvije ili više postavki u kontroleru koja mi možda promiče ...
Komponente su sljedeće:
Motor qs273 v3 4T
Kontroler Sabvoton svmc96/100(M)
Bms Llt smart 100A
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
anito

PostPostano: 15.5.2021. sub. 21:56    Naslov: Citirajte i odgovorite

Sabvoton smanjuje struju prema motoru kad temperatura motora pređe određenu granicu.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Veki

PostPostano: 16.5.2021. ned. 12:37    Naslov: Citirajte i odgovorite

Sve bi to bilo ok glede temperature da se jače grije u brdu nego po ravnici ali je obrnuto. Kad idem na sljeme manje se grije nego po ravnici do Zagreba. S obzirom da vuče u brdo samo 35A ne čudi me da se ne grije. Uglavnom žicu od termičke probe ili što se već nalazi u motoru nisam ni priključivao tako da ne može biti zbog temperature. Znam dvojicu ljudi sa Sabvotonima kojima daje maksimum ampera kao po ravnici tako i u brdo.

Kad imaš peh onda imaš peh, tako i sa žbicama, frend je imao 2,3 mm žbice na stražnjem kotaču na QS205 i nikad problema s njima, ja sam prvo imao 3mm pa zatim 3,5 mm, prvi set koji je došao sa motorom su pucale a na ovim drugima navoj odlazi.
[Vrh]
anito

PostPostano: 16.5.2021. ned. 12:43    Naslov: Citirajte i odgovorite

A kolika ti je temperatura kontrolera kad se voziš na brdo?
Ja imam isti kontroler i jedino sam primjetio smanjenje struje zbog porasta temperature motora ili kontrolera.
[Vrh]
BB

PostPostano: 19.5.2021. sri. 07:37    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ali ne ideš istom brzinom uzbrdo i po ravnom... Uzbrdo motoru padnu obrtaji zbog pada momenta, kontroler mu daje manje napona. Pošto kontroler radi kao step down pretvarač on vuče isti (relativno isti) napon iz baterije dok gura veoma promjenjivi napon prema motoru, to uzrokuje različitu struju na ulazu u kontoler. Na ulazu u motor je vjerovatno slična struja i po ravnom i uzbrdo...

Vjerujem po tvojoj analogiji da nizbrdo vuče 150A Very Happy smijeh1
[Vrh]
Veki

PostPostano: 30.5.2021. ned. 10:20    Naslov: Brdo-Ravnica Citirajte i odgovorite

Hvala Anitu na pomoći prije svega. Problem je bio u krivo postavljenim limitima temperatura u kontroleru. Uglavnom problema sa visokim temperaturama nemam bilo da se vozim u brdo ili po ravnici.

anito je napisao/la:
Ja imam isti kontroler i jedino sam primjetio smanjenje struje zbog porasta temperature motora ili kontrolera.
[Vrh]
anito

PostPostano: 30.5.2021. ned. 15:31    Naslov: Re: Brdo-Ravnica Citirajte i odgovorite

palac Smile

Veki je napisao/la:
Hvala Anitu na pomoći prije svega. Problem je bio u krivo postavljenim limitima temperatura u kontroleru. Uglavnom problema sa visokim temperaturama nemam bilo da se vozim u brdo ili po ravnici.

anito je napisao/la:
[Vrh]
grrga

PostPostano: 31.5.2021. pon. 07:40    Naslov: Citirajte i odgovorite

Problem sa žbicama u zadnjem točku je do majstora koji je slagao kotač.
Ja oduvijek koristim 2,5 m i nikad mi nije pukla niti jedna. Ako složim sa 3 mm ili 3.5 mm ne trebaju ni niple, vozi na njima Smile
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električni bicikli
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.