<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Automobil koji ide na vodu?
Idite na 1, 2, 3, 4  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Besplatna energija
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
VladoK

PostPostano: 17.6.2008. uto. 18:24    Naslov: Automobil koji ide na vodu? Citirajte i odgovorite

http://www.tportal.hr/fset.html
Japanci izumili automobil na vodu

Automobil koji ide na vodu? Zvuči kao znanstvena fantastika, zar ne? Ipak, japanska tvrtka Genepex tvrdi da je postigla upravo to, a kao dokaz nudi dva mini automobila REV opremljena sustavima gorivih ćelija 120W i 300W
Prema Genepaxu, njihov sustav gorivih ćelija izvlači vodik iz vode neovisno o izvoru iz kojeg dolazi. Rijeka, more, jezero, kiša, pipa… – Genepaxu je svejedno, a s jednom litrom u rezervoaru automobil će postići brzinu od 80 km/h.

Genepaxov Water Energy System čini membrana načinjena od elektroda koja iz vode izvlači vodik te ga koristi kao pogonsko gorivo. Sagorijevanjem vodika uz prisutnost kisika ponovno nastaje voda, čime se ciklus zatvara, a proces kreće ispočetka.

Ovo ujedno znači da su Japanci, ukoliko nije riječ o kakvoj neslanoj šali, otkrili sveti energetski gral – perpetuum mobile - te potukli prvi zakon termodinamike stvorivši energiju za pogon automobila – ni iz čega.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Free Energy

PostPostano: 17.6.2008. uto. 21:59    Naslov: Citirajte i odgovorite

autor članka je noob, kakav perpetum mobile Shocked

voda je pogonsko gorivo kao i nafta.

<object><param></param></object>
[Vrh]
ivans

PostPostano: 17.6.2008. uto. 22:18    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pun je joutube snimaka svakakvih water auta...a fabrike jos uvek znaju samo za naftu..
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 17.6.2008. uto. 23:08    Naslov: Citirajte i odgovorite

respekt hehe dobri su ti japanci ali im nije palo na pamet skupljati kisnicu smijeh
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Free Energy

PostPostano: 17.6.2008. uto. 23:15    Naslov: Citirajte i odgovorite

ja čekam da se pojavi nekakav anonimni detaljan pdf kako složiti auto na vodu. Čini mi se da je dosta ovih kitova fake kako bi naftaši uvjerili ljude da je nemoguće.
[Vrh]
solarstorm

PostPostano: 18.6.2008. sri. 08:31    Naslov: Citirajte i odgovorite

ja sam to nabrzinu pogledal, čini mi se da taj sustav ipak ima svoj vijek trajanja, naime membrane su katalizatori , oni izvlače vodik iz vode na principu sličnom kad metal uroniš u vodu s kiselinom, samo ove membrane se jako sporo troše. to nije free energy stroj. te membrane su užasno skupe .
ali ideja je super, napraviti materijal koji bi izvlačil vodik iz vode , da se nebi narušil zakon očuvanja energije , taj materijal bi trebal crpiti energiju iz jezgre npr radiaktivnim poluraspadom .sf.. ili bi to trebala biti neka endotermna reakcija koja bi uzimala toplinu iz prostora...
[Vrh]
inch

PostPostano: 18.6.2008. sri. 09:53    Naslov: Citirajte i odgovorite

slana voda
[Vrh]
Gec

PostPostano: 18.6.2008. sri. 20:25    Naslov: Citirajte i odgovorite

Danas mi je bio u radioni čovjek koji je dosta daleko odmakao u izradi auta na vodu, uglavnom uspio je dobiti da mu motor radi na vodik koji se dobije elektrolizom vode, ima još dosta toga za riješiti no stvar radi. Ostao sam paf kad mi je sve to pričao. Uglavnom sve je vrlo jednostavno za napraviti, dao mi je par smjernica, možda se bacim na izradu skace od srece
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
turbo

PostPostano: 18.6.2008. sri. 22:51    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ako iz vode dobiješ vodik, a da uložiš manje energije nego što dobiješ izgaranjem tog vodika, onda je to p.m.
Puno ih to tvrdi, uglavnom anonimci,pa dakle, gde su ti silni auti na vodu (ne na vodik),je ih nigdje ne vidim u realnom svijetu?
[Vrh]
inch

PostPostano: 18.6.2008. sri. 23:54    Naslov: Citirajte i odgovorite

turbo je napisao/la:
Ako iz vode dobiješ vodik, a da uložiš manje energije nego što dobiješ izgaranjem tog vodika, onda je to p.m.
Puno ih to tvrdi, uglavnom anonimci,pa dakle, gde su ti silni auti na vodu (ne na vodik),je ih nigdje ne vidim u realnom svijetu?

urota
[Vrh]
Gec

PostPostano: 19.6.2008. čet. 06:01    Naslov: Citirajte i odgovorite

turbo je napisao/la:
Krivo sam rekao ...nije vodik nego HHO. Čovjek kaže da mu vuče oko 15A jedna čelija, sa njom je uspio smanjiti potrošnju benzina oko 40%, jednostavno je crijevo ubo iza filtera zraka. Potrošnja struje se može smanjiti impulsnim regulatorom (ima shema na netu), a drastično se poveća efikasnost elektrolize. Ovo nije PPM jer troši struju i vodu, pošto su struja i voda još uvijek dosta jeftini cijeli projekt je interesantan. Teško je vjerojatno u amaterskim uvjetima napraviti da auto ide samo na HHO, no nek se i prepolovi potrošnja benzina već je odlično. skace od srece
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Pero

PostPostano: 19.6.2008. čet. 06:36    Naslov: Citirajte i odgovorite

Gec je napisao/la:
turbo je napisao/la:
Krivo sam rekao ...nije vodik nego HHO. Čovjek kaže da mu vuče oko 15A jedna čelija, sa njom je uspio smanjiti potrošnju benzina oko 40%, jednostavno je crijevo ubo iza filtera zraka. Potrošnja struje se može smanjiti impulsnim regulatorom (ima shema na netu), a drastično se poveća efikasnost elektrolize. Ovo nije PPM jer troši struju i vodu, pošto su struja i voda još uvijek dosta jeftini cijeli projekt je interesantan. Teško je vjerojatno u amaterskim uvjetima napraviti da auto ide samo na HHO, no nek se i prepolovi potrošnja benzina već je odlično. skace od srece

Daklem, napravis HHO elektrolizom pa neka bude iskoristenje i 100%, pa onda HHO lijepo trosis s iskoristenjem od 15-20%? Ca nije bolje struju upotrijebiti direktno na elektromotor s iskoristenjem od 70-90%?
Ne znam kakvu se energiju dade dobiti iz vode bilo kakvom elektrolizom.
Cini mi se jos jedna floskula o orgonskoj energiji...

Cini mi se da je HHO najvise primjenljiv za termicke obrade, rezanje i sl...

Opet, ne bih u vozilu imao bocu toga plina pod velikim pritiskom, to je ipak puno drugacija situacija nego ukapljeni plin (pozar).
Da li znate da je skoro nemoguce natjerati bocu ukapljenog plina da eksplodira u pozaru zbog prevelikog gubitka topline pri nagloj ekspanziji plina?
Primjer: kada punis upaljac za plin i ventil popusti, upaljac ti se zacas smrzne (temperatura izmedju -5 i -15 stupnjeva).
FYI, temperatura vrelista pri 1atm butana je -0.5, a propana -40 stupnjeva Celzijusa.
[Vrh]
inch

PostPostano: 19.6.2008. čet. 09:23    Naslov: Citirajte i odgovorite

ako je požar površinom velik taj plin će se zapaliti bez obzira što protiče pod brzinom kroz sapnicu..uostalom baci puni upaljač u vatru (na otvorenom) pa vidi što se dogodi.
[Vrh]
reiche06

PostPostano: 19.6.2008. čet. 13:02    Naslov: Citirajte i odgovorite

turbo je napisao/la:

Slažem se. Uvijek kažem da bi ja, kao i pretpostavljam velika većina ljudi na forumu bila najsretnije da ovakve stvari stvarno rade..uvijek se to svede da neki anonimac u garaži nešto sastavlja, ko fol stavi i film na youtube da to radi, i onda nakraju ništa. A nije istina da ih sve poubija naftni lobi..
Konkretno gdje su svi ti silni auti na vodu i zašto ako su ljudi koji to rade toliko sigurni u to, zašto ne otvore radionu u kojoj će za 100/1000/10000 kn ugrađivati to u automobile drugima..nego uvijek neke skice, koje su najblaže rečeno manjkave...

Ako taj lik i ostali uspiju napravit da s 5l vode prijeđem 50 ili 100 km, ja im odma kupujem taj auto ili dovozim svoj da mi ga prerade ... Mad
[Vrh]
reiche06

PostPostano: 19.6.2008. čet. 13:05    Naslov: Re: Automobil koji ide na vodu? Citirajte i odgovorite

VladoK je napisao/la:
http://www.tportal.hr/fset.html
Japanci izumili automobil na vodu

..........

Opet, odma bi kupio tri ovakva auta ako je ovo istina, ali sve mi ovo smrdi na STEORN, koja je isto bila "kompanija" a na kraju...
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Besplatna energija
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2, 3, 4  Sljedeća
Stranica 1 / 4.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.