<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Umjetna inteligencija
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4, 5

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Računala
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
zega

PostPostano: 26.11.2020. čet. 19:35    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jos jedan dokaz na hrpu koji sam vec postao (AI ce najvise utjecati na white collar jobs), ali kad cold fusion napravi video najcesce je dobar, tako da, moram postat!

Clanak koji je napisao AI

https://www.theguardian.com/commentisfree/2020/sep/08/robot-wrote-this-article-gpt-3 Cool
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice MSNM
ogi
Site Admin

PostPostano: 26.11.2020. čet. 21:27    Naslov: Citirajte i odgovorite

Believe me...Believe me... Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Daddy_o7

PostPostano: 30.11.2020. pon. 17:39    Naslov: Citirajte i odgovorite

[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
zega

PostPostano: 30.4.2021. pet. 00:09    Naslov: Citirajte i odgovorite

Musk je definitivno zanimljiv lik koji ima dobar gut feeling podfutran znanjem, kaze da smo trenutno jos uvijek CO2 starved, mislim da je u pravu, i da je momentum problem, i tu mislim da je u pravu...
Ovdje stavljam jer prica o potencijalnim problemima AI navodeci da je AI
puno-puno veci problem od nuklearnog oruzja, i tu mislim da je u pravu!
BTW originalni titlovi su banana naprema googleovih CC captiona (titlova) preporucam (task specific AI-low threat, superinteligence-high threat) Very Happy
[Vrh]
zega

PostPostano: 11.5.2021. uto. 10:36    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jos jedan koji goovori o populaciji, linkao sam vec prije jedan video na temu populacije u postu Musk vs Gates, ali ovdje Musk pokazuje koliko je promisljeniji od Gatesa u ovom specificnom segmentu:

Elon palac
[Vrh]
Daddy_o7

PostPostano: 12.5.2021. sri. 00:28    Naslov: Citirajte i odgovorite

zega je napisao/la:
Jos jedan koji goovori o populaciji, linkao sam vec prije jedan video na temu populacije u postu Musk vs Gates, ali ovdje Musk pokazuje koliko je promisljeniji od Gatesa u ovom specificnom segmentu:

Elon palac

Znači biti će nas dramatično manje i zagađenje će posljedično dramatično pasti...dakle problem je riješen... Cool
[Vrh]
stjepan

PostPostano: 12.5.2021. sri. 07:56    Naslov: Citirajte i odgovorite

To što će nas biti manje ne znači da će se riješiti i zagađenje. Ako mi daš dovoljno resursa, ja mogu zagaditi 10x više nego moja prabaka.
Ustvari...i sa pola resursa kojih sada imam, ja kreiram vjerojatno duplo ako ne i troduplo više zagađenja nego što ga je kreirala moja prabaka.

Daj mi dovoljno jeftinu energiju, i ja ju neću trošiti isto kao i sada i uštedjeti na računu za energiju, ja ću ju trošiti onoliko više koliko je ona jeftinija itd. Kažem "ja" čisto kao primjer, ali mislim da se to odnosi na većinu, na prosjek, nikako na sve.

Da bi smanjili zagađenje, moramo promjeniti glavu, a ne brojke i tehnologiju. Promjena brojki i promjena tehnologije svakako pomaže ali je sizifov posao ako ne promjenimo glavu.

Evo, ja stavio solare na krov. Čovjek bi mislio, super, eto, zelenije je (daleko od toga da je skroz zeleno, no definitivno zelenije), a meni već sad prolazi kroz glavu: "hm, mogao bih majnati Bitcoin, ili rentati prostor + struju i svoje znanje o tematici majnerima" itd. Kad bih to napravio (neću), taj pozitivan efekt bi bio u potpunosti poništen i otišao u minus.

Ja ne sumnjam da će se promjena u glavi desiti, pitanje je samo, da li će se desiti dovoljno brzo. Evo, npr. pušenje. Prije 10-15 godina si na ulici najnormalnije vidio nekoga sa cigaretom. UStvari vjerojatno si češće vidio nekoga sa cigaretom nego bez nje.
Sada, sada se iznenadim kad vidim nekoga sa cigaretom u ruci.

Budućnost će svakako biti bolja, pitanje je samo tko će ju doživjeti Very Happy
[Vrh]
Daddy_o7

PostPostano: 12.5.2021. sri. 22:37    Naslov: Citirajte i odgovorite

stjepan je napisao/la:
To što će nas biti manje ne znači da će se riješiti i zagađenje. Ako mi daš dovoljno resursa, ja mogu zagaditi 10x više nego moja prabaka.
Ustvari...i sa pola resursa kojih sada imam, ja kreiram vjerojatno duplo ako ne i troduplo više zagađenja nego što ga je kreirala moja prabaka.

Daj mi dovoljno jeftinu energiju, i ja ju neću trošiti isto kao i sada i uštedjeti na računu za energiju, ja ću ju trošiti onoliko više koliko je ona jeftinija itd. Kažem "ja" čisto kao primjer, ali mislim da se to odnosi na većinu, na prosjek, nikako na sve.

Da bi smanjili zagađenje, moramo promjeniti glavu, a ne brojke i tehnologiju. Promjena brojki i promjena tehnologije svakako pomaže ali je sizifov posao ako ne promjenimo glavu.

Evo, ja stavio solare na krov. Čovjek bi mislio, super, eto, zelenije je (daleko od toga da je skroz zeleno, no definitivno zelenije), a meni već sad prolazi kroz glavu: "hm, mogao bih majnati Bitcoin, ili rentati prostor + struju i svoje znanje o tematici majnerima" itd. Kad bih to napravio (neću), taj pozitivan efekt bi bio u potpunosti poništen i otišao u minus.

Ja ne sumnjam da će se promjena u glavi desiti, pitanje je samo, da li će se desiti dovoljno brzo. Evo, npr. pušenje. Prije 10-15 godina si na ulici najnormalnije vidio nekoga sa cigaretom. UStvari vjerojatno si češće vidio nekoga sa cigaretom nego bez nje.
Sada, sada se iznenadim kad vidim nekoga sa cigaretom u ruci.

Budućnost će svakako biti bolja, pitanje je samo tko će ju doživjeti Very Happy

Naravno da će biti bolja pa ne vidim problem koji Musk iznosi jer će manjak radne snage nadomjestiti roboti. A i vidjeli smo kako se priroda prošle godine obnavljala kada nas nije bilo uokolo osim ako do te mjere useremo motku pa krene nepovratni proces i završimo kao Venera prije nego krenemo dalje u sunčev sustav... Very Happy
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Računala
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4, 5
Stranica 5 / 5.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.