<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

ZAPI H2 s 80V na 24V

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Kontroleri
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Willys

PostPostano: 1.2.2021. pon. 15:09    Naslov: ZAPI H2 s 80V na 24V Citirajte i odgovorite

Da li je netko probao spustiti radni napon ZAPI-ja H2 s 80V na 24V. Naime imam dva komada od 80V, a trebam 24V. Znam sve za podizanje napona no zanima me da li postoji kakav problem u softweru (koji bi ga gasio) ako mu riješim napajanje logičke ploče koje treba.

Ako je netko probao ili zna nešto o tome molim da podijeli info ili da savjet. Ako priča nema smisla naručujem novi kontroler na 24V i to je to.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Eustahije

PostPostano: 1.2.2021. pon. 16:23    Naslov: Citirajte i odgovorite

Vidi moj thread https://www.e-vozila.com/forum/viewtopic.php?t=7235

Postoji jedna slika s dva otpora označena crveno. Sjećam se da je taj čip bio ključan za podizanje napona na 200V.
Mislim da jedan od 4 komparatora unutra okida i na niski napon. Također preko njega se filtriraju naponi koje proc mjeri. Uglavnom siguran sam da s par izmjena vrijednosti otpora može zeznut bilo kakav SW safety feature koji bi gasio na preniskom naponu.

Što se tiče napajanja, koliko se sjećam postoje nekoliko 5W serijskih otpora koji kad bi se kratko spojili, stvar bi mogla raditi.

Negdje na papiru imam dio sheme zapija oko napajanja i komparatora skinut, slijedeći tjedan bi mogao potražit pa uploadam (trenutno nisam u ZG).
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Willys

PostPostano: 1.2.2021. pon. 17:40    Naslov: Citirajte i odgovorite

Eustahije je napisao/la:
Vidi moj thread https://www.e-vozila.com/forum/viewtopic.php?t=7235

Postoji jedna slika s dva otpora označena crveno. Sjećam se da je taj čip bio ključan za podizanje napona na 200V.
Mislim da jedan od 4 komparatora unutra okida i na niski napon. Također preko njega se filtriraju naponi koje proc mjeri. Uglavnom siguran sam da s par izmjena vrijednosti otpora može zeznut bilo kakav SW safety feature koji bi gasio na preniskom naponu.

Što se tiče napajanja, koliko se sjećam postoje nekoliko 5W serijskih otpora koji kad bi se kratko spojili, stvar bi mogla raditi.

Negdje na papiru imam dio sheme zapija oko napajanja i komparatora skinut, slijedeći tjedan bi mogao potražit pa uploadam (trenutno nisam u ZG).

Bilo bi odlično ako imaš shemu Very Happy

Unaprijed zahvaljujem!
[Vrh]
Eustahije

PostPostano: 10.2.2021. sri. 10:22    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nekako sam pronašao neke zabilješke..

Generalno, preko Flat kabela 2 pina su bitna preko kojih dolazi +B i VMN na ploču.

+B napon dolazi do logičke preko 56K otpora
WMN napon dolazi do logičke preko 33K otpora.
Ovdje dolje na slici se vide ova dva otpora od 33K i 56K,

Ja sam ih morao cca 2X povećati, ti ih moraš cc 2X smanjiti.
Bitno je da izlazi na naponskim dijelilima (dolje desno na slici ) budu u istim omjerima. Tj da za 2X niži napon na ulazu, na izlazima djelila budu jednaki naponi kao i ranije.
Dva komparatora uspoređuju te napone i okidaju na dva praga.

Što se tiče napajanja,
Izbacio bi ona 3 otpora od 47ohm
Ovaj 31k bi upola smanjio (on daje bias ovoj 12V zenerici)
Ona dva velika od 2K2 u paraleli 1k1 bi trebalo dovesti na 0.5K
ova 12 V zenerica je na bazi emiterskog slijedila, tranzistor je darlington tako da dolje na njegovom izlazu (emiteru) trebaš imati nekih cca 10V. Ova 18 V zenerica ne radi ništa nego glumi zaštitu u normalnom radu.
mislim da je iza ovog još neki 7805 stabilizator, ali nebitno.

Ovo je malo iz glave, to sam radio dosta davno.
Za svaki slučaj prođi kroz shemu i pločicu i potvrdi još jednom da je ovaj dio dobro skinut, nadam se da će ti pomoći.

Ja sam svoju preinaku testirao na 160V i šljakalo je ok. Napajanje sam morao malo drugačije riješiti da nemam grijalicu unutra. Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Willys

PostPostano: 10.2.2021. sri. 19:44    Naslov: Citirajte i odgovorite

Puno hvala na informacijama - već sam nešto probao ali nisam uspio. Budem se pozabavio pa javim rezultat. Jučer sam naručio 24V 600A original pa budem vidio što je u njemu različito pa bude sigurno i tu nekih informacija.
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Kontroleri
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.