<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Toyota PRIUS
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električni automobili
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
zega

PostPostano: 13.11.2007. uto. 11:15    Naslov: reva Citirajte i odgovorite

http://www.revaindia.com/
5000$ je kostao kad sam ja gledao prije par godina, tada su ga poceli uvoziti britanci (pitaj boga koliko tamo kosta) a i cijena mu je ziher porasla jer je dolar pao a cijena je bazirana na njihovoj valuti (Indijski rupi:euro 1:57,4 danas)...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice MSNM
Darrieus

PostPostano: 13.11.2007. uto. 19:47    Naslov: Re: i kod nas Citirajte i odgovorite

gesdim je napisao/la:

..nije mi jasno kako su ga homologirali jer su do skoro tvrdili da nemamo zakonskih osnova za homologaciju elektricnih automobila, a hibridni auto je u odrijedjenim rezimima elektricni.

U Hrv se Prius registrira samo na osnovu benzinskog motora, dok se elektricni motor, odnosno njegova snaga ne uzima u obzir prilikom registracije.

Sto se homologacije tice, mislim da to nema veze s el motorom, odnosno hibridnim pogonom.

No vise o atestu vozila i samoj homologacija bi trebao pitati Hal-a on ima najvise iskustva s time.
[Vrh]
gesdim

PostPostano: 13.11.2007. uto. 21:29    Naslov: Homologacija Citirajte i odgovorite

je uradjena, auto se prodaje; nisam uspio dobiti onog sto prodaje bas Priuse da rascistimo detalje, a nije mi ni cilj, jer i da imam viska 25.500eu ne bi ih dao za auto; a mislim da jos nisu prodali niti jedan; s druge strane, hibrid manji od Priusa nije za ove uslove gradske voznje kod nas, s ludackim nacinom voznje ( ubacivanje u kolovozne trake sa svih strana), tako da prakticno defanzivan nacin voznje nije moguc u spitzi . a spica je 5-6 puta na dan..
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
HAL9000v2.0

PostPostano: 16.11.2007. pet. 00:34    Naslov: Re: i kod nas Citirajte i odgovorite

Darrieus je napisao/la:

No vise o atestu vozila i samoj homologacija bi trebao pitati Hal-a on ima najvise iskustva s time.

Mi se znamo? Shocked
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Darrieus

PostPostano: 8.12.2007. sub. 01:27    Naslov: Citirajte i odgovorite

Bio na test voznji i ono auto je mrak. definitivno super fealing kad klizi na elektromotoru, a o onim displayima da ne pricam, osjecaj ko u svemirskom brodu.
sama voznja je milina, mos s rukama raditi sto oces, ja sam stalno hvatao za imaginarni mjenjac Very Happy definitivno milina za voziti.

No nazalost nasa drzva je milione svjetlosnih godina udaljena od ostatka svijeta, te ne nudi nikakve olaksice za kupnju "ekoloskog" automobila, pa je sveukupna cifra za odvojiti za takav auto nazalost prevelika.

Cist za usporedbu, receno mi je da u USA isti model kosta cca duplo jeftinije neg kod nas Sad
[Vrh]
MalaZelena

PostPostano: 8.12.2007. sub. 12:32    Naslov: Citirajte i odgovorite

Darrieus je napisao/la:
Cist za usporedbu, receno mi je da u USA isti model kosta cca duplo jeftinije neg kod nas Sad

Da, tužno Confused
[Vrh]
debeli

PostPostano: 8.12.2007. sub. 21:06    Naslov: Citirajte i odgovorite

u USA svi automobili i televizori i kompjutori.. i sl

koštaju cca 60 % manje nego kod nas

kao i Li-Po baterije.
[Vrh]
treb

PostPostano: 8.7.2008. uto. 07:52    Naslov: Citirajte i odgovorite

http://www.croatiabiz.com/info_lnews-article.php?ID=35174
[Vrh]
ubi me struja

PostPostano: 23.10.2008. čet. 09:08    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pozdrav svima;
Prvo sam pročitao sve što se ovdje moglo naći o PRIUS-u a onda sam našao način da probam jednog ali ne onako kako su oni (predstavnici)zamislili prezentaciju nego u kontinuitetu 72 sata.
Odmah na početku moram reći da sam primjetio da je večina post-ova napisana samo na osnovi tehničkih podataka a ne direktnog iskustva jer;
U toku mog testiranja auta potrošnja se kretala od 4,5 do cijelih 8 lit/100km. Istina, bilo je dionica kada računalo prikazalo 12,5 i više litara ali je to opet ušlo u gornje granice potrošnje. Da se razumjemo, u Sarajevu je promet objektivno rjeđi nego u ZG ali i ovdje postoje ulice čiju dužinu od nekih cca 500 met. u špici savladavate 30 minuta, dok vam za cca 12km vožnje u gradu treba između između 45min i jednog sata + sve moguće i nemoguće varijante ulica na kojima je uspon ili pad veći od 10%. Budaletina za volanom ima na obije strane pa ćemo to uzeti kao konstantu. Još nešto veoma važno, iz nekog razloga računalo je benzinski motor uvjek i tačno uključivao pri brzini od 45 km/h i u 80% slučajeva isti bi nastavio raditi sve dok brzina ne padne na 0 kmPo mom mišljenju ova TOYOTA je PUN pogodak za grad i stani kreni vožnju. Potrošnja goriva u gradu joj je niža od bilo kojeg auta koje vozim ili sam imao priliku voziti. Naprosto vožnja u koloni vas jednostavno opušta, bar mene jeste, jer znam da trošim ništa. Spolja a pogotovu iznuta auto je fantastičan i jedine mane (ako se to može nazvati manama) po meni su sljedeće:

1. prebacivanje sa el. na benzin bi trebalo dovesti u funkciju trenutne brzine vozila a ne položaja ili brzine kojom se pritišće pedala akceleratora
(ovo joj je najveća mana)

2. smanjiti displej i postaviti uobičajene prekidače i komande (vjerujte mi da od 10 ljudi svega dva ili tri znaju da se displej može dodirivat!)

Kada u obzir uzmu ove dvije gornje napomene PRIUS neće trošiti ni pola od ong što sam ja izmjerio, također, velika većina vlasnika vožnju neće završiti na banderi ili kanalu gledajući one glupe strelice koje idu od i prema točkovima, dok će goto svi znati odmagliti staklo ili podesiti sebi temperaturu kabine
[Vrh]
sleeper

PostPostano: 23.10.2008. čet. 16:37    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja sam je vozio i mogu ti reci da nisam odusevljen. To je vise komercijalni trik za glupe amere nego sto se u praksi pokazala kao neka velika stednja. Pa Renolov dci turbodizel motor trosi manje nego taj prius a da ne govorimo koliko bolje ide. Prius je pretezak, preskup i ima preskupo odrzavanje. Onda mi idu na zivce sitnice kao kad ga se stavi u rikverc onaj zvuk bip-bip, pa mi se namece pitanje- sta vozim viljuskara ili auto?
Unutrasnjost (imao sam krema bijelu unutrasnjost) se jako brzo prlja i tesko cisti, a automatik jednostavno organski ne podnosim Mad, mislim vozit cu ga ali da to kupim nikad.
Nemoj me uzimat za rijec ali to je moje osobno misljenje i da u gradu mi je trosila prosjecno 6.6 litara.
[Vrh]
johnho007

PostPostano: 24.10.2008. pet. 19:59    Naslov: Citirajte i odgovorite

sleeper je napisao/la:
Ja sam je vozio i mogu ti reci da nisam odusevljen....
Nemoj me uzimat za rijec ali to je moje osobno misljenje i da u gradu mi je trosila prosjecno 6.6 litara.

ma daj.... imam lexus hibrida... to ti je 2 puta tezi, potrosi 10 litara/100km. A prius 50% manje. A za sitni stvari (ne te svidja izgleda), pa svi ima svoje. Hibridi nisu lose... kao za 'transition' (oprosti, ne znam taj rijec na hrvatski).

Oni (Toyota, Ford, Honda, itd.) ide polako, pa tako i treba (na zalost). To je vise ovisi politike i ekonomike nego tehnologije.

Ipak, najbolje kada mi napravimo nesto... isklucivo na struju, da oni 'veliki' vidi da bilo koj moze i to....
[Vrh]
sleeper

PostPostano: 24.10.2008. pet. 20:15    Naslov: Citirajte i odgovorite

johnho007 je napisao/la:
sleeper je napisao/la:
Ja sam je vozio i mogu ti reci da nisam odusevljen....

ma daj.... imam lexus hibrida... to ti je 2 puta tezi, potrosi 10 litara/100km. A prius 50% manje. A za sitni stvari (ne te svidja izgleda), pa svi ima svoje. Hibridi nisu lose... kao za 'transition' (oprosti, ne znam taj rijec na hrvatski).

Oni (Toyota, Ford, Honda, itd.) ide polako, pa tako i treba (na zalost). To je vise ovisi politike i ekonomike nego tehnologije.

Ipak, najbolje kada mi napravimo nesto... isklucivo na struju, da oni 'veliki' vidi da bilo koj moze i to....

Nisam kuzio tvoj komentar o potrosnji sta ti izgleda puno ili malo? Ako ti je 6.6 litara puno onda procitaj na prvoj stranici da moze popiti i do 10 litara. Ja sam inace taj auto iznajmio u Columbia South Carolina i tamo ga nisam forsirao nesto previse tj. vratio sam ga vrlo brzo i uzeo mazdu 3.
[Vrh]
johnho007

PostPostano: 24.10.2008. pet. 20:45    Naslov: Citirajte i odgovorite

sleeper je napisao/la:
Nisam kuzio tvoj komentar o potrosnji sta ti izgleda puno ili malo? Ako ti je 6.6 litara puno onda procitaj na prvoj stranici da moze popiti i do 10 litara. Ja sam inace taj auto iznajmio u Columbia South Carolina i tamo ga nisam forsirao nesto previse tj. vratio sam ga vrlo brzo i uzeo mazdu 3.

6,6 je puno, pa oni jos nisu radili kako triba... Ali Prius trosi manje od 5.

U S.C. nema benzina nego rajkija, mozda zbog toga...
[Vrh]
HAL9000v2.0

PostPostano: 24.10.2008. pet. 21:06    Naslov: Citirajte i odgovorite

Meni je Prius uredno trošio preko 14. A i ono automatsko parkiranje u rikverc mu baš ne šljaka. mogli su dodat par senzora straga. Uredno se par puta zabio u drvo koje mu je bilo sa strane.
[Vrh]
ubi me struja

PostPostano: 25.10.2008. sub. 11:15    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nebih da se ponavljam niti bilo kome oponiram ali:

Kada u TOYOTI promjene konstrukciju pedale gasa ili vjerovatnije program koji istu nadgleda onda će PRIUS biti apsolutni pobjednik, ovako ide sigurno u smeće. Velika potrošnja mora biti jer jednostavno drugi vozači nemaju strpljenja da vi gas pritišćete ko junfer inaće će se benzinac upaliti i na 0,5 kmh. Ja sam u toku svog testiranja auta ubacio komad jake spužve sa zadnje strane pedale gasa i tada je stvar postala puno bolja što se tiće potrošnje. I dan danas mi nije jasno zašto su (bar kod mene) ostavili benzinca da radi sve dok se auto potpuno ne zaustavi.

Ukratko, HITNO treba mjenjajti uslove ili će PRIUS ostati samo kao pokaz da TOYOTA ima konja i u nižoj klasi od LEXSUSA

P.S. 007 Hrvatska rječ koja ti fali je "međuprostor" ili bar "prelazak"
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električni automobili
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeća
Stranica 6 / 9.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.