<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

DOK-ING XD
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4 ... 40, 41, 42  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električni automobili
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
CroDriver

PostPostano: 2.7.2009. čet. 23:37    Naslov: Citirajte i odgovorite

inch je napisao/la:
CroDriver je napisao/la:

ThunderSky baterije i BLDC motori.

Slažem se da je ovo na neki način privlačenje pozornosti i zavaravanje javnosti jer sve šta do sada imaju su 3D renderi Rolling Eyes

Po meni, totalno neozbiljno

potreban je prototip.

međutim na što se svodi budućnost elektro automobila? na to da onaj tko proizvodi motore a i baterije, taj će proizvoditi i automobile.

Outsourcing je trend u bilo kojoj industriji pa tako i auto industriji. Bolje je te komponente ne proizvoditi sam jer će možda doći bolje riješenje (pogotovo kod baterija) pa ćeš biti prisiljen i dalje koristiti stara riješenja vlastite proizvodnje.

Po meni je naj bitnije da se dizajn i kompletna elektronika napravi. Ostalo sve može u outsourcing.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ogi
Site Admin

PostPostano: 3.7.2009. pet. 07:34    Naslov: Citirajte i odgovorite

CroDriver je napisao/la:

Slažem se da je ovo na neki način privlačenje pozornosti i zavaravanje javnosti jer sve šta do sada imaju su 3D renderi Rolling Eyes

Po meni, totalno neozbiljno

Citat:
Dosada je u projekt automobila uloženo oko četvrt milijuna eura, a prototip bi trebao skoro biti dovršen. Serijsku proizvodnju će najvjerojatnije trebati pričekati dok se projektu ne pridruže veći financijski partneri, banke, sama država ili neki vanjski partner, ali i dok moguća konkurentnost proizvoda ne dobi potvrdu u praktičnim testiranjima.

Mislim da je sve jasno i ne slazem se da je neozbiljno
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
inch

PostPostano: 3.7.2009. pet. 09:22    Naslov: Citirajte i odgovorite

CroDriver je napisao/la:

Outsourcing je trend u bilo kojoj industriji pa tako i auto industriji. Bolje je te komponente ne proizvoditi sam jer će možda doći bolje riješenje (pogotovo kod baterija) pa ćeš biti prisiljen i dalje koristiti stara riješenja vlastite proizvodnje.

Po meni je naj bitnije da se dizajn i kompletna elektronika napravi. Ostalo sve može u outsourcing.

nekako nisma za trendove, dobri stari monopol je prednost kad se radi o novim tehnologijama, prvo tako se razlikuješ od konkurencije koju imaš ako se samostalno ne baviš razvojem, a drugo sama zarada je manja, što dovodi do upitnosti samog posla..isto tako tvrtku koja proizvodi vitalne dijelove ništa ne drži da ne potpiše ugovor sa onima koji više plaćaju i tako te konkurencija izbaci iz igre..to se sa baterijama i neće i nemože dogoditi ali s motorima i ostalim rješenjima bude, smao ako potražnja pozitivno reagira na pojavu elektroautomobila, tad će se formirati brandovi baš kao u početku auto revolucije prošlog stoljeća.

kod električnih automobila kao i kod ovoh konvencionalnih, dizajn i nije najbitnija stavka, barem ne većini zainteresiranih kupaca, već su to performanse i cijena takvog vozila, isplativost.

a možda sam ja staromodnih gledanja. Rolling Eyes
[Vrh]
HAL9000v2.0

PostPostano: 3.7.2009. pet. 09:27    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ako imaju SVE u 3D onda su napravili 95% posla.

Zadnja promjena: HAL9000v2.0; 3.7.2009. pet. 10:38; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Brada

PostPostano: 3.7.2009. pet. 10:17    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ovo me sve neodoljivo podsjeća na model poslovanja koji je sve češći u USA a poveznica svih tih firmi je render. Uglavnom taj render nikad ne bude pretočen u prototip jer mu to nije bila ni namjena ali u nekim rijetkim slučajevima ipak dolazi do početka proizvodnje. O čemu se radi? Ukratko - na temelju neke ideje ili novog proizvoda otvara se nova firma i plasiraju se promidžbene poruke i to mahom putem jeftinih medija gdje internet igra veliku ulogu. U drugom koraku ovlašteni broker izlistava tvrtku na burzi uz plasman desetina tisuća dionica vrijednih par centi gdje odmah dolazi do nekog malog prometa jer tamo postoji ljudi koji ulažu par dolara u takve tvrtke nadajući se da će projekt zaživjeti i time znatno ojačati dionicu. Nešto kao kupovina Loto listića sa svega par kombinacija. Tim novcem se plaća daljnja promidžba kroz medije čime raste interes, a što dovodi do inicijalnog rasta dionice pa već ulaze u vidokrug potencijalnih investitora. Ovo je maksimalno pojednostavljeno ali zapravo je to pravi tijek dešavanja. Kada se u slučaju obečavajućeg projekta pojave napisi i u inozemnim medijima dionica naglo raste što dodatno intrigira potencijalne ulagače čime sistem pumpa sam sebe. Sad nastaje trenutak u kojem se odlučuje o proizvodnji. Nerjetko je odluka negativna pa dolazi do prestanka promidžbe, reinvestiranja u druge projekte koji donose dobit osnivačima i čekanja da se firma/projekt polako ugasi. Ovo je zapravo i prava slika iz koje je vidljivo zašto smo u ekonomskoj krizi. Vrijednost novca se odavno mjeri obećanjima. Odkako zalihe zlata nisu garancija sve nezaustavljivo putuje u propast jer se sustav ne može kontrolirati. Smanjene zalihe zlata zamjenio je izraz "strah ulagača". Groteskno!

Zato mi je zlo kad vidim render praćen pomanjkanjem bilo kakvih relevantnih informacija koje bi mi pomogle da ocjenim ozbiljnost nakana pokretača projekta. Navodno investirana sredstva mogu biti tek troškovi promidžbe i projektne dokumentacije bez koje ne prolazi pojava tvrtke na burzi jer ipak nisu toliko retardirani da to dopuste na "majke mi" osnovi.

Kako se radi o hrvatskoj tvrtki pretpostavljam (nadam se) da se ne radi o sličnom primjeru poslovanja iako ih ništa ne sprečava da u jednom trenutku cijelu priču odnesu preko bare i pokupe lovu tamo. Iskazani interes i napisi u Njemačkoj bi im znatno pomogli prilikom izlistavanja na burzi. Ja bih zapravo upravo tako i postupio s time da bi nastojao da projekt stvarno zaživi.

Čisto jedna mala digresija bez pretencioznih nakana. Premalo je informacija čak i za negativnu ocjenu, a kamo li za hvaljenje. Jedino nam preostaje nada.
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 3.7.2009. pet. 11:13    Naslov: Citirajte i odgovorite

Brada..DOKING ne prodaje price, vec su se dokazali u ozbiljnim poslovima
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
nikola

PostPostano: 3.7.2009. pet. 13:31    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nema sumnje da su ozbiljni u ovome,ali smo me zanima:
"Pulska tvrtka Tema trebala bi svojim tehnološkim rješenjima potpomoći električni pogon, koji bi s jednim punjenjem baterija trebao osiguravati automobilčiću do 250 km autonomije i maksimalnu brzinu od oko 120 km/h."
Na koji način postiže tu autonomiju?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
solarstorm

PostPostano: 3.7.2009. pet. 14:14    Naslov: Citirajte i odgovorite

ako ima 20 kwh litj akumulatore može.
[Vrh]
nikola

PostPostano: 3.7.2009. pet. 14:28    Naslov: Citirajte i odgovorite

A kaj sve to stane u taj dvosjed?? Rolling Eyes
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
solarstorm

PostPostano: 3.7.2009. pet. 15:08    Naslov: Citirajte i odgovorite

nikola je napisao/la:
A kaj sve to stane u taj dvosjed?? Rolling Eyes

takva baterija ima volumen cca 0,25m^3 tj 1m*1m*0,25m i nešt manje od 200kg, to se vrlo lako može raspodijeliti u tom vozilu.
[Vrh]
CroDriver

PostPostano: 3.7.2009. pet. 16:25    Naslov: Citirajte i odgovorite

solarstorm je napisao/la:
ako ima 20 kwh litj akumulatore može.

Teško da je moguće 250 km sa 20 kWh prijeći. Tesla ima domet tu negdje a 55 kWh bateriju. Jest da je malo teži ali ne bih rekao da ima duplo veću potrošnju energije
[Vrh]
solarstorm

PostPostano: 3.7.2009. pet. 16:30    Naslov: Citirajte i odgovorite

teoretski je moguće 7kw za 80km/h to je otprilike 250km.to je ipak gradski autić a tesla je puno "žedniji" ampera
[Vrh]
CroDriver

PostPostano: 3.7.2009. pet. 16:40    Naslov: Citirajte i odgovorite

solarstorm je napisao/la:
teoretski je moguće 7kw za 80km/h to je otprilike 250km.to je ipak gradski autić a tesla je puno "žedniji" ampera

Zašto bi bio žedniji? Ta Teslina autonomija nije mjerena pri naganjanju nego u jako sporoj vožnji po normama (čijih imena se sad ne mogu sjetit). Tesla ima učinkovitost od preko 90% od baterije do kotača. Možda će DOK-ING izvuć još par postotaka ali preko 100% neide Very Happy
[Vrh]
solarstorm

PostPostano: 3.7.2009. pet. 17:28    Naslov: Citirajte i odgovorite

teoretski 55kwh je dostatno za 500km ako voziš 50 po ravnom bez usporavanja i ubrzavanja jer je 5,5kw dosta tesli i skoro svakom drugom autu da ide 50km/h , ako potrošiš 55kwh za 250km to ti je
22kwh na 100.to je previše za otpor zraka na 100km/h
[Vrh]
zega

PostPostano: 3.7.2009. pet. 17:36    Naslov: Citirajte i odgovorite

tesla je pandan RX8 ili MX5 a dok-ing smarta. kako je glavni gutac energje CxA misim da je dok-ing sparniji, ne 2X, ali sparniji na konto manje povrsine projekcije ceone povrsine (A)...kao smart.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice MSNM
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električni automobili
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4 ... 40, 41, 42  Sljedeća
Stranica 3 / 42.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.