<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

TURBO sklopka
Idite na Prethodna  1, 2

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih bicikla
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
vendybiker

PostPostano: 25.7.2008. pet. 15:02    Naslov: Citirajte i odgovorite

ma, daj...
bas tolko traljav nisam. sve je dobro spojeno i gle cuda, sve super radi!

izmjerio sam baterije. Sve pokazuju jednaki napon 13.2V bez obzira bile spojene u seriju ili paralelno:)
Jutros dok su bile vruće, pokazivale su svašta. Sad su se oladile i punjač isto šljaka. Kad sam ga uključio, jedno minut je bio crven, pa je onda pozelenio.
Ja budala ih nisam izmjerio prije povezivanja. Skroz su nove, pa nisu morale bit jednako napunjene i tak...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
solarstorm

PostPostano: 25.7.2008. pet. 17:13    Naslov: Citirajte i odgovorite

pošto si probao i s drugim punjačem i ne štima provjri još jednom kako si spojio akije i sklopku.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vendybiker

PostPostano: 25.7.2008. pet. 17:43    Naslov: Citirajte i odgovorite

dzebi ga EV, bio si u pravu placko
prvo sam punio baterije vasim punjacem i skoro su prolupale. pokazalo se da je punjac, oznacen sa 41V, ustvari punjac za 48V baterije...
kad sam ga iskljucio i ostavio baterije da se hlade, dosle su k sebi i onda sam ih dopunio mojim punjacem (isprobanim za 36V).
Vas punjac nije mogo prestat punit, jer nije napunio na 50 i kolko volti, a baterije nisu mogle primit tolki napon, pa su se pregrijale i išpricale...
Moj punjac radi normalno. kad je napunio na 38.9V, presto je punit i upalila se zelana lampa...
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 25.7.2008. pet. 19:33    Naslov: Citirajte i odgovorite

U tom slucaju treba puniti do 54.5V
Probaj puniti 4 baterije sa njime da budemo sigurni
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
MARIJANVZ

PostPostano: 26.7.2008. sub. 06:01    Naslov: Citirajte i odgovorite

Na šemi su 2 releja, a može biti i samo 1 relej sa 3 preklopna kontakta. Što se tiče, punjenja nemam nikakvih problema. Imam 2 grupe akumulatora po 36V spojenih paralelno i punim ih Artasovim punjačem.
[Vrh]
vendybiker

PostPostano: 27.7.2008. ned. 20:14    Naslov: Citirajte i odgovorite

To Marijan: Nekad sam i ja preklapo napon preko releja, ali to je malo komplicirano. Releji troše struju a treba im naći i mjesto...
Sad sam to napravio sa dvopolnim prekidačem sa tri položaja. Podnosi 16A a max struja motora ne bi trebala bit više od 14A, tako da sve šljaka, manje je a ne prazni baterije. Releji od auta troše 1 do 2A, što je dosta visoka struja i tako jedan akumulator prazne više od ostala dva.

To EV: Nisam još isprobo punjač sa 4 baterije, al bit će i to ovih dana...
Spojio sam serijski s punjačem žarulju od auta 12V/21W i priključio na baterije. Punio sam dva kompleta od po tri baterije (36V).
Tu su rezultati:

Napon prvog kompleta pao je nakon 15 km vožnje na 38.3V. Nakon pola sata punjenja baterije su pokazivale 40.3V a nakon pola sata se napon ustalio na 39.7V.
Drugi komplet je ispražnjen na 37.7V. Nakon pola sata se napunio na 38.5V a nakon pola sata po isključenju sa punjača pokazuje 38V
[Vrh]
MARIJANVZ

PostPostano: 30.7.2008. sri. 07:41    Naslov: Citirajte i odgovorite

To Vendybiker:
Koristm industrijski relej 24 VDC koji troši 60mA, a prostora imam dosta.Probao sam sa autombilskim relejima ali su im odlazili kontakti. Na ovom releju kojeg sada koristim sam zamjenio žice jer nisu za tu struju (oko 20ADC). Relej uključjem kad je ključ isključen-kontroler nije pod naponom.
[Vrh]
vendybiker

PostPostano: 30.7.2008. sri. 12:40    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja sam imao relej iz auta za 20A i nakon jednog tjedna korišćenja su mu se zaljepili kontakti. Zamijenio sam ga relejem za 40A, sad šljaka.
ti industrijski, što ti kažeš, stvarno štede struju, ali najjači koji sam našao u Slovačkoj je za 10A. Kontakti su mu izgorjeli odmah nakon prvog priključenja... Sad
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih bicikla
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodna  1, 2
Stranica 2 / 2.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.