<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

DOK-ING XD
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 40, 41, 42  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električni automobili
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
inch

PostPostano: 3.7.2009. pet. 17:41    Naslov: Citirajte i odgovorite

a suštini volio bi da mi iz hrvatske možemo kupiti takav auto po manjoj cijeni nego ovi iz vana..valjda bi bio za nas jeftiniji Confused
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
CroDriver

PostPostano: 3.7.2009. pet. 17:47    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jesi siguran da Smart ima manju čeonu površinu od Tesle?

I nije sve u čeonoj površini. Kod tako malih auta je prednji dio gotovo okomit dok je sportski auto u obliku klina
[Vrh]
zega

PostPostano: 3.7.2009. pet. 18:11    Naslov: Citirajte i odgovorite

naravno da nie sve,zato sam I napisao CxA ili umnozak koeficijenta oblika i ceone projekcije. Ali sama ceona projekcija bi trebala biti manja kod uskog smarta.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice MSNM
ogi
Site Admin

PostPostano: 3.7.2009. pet. 18:12    Naslov: Citirajte i odgovorite

I kako da sad prebacim ovo u odgovarajucu temu: http://www.e-vozila.com/forum/viewtopic.php?t=1434&start=0
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
CroDriver

PostPostano: 3.7.2009. pet. 18:19    Naslov: Citirajte i odgovorite

EV je napisao/la:
I kako da sad prebacim ovo u odgovarajucu temu: http://www.e-vozila.com/forum/viewtopic.php?t=1434&start=0

Sorry Very Happy

Ali jbg. kad krene rasprava...
[Vrh]
Brada

PostPostano: 4.7.2009. sub. 00:16    Naslov: Citirajte i odgovorite

EV je napisao/la:
Brada..DOKING ne prodaje price, vec su se dokazali u ozbiljnim poslovima

Svaki njihov proizvod je de-facto prototip ili se radi u seriji od par komada gdje svaka mašina košta nemile novce zbog specifične namjene, zatvorenosti i ekskluzivnosti tržišta, a uz to se pri izradi kao alat najčešće koristi aparat za zavarivanje. Masovna proizvodnja uglancanog artikla za široku potrošnju je nešto sasvim drugo i tu su mnogi polomili zube.

Ja samo komentiram ono što vidim, a to je par rendera i podosta obećanja. Znakovito je i to što nema ni riječi o projektu na njihovom site-u.

To ne znači da možda neće uletiti u posao i u tom slučaju im želim sve najbolje. Do tada dozvolite da izrazim svoju skepsu glede masovne pojave tih autića. Očekujem i pojavu prototipa ali znajući ugrubo koliko mogu koštati kalupi i alati za izradu dijelova karoserije (ne mislim na strojni park koji će vjerujem biti u outsourcing firmama), blago sumnjam u masovnu proizvodnju. Istovremeno sam prilično ravnodušan vezano uz postojanje proizvoljnog broja prototipa. Samo masovna proizvodnja mi nešto znači, a sve ostalo mi liči na voajerizam jer predmet svojih želja moram gledati u tuđem dvorištu.

Volio bih da griješim u svojoj skepsi ali prečesto to nije slučaj. Evo završila trka na otoku Manu. Samo da podsjetim -> http://www.e-vozila.com/forum/viewtopic.php?t=1213

Btw protuminska vozila i automobil za prijevoz putnika se razlikuju kao drveni ormar i rostfrei lonac. Dok-ing jest ozbiljna firma ali nigdje ne piše da si najavama elektro automobila nisu željeli zapravo samo napraviti odličnu promidžbu. Upravo ozbiljne firme ponekad koriste te metode. Nije se uspjelo? Jbga, ima milion dobrih razloga zašto. Ono što ostaje u glavama ljudi su simpatije zbog pokušaja proizvodnje nečeg poželjnog, a kojeg možda nije ni bilo. Evo, već nakon iznošenja misli koje pozivaju na oprez osjećam blagu napetost u odgovoru. Razumijem ja simpatije, a i sam žarko želim da uspiju ali za sada ih neću ni braniti ni posebno napadati osim što mi se ne sviđa onaj render jer ne prikazuje ni približno konačni proizvod jer on takav NE SMIJE biti.

Razmislite o slijedećem: Nije isplativa jednostavna (pre)prodaja, a govorimo o proizvodnji koja opet mora završiti prodajom. Optimizam se temelji mahom na dizajnu. Trebam li još jednom napisati da onakav dizajn ne može na cestu? Niti jedan ulazni podatak mi nije relevantan pa ih moj jadni ispaćeni mozak ne može procesuirati na način da se veselim tim vijestima. Sve što mogu reći je: Lijepi render. Nedovoljno za moju euforiju.
[Vrh]
turbo

PostPostano: 5.7.2009. ned. 22:17    Naslov: Citirajte i odgovorite

http://www.sisak.info/?p=10014205

Ima i par detaljnijih slika na dnu stranice.
[Vrh]
CroDriver

PostPostano: 5.7.2009. ned. 22:29    Naslov: Citirajte i odgovorite

turbo je napisao/la:
http://www.sisak.info/?p=10014205

Ima i par detaljnijih slika na dnu stranice.

600 kg Shocked Shocked
[Vrh]
turbo

PostPostano: 6.7.2009. pon. 13:27    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pa ipak je to auto na struju,baterije mu čine dobar dio mase.Ne možeš to uspoređivat sa benzinskim smartom,peglicom...
[Vrh]
CroDriver

PostPostano: 6.7.2009. pon. 13:47    Naslov: Citirajte i odgovorite

turbo je napisao/la:
Pa ipak je to auto na struju,baterije mu čine dobar dio mase.Ne možeš to uspoređivat sa benzinskim smartom,peglicom...

Nisam mislio da je previše nego su malo pre optimistični
[Vrh]
inch

PostPostano: 6.7.2009. pon. 14:07    Naslov: Citirajte i odgovorite

možda je šasija od titanove legure i ugljičnih vlakana.

za tako mali dvosjed treba oko 30kw motor, ako je isti od permanentnih magneta, može imati težinu 20kg. - pet kila magneta + bakrene žice.
[Vrh]
CroDriver

PostPostano: 6.7.2009. pon. 14:17    Naslov: Citirajte i odgovorite

inch je napisao/la:
možda je šasija od titanove legure i ugljičnih vlakana.

Da, i košta 200.000€ Rolling Eyes

Minimalno 200 kg baterija im treba a ako oni misle da će ostatak auta skupa sa pogonom biti ispod 400 kg respekt
[Vrh]
Caca

PostPostano: 6.7.2009. pon. 14:23    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kako mu dobro stoji ova mat siva...

Design je bas svemirski i nadam se da prototip kao i finalni proizvod nece puno razlikovati od ovih rendera za kojima svi slinimo :-)
Cestitke Juricu a Dokingu sretno! palac
Jos kad bi se negdje nasao render iznutra postovanje Osobno bi volio instrumentalnu u varijanti 7" lcd a na konzoli 8" touchscreen, CarPC sa nekom linux distrom i mediacentrom... skace od srece
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
inch

PostPostano: 6.7.2009. pon. 14:34    Naslov: Citirajte i odgovorite

CroDriver je napisao/la:

Da, i košta 200.000€ Rolling Eyes

Minimalno 200 kg baterija im treba a ako oni misle da će ostatak auta skupa sa pogonom biti ispod 400 kg respekt

a mogla bi ići kombinacija duraluminijevih profila i kompozita, na istu foru se grade i zrakoplovi, dakle sve je to do konstrukcije.

mislim da je moguće to 400kg - nužne željezarije i masivnog za 150 kg a sve ostalo može biti od modernijih lakših materijala, npr. možeš staviti sjedala od stripora, zašto ne. Rolling Eyes
[Vrh]
Brada

PostPostano: 6.7.2009. pon. 19:27    Naslov: Citirajte i odgovorite

inch je napisao/la:

a mogla bi ići kombinacija duraluminijevih profila i kompozita, na istu foru se grade i zrakoplovi, dakle sve je to do konstrukcije.

mislim da je moguće to 400kg - nužne željezarije i masivnog za 150 kg a sve ostalo može biti od modernijih lakših materijala, npr. možeš staviti sjedala od stripora, zašto ne. Rolling Eyes

Auti su danas teški zbog propisa odnosno sigurnosti odnosno neisplativosti ili nesvrsishodnosti upotrebe svega gore nabrojanog. Barem je tako kada se radi o serijskoj proizvodnji. Ne bi vjerovao koja je borba za svaku kilu kod olakšavanja auta nakon zadovoljenja propisa. Čega god se dohvatiš shvatiš da ne smiješ stanjiti, smanjiti ili nedajbože ukloniti iz ovog ili onog razloga, a konačni rezultat se bez milosti verificira na NCAP-u bez kojeg nema dobre prodaje.

Na smanjenju težine dosta rade japanci jer su im zbog pomanjkanja prostora u gradovima mali auti vrlo poželjni, a time su i vrlo napredni jer je konkurencija žestoka. Svugdje se hvali omjer kg/ks kod Daihatsu Copena. Uz sve trikove (motor je 650 ccm turbak) nisu uspjeli pasti ispod 830 kila. Taj motor jači muž jednom rukom izvadi van. Evo podataka o igrački -> http://www.carfolio.com/specifications/models/car/?car=141449

Ja mislim da je novinar nešto krivo shvatio ili taj autić neće imati ni približne perfomanse i/ili autonomiju. Mislim da je težina Smarta dobra referenca u razmišljanju jer bi svi vrlo rado skinuli njegovu težinu uz zadržavanje troškova proizvodnje na sadašnjoj razini da je to ikako moguće. Govorimo o 730 kg za najlakši benz turbak od 600 kubika. Sve ispod kvalitete Smarta će imati vrlo ograničenu prodaju čime se cijena po komadu diže u nebesa. Uz sve to elektro auto sa pristojnom autonomijom bi trebao biti teži od istog koncepta pogonjenog sa malim turbo benzincem. Zbog svega navedenog ja sam isto sklon razmišljanju da je 600 kg dosta optimistična brojka. U protivnom će to biti dobro dizajnirani lijes sa prikladno malim šansama za veći uspjeh na EU i USA tržištu.
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električni automobili
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 40, 41, 42  Sljedeća
Stranica 4 / 42.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.