<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Volkswagen ID.3
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Volkswagen
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
BB

PostPostano: 29.10.2020. čet. 13:37    Naslov: Citirajte i odgovorite

mike20 je napisao/la:
Vidjeh ga danas u ul. petra krešimira 4.
Ja ga vidio u Banjaluci par dana pošto je izašao, baš sam se bio iznenadio...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ogi
Site Admin

PostPostano: 13.2.2021. sub. 17:12    Naslov: Citirajte i odgovorite

7 things I "strongly" dislike about my VW Id.3
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
testdriver

PostPostano: 24.8.2021. uto. 07:36    Naslov: Citirajte i odgovorite

https://www.youtube.com/watch?v=x4NAKQst7Lk
jesu li LG baterije
[Vrh]
Cose

PostPostano: 31.8.2021. uto. 11:46    Naslov: Citirajte i odgovorite

testdriver je napisao/la:
https://www.youtube.com/watch?v=x4NAKQst7Lk
jesu li LG baterije

Nadrapao i Leaf ni kriv ni duzan... Confused
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
darma

PostPostano: 31.8.2021. uto. 13:15    Naslov: Citirajte i odgovorite

Terorizam...
[Vrh]
rkahler

PostPostano: 7.2.2024. sri. 15:58    Naslov: Citirajte i odgovorite

Redizajn
https://www.24sata.hr/tech/testirali-smo-volkswagen-id3-nakon-redizajna-dobar-auto-a-djecje-bolesti-su-iza-njega-961559
[Vrh]
Gec

PostPostano: 7.2.2024. sri. 18:18    Naslov: Citirajte i odgovorite

Doseg na autocesti pri 120-130 km/h je 280 km, kad bude doseg oko 700 km i cijena oko 35k (više od toga ne vrijedi) onda kupujem. Taj doseg će biti moguće tamo negdje 2050-te kad budemo imali instaliranih 3 nuklearke i bežični prijenos energije placko
[Vrh]
Grana

PostPostano: 7.2.2024. sri. 18:30    Naslov: Citirajte i odgovorite

Gec je napisao/la:
Doseg na autocesti pri 120-130 km/h je 280 km, kad bude doseg oko 700 km i cijena oko 35k (više od toga ne vrijedi) onda kupujem. Taj doseg će biti moguće tamo negdje 2050-te kad budemo imali instaliranih 3 nuklearke i bežični prijenos energije placko

Koliko često ljudi voze 700km u komadu bez stajanja? Nema smisla raditi takav automobil zbog 0.001% ljudi kojima bi nesto takvo trebalo. Model 3 s LiFe baterijom ide Zagreb-Split tempomat 130-140kmh s pauzom 15min, ja nisam nikad napravio toliki put bez da stanem na piš pauzu i popit kavu
[Vrh]
Gec

PostPostano: 7.2.2024. sri. 20:03    Naslov: Citirajte i odgovorite

Prijatelju, prošle godine su vlasnici Tesle u Otočcu čekali po 8h na punjenje, da se to meni desi ja bi ga polio benzinom i zapalio na nekoj livadi. Zato treba veči doseg jer ne znaš što te čeka na kojoj punionici. Stanem ja na kavi obavezno ali na kavi a ne da trčim dopuniti i čekati u redu na punjenje. Večina modela Tesle treba dva punjenja od Zagreba do Splita i to ako se voziš po ograničenjima, što ako ideš iz Osijeka na more...u sezoni je to vjerojatno avantura za koju ne znaš kako će završiti. Kad uzmemo u obzir cijenu punjenja skuplje od dizela ne vidim smisao.
Računao sam i ispalo mi je (kad uzmem u obzir veću iskoristivost električara) da bih trebao smanjiti tank svog dizelaša sa 80L na 29L da bi imali isti domet placko Svaka čast tko je spreman na takve kompromise, ja još uvijek nisam.
Zamislimo da danas prodaju recimo neki nabrijani BMW ili Mercedes za 100k eura sa tankom goriva od 35L, tko bi to kupio? Frend nedavno rentao Ioniq i vrača se prema Zg po autoputu, ostalo mu 30 km puta i 45% baterije, odlučio ga je malo stisnuti, dovukao se sa 8% baterije. Labuđi pjev.
Znao sam napraviti kružnu turu od Zg do Italije i nazad u jednom danu 1300 km sa dva - tri stajanja, od toga jedno punjenje. Koliko bi mi to trebalo sa električarom?
[Vrh]
stjepan

PostPostano: 8.2.2024. čet. 00:24    Naslov: Citirajte i odgovorite

Gec je napisao/la:
Prijatelju, prošle godine su vlasnici Tesle u Otočcu čekali po 8h na punjenje....

Ne znam tko izmišlja takve stvari, ali to su upravo to. Izmišljotine.

Za početak, Otočac je bio prije dvije godine, a ne prošle godine. Razlog je bio taj što je software krivo pokazivao da Karlovac ne radi (a radio je i ja sam upravo u tom trenutku bio na njemu). Desilo se jednom (problem sa software-om). Isto tako, čekanje nije bilo 8 sati. Tesle se pune 15-25 minuta, mjesta za punjenje ima 6-8. Da je čekanje bilo 8 sati, red auta bi bio gore do autoceste.
Prošle godine je par puta bilo malo gužvovito, čekanja od 30 min i sl., Tesla je reagirala tako da je dala besplatno punjenje u noćnim satima i gužve su nestale.
U međuvremenu se gradi Supercharger Rijeka koji će ovakve situacije uvelike olakšati (ako se završi do ljeta, ništa od besplatnog punjenja ove godine) a planiraju otvoriti još maltene duplo.
Brzo punjenje stvarno nije problem kakav ga novinari prikazuju i to ti mogu reći iz osobnog iskustva a ne ništa rekla kazala.

Kao drugo, prosječna dnevna kilometraža je 30km (Prosječni prijeđeni put vozila u Hrvatskoj u 2021. godini iznosio je 11.016 km). BEV od 700km na 130kmh? Za koga? Btw, prosječna kilometraža u EU nije tako daleko od naše i u opadanju je.
Onih par koji stvarno rade redovito po 1000km u komadu bez stajanja....njima će biti problem ali će se prilagoditi.
[Vrh]
Gec

PostPostano: 8.2.2024. čet. 08:05    Naslov: Citirajte i odgovorite

Prijatelj je prolazio tim dijelom, sad ne znam da li je bilo prošle ili pretprošle godine i da, kolona je bila skoro do autoputa, ne vidim zašto bi izmišljao. Supercharger u Rijeci će ti pomoći na putu do Splita, pa meni je tlaka iz Krka skrenuti do Rijeke ili Senja? Kalkulirao sam i (već sam pisao) još nisu izmislili BEV za mojih 340 km kružnih do Krka i nazad da prođe bez punjenja. Fučkaš takav auto. Ovaj ID3 košta 56 k sa realnim dometom 280 km, pa što je to? VW polagao nade da će ljudi to kupovati ko mutavi. Kinezi će ih dotući ako nešto novo brzo ne izmisle. Mislim da ovakva elektrika nije rješenje, polažem nade u Toyotu, možda oni nešto izmisle.
[Vrh]
eltico

PostPostano: 8.2.2024. čet. 09:08    Naslov: Citirajte i odgovorite

Gec je napisao/la:
Prijatelj je prolazio tim dijelom, sad ne znam da li je bilo prošle ili pretprošle godine i da, kolona je bila skoro do autoputa, ne vidim zašto bi izmišljao. Supercharger u Rijeci će ti pomoći na putu do Splita, pa meni je tlaka iz Krka skrenuti do Rijeke ili Senja? Kalkulirao sam i (već sam pisao) još nisu izmislili BEV za mojih 340 km kružnih do Krka i nazad da prođe bez punjenja. Fučkaš takav auto. Ovaj ID3 košta 56 k sa realnim dometom 280 km, pa što je to? VW polagao nade da će ljudi to kupovati ko mutavi. Kinezi će ih dotući ako nešto novo brzo ne izmisle. Mislim da ovakva elektrika nije rješenje, polažem nade u Toyotu, možda oni nešto izmisle.

Po mojim navikama i vjerovanjima ti si zapravo u teeeeškoj manjini i zato i postoje svakakvi auti da si svatko odabere šta mu paše.
Također, smatram, da si opasnost na cesti, ako se redovno ne odmaraš u tako dugačkim vožnjama.
Sa "dalekometnim" e-vozilima (a dalekometno je već i 300km) možeš za sada imati problem na punjenjima (sa Teslom teško), ali problemi postoje da bi se rješavali i mreža punionica se vrlo brzo širi. Kad sam 1990. počeo raditi redovno sam odlazio Pula-Trst i nazad po dijelove (aparati za zabavu, fliperi) i kad ostaneš i popodne (dok ti rješe narudžbu) u povratku nema otvorenih benzinskih stanica !!! Ljudi to zaboravljaju!!
Također, meni je neprocjenjivo što mi se auto puni dok ja spavam. Znači nemože biti jednostavnije. Da, kuća sa dvorištem (čak i s običnim utičnicama) je najbolja kombinacija.
6 od 7 auta u mom dvorištu je EV (dometa 80 - 430km). 8 nas je u obitelji.

Nikada nikoga nisam nagovarao na ništa, pa tako niti na EV
[Vrh]
sarakuzza

PostPostano: 8.2.2024. čet. 09:30    Naslov: Citirajte i odgovorite

Meni je neprocjenjivo što mogu o punjenju razmišljati i kad se upali rezerva. U bilo koje doba dana ili noći, na bilo kojoj lokaciji. Jer imam barem 80km dometa (pali se na 8l)
[Vrh]
creatin

PostPostano: 8.2.2024. čet. 13:23    Naslov: Citirajte i odgovorite

eltico je napisao/la:

Također, smatram, da si opasnost na cesti, ako se redovno ne odmaraš u tako dugačkim vožnjama.
Sa "dalekometnim" e-vozilima (a dalekometno je već i 300km) možeš za sada imati problem na punjenjima (sa Teslom teško), ali problemi postoje da bi se rješavali i mreža punionica se vrlo brzo širi. Kad sam 1990. počeo raditi redovno sam odlazio Pula-Trst i nazad po dijelove (aparati za zabavu, fliperi) i kad ostaneš i popodne (dok ti rješe narudžbu) u povratku nema otvorenih benzinskih stanica !!!

Malo si me nasmijao, ne sjecam se kad sam vozio ispod 350 km i stao negdje, ocito je i do vozaca, nismo svi isti, mozda kad budem stariji ce mi odgovarati, za sada je jos ok. Ako sam umoran izbjegavam putovati, jer mi 5-10 min stajanje nista nece pomoci samo me jos izbaciti iz takta jer sam izgubio to vrijeme na odmor Wink

Koliko puta stajes na dionici od 300 km?
[Vrh]
stjepan

PostPostano: 8.2.2024. čet. 14:09    Naslov: Citirajte i odgovorite

sarakuzza je napisao/la:
Meni je neprocjenjivo što mogu o punjenju razmišljati i kad se upali rezerva. U bilo koje doba dana ili noći, na bilo kojoj lokaciji. Jer imam barem 80km dometa (pali se na 8l)

Meni je neprocjenjivo što ne moram uopće razmišljati o punjenju. Cijeli posao odradi auto. Čak i 90% vožnje po autocesti odradi sam.
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Volkswagen
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
Stranica 2 / 6.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.