<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

samogradnja??
Idite na 1, 2  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Štedljive kuće
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Goldy

PostPostano: 19.8.2020. sri. 13:36    Naslov: samogradnja?? Citirajte i odgovorite

kakav je trenutni status samogradnje kuće?

znam da svojevremeno, građevinska mafija
ugradila u zakon "na gradilištu samo ovlašteni..."

trebal bi sanirati krovište,
ali bi usput i neke preinake delal...
pa za to treba građevinska...

što, ako dam napraviti projekt... dobijem građevinsku
i sam napravim radove?

kaj se onda dešava???

delalo bi se u suhoj gradnji... grede... rogovi... OSB... knauf
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
max

PostPostano: 19.8.2020. sri. 15:30    Naslov: Citirajte i odgovorite

nitko te ne sprečava (osim mafije, zavidnih susjeda...) ako je u skladu sa građevinskom. Barem u mom kraju (Međimurje)
[Vrh]
tossa

PostPostano: 20.8.2020. čet. 11:08    Naslov: krov Citirajte i odgovorite

ako mijenjas dimenzije krova podizes krov bilo kako,,sredina ,,tj visinu,,ili sa strane,,podizes iti jedan cm.. moras traziti papire.. ili ako gradis ispod krova stambeni prostor obavezna je gradjevinska dozvola..bolje se dobro raspitaj,, ako pak zelis samo popraviti krov bez podizanja ili da siris mozes raditi bez dozvole.. gradnja je dozvoljena i uradi sam do odredjene kvadrature i visine. imaju i tu neke cake ali nista sto bi te zabrinulo.. ako uredjujes stambeni prostor a da se nevidi izvana,,i ako nemas ljubomornr susjede onda uradi sam palac
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku AIM
Goldy

PostPostano: 20.8.2020. čet. 18:00    Naslov: Citirajte i odgovorite

heh...
spomenul sam građevinsku, jer znam da treba...

kuča je trenutno legit...
Very Happy

pa bi mi bilo žal to sjebat...

moram mijenjati pokrov...
za to znam da ne treba nikakva građevinska...

ali bi, kad se bu već to delalo produžil krov za tri metra...
e, za to treba građevinska

i nije to problem...
dam napraviti projekt, i dignem građevinsku...

problem je kaj ja želim to sam napraviti

zato sam pital... dali je slučajno netko upoznat sa tim

"gradnja je dozvoljena i uradi sam do odredjene kvadrature i visine."

znaš možda gdi bi to bilo crno na bijelo

ako je to istina...
onda me ni isfrustrirani sused.. ne zabrinjava
smijeh1

inače... on ima samo 10% legitimne gradnje
a 90% bespravne
smijeh2

tako da... more probat biti prgav...
smijeh
[Vrh]
lisicakm

PostPostano: 20.8.2020. čet. 18:27    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nađi si nekog tko ti bu potpisal .
Ja si planiram nešto gradit , al sam .
Ono nužno kaj treba bi platil, geodetu, projekt i građevinsku... Tko će to sve plaćat. Pa ne serem novce..
Rolling Eyes
[Vrh]
Goldy

PostPostano: 20.8.2020. čet. 18:50    Naslov: Citirajte i odgovorite

lisicakm je napisao/la:
Nađi si nekog tko ti bu potpisal .
Ja si planiram nešto gradit , al sam .
Ono nužno kaj treba bi platil, geodetu, projekt i građevinsku... Tko će to sve plaćat. Pa ne serem novce..
Rolling Eyes

skace od srece

dobro došel u klub
plazi jezik

ma, da imam nekog poznatog od građevinaca
nebi ni spitaval o tome
bilo bi već riješeno

onaj ko je digel ruku za to, da si sam nesmiješ napraviti kuću
trebalo bi mu ruku iz ramena iščupat

https://www.24sata.hr/news/uzela-stvar-u-svoje-ruke-majka-cetvero-je-sama-izgradila-kucu-507613
[Vrh]
tossa

PostPostano: 20.8.2020. čet. 20:09    Naslov: gradnja Citirajte i odgovorite

do moje 31g sam radio u gradjevini ispekao sam zanat ,,a ono bas dobro a onda me sreca nasla ..pa sam srecom upao u BIOLOGIJU I LABOSE,, I PROPUTOVAO UZ BIOLOGIJU CIJELU EVROPU,, JOS UVIJEK SAM SEBI RADIM SVE GRADJEVINSKE RADOVE ADAptacije renovirana,, prijateljima pomazem,, nacrti mi idu jako dobro,, nazalost bez gradjevinske dozvole danas neide,,ali ako si negdje zabacen nisi na vidilo,, sta da kazem,, riskiraj mozda i upali,, ako trebas savijet za gradnju,, slobodno se javi mi stari gradjevinci znamo jako dobro zaobici neke materijale koji su skupi i zamiojeniti ih jeftinijima i dobrima,, nazalost vise nas je koji bi da ugrade lose i jako jeftine,, ja se drzim one kad ide i kad je ok,, mijenjaj,, ali mislim da isto treba pratiti arhitekte,,oni ipak znaju zasto i kako su ojacali nesto a nesto ne..moja kuca i mojih roditelja jos uvijek stoji i nije nigdje ispucala ..jos je uvijek tip top.. uskoro krecem u gradnju potpuno samostale kuce neovisne od elektre i vodovoda.. nazalost jedino sto cu morati placati jsu slivne vode.. .. nadam se obaviti sve bez firmi,, ali pomoc cu morati platiti,, sve u svemu racunam oko 65 posto ustede sa uradi sam... najveci trosak ce mi biti solarni sistem dostatan za sve po kuci ljeti i zimi... aako trebas neki savijet ako znam slobodno se javi
[Vrh]
lisicakm

PostPostano: 20.8.2020. čet. 20:27    Naslov: Citirajte i odgovorite

E to !!

Tako bi i ja ! Ako je mogla ona onda mogu i ja .
To kaj su joj govorili da je luda... Rolling Eyes
Kaj misliš kaj su meni zbog auta...
Ugl imam (roditelji, al red je da dobim dio ) lijepu parcelu u slijepoj ulici , 200m od glavne ceste, nova ulica , građevinska zona , širinu parcele mogu uzet kolko hoću , jer je cijela dužina zemlje od još 200m uz cestu . Prosjek širine oko 40m , u početku šire , na donjoj strani uže.
Evo za početak sam navozio 20 kamiončića pa 15m3 da se malo poravna. jer se vidi da je malo niže .
150m udaljeno od prve kuće , nema susjeda (nemam ništa protiv njih, sa svima sam si dobar, al što je sigurno je sigurno ) Very Happy , di češ ljepše Smile
Za sad toliko , za dalje ćemo vidjet. Ugl štedim lovu
Rolling Eyes

[Vrh]
tossa

PostPostano: 20.8.2020. čet. 21:32    Naslov: gradnja Citirajte i odgovorite

meni je to idealno za posaditi zelenilo neka stabla,, pametno izaberi.. takav teren nije potrebno nasipati ni ravnati samo angaziraj nekoga da ti to sve lijepo isplanira,, ne zaboravi da su prateci objekti nekad vazniji od kvadrature za stanovanje jos ako se pametno uklope u teren,, ... i slobodno u samogradnju...i nemoj bijezati od montaznihmaterijala.. razmisli i o ytongu ideala za samogradnju ..ima toga jos...da ne favoriziram.. uglavnom ja imam toliko toga u glavi da treba samo izabrati,, samo naprijed,, dok si mlad,, poslije ti samogradnja nece biti toliko privlacna palac
[Vrh]
Goldy

PostPostano: 20.8.2020. čet. 21:43    Naslov: Citirajte i odgovorite

lisicakm je napisao/la:
E to !!

Tako bi i ja ! Ako je mogla ona onda mogu i ja .
To kaj su joj govorili da je luda... Rolling Eyes
Kaj misliš kaj su meni zbog auta...

gle...
jedini zajeb je u tome
kaj je ona u americi...
i tam je normalno si napraviti kuću

pa to je osnovno ljudsko pravo

kak vrapcima dozvoljavaju gradnju gnijezda????
plazi jezik
[Vrh]
lisicakm

PostPostano: 20.8.2020. čet. 21:55    Naslov: Citirajte i odgovorite

Al dobro.. mi smo ipak u Hrvatskoj...
plazi jezik
[Vrh]
lisicakm

PostPostano: 20.8.2020. čet. 22:13    Naslov: Re: gradnja Citirajte i odgovorite

tossa je napisao/la:
meni je to idealno za posaditi zelenilo neka stabla,, pametno izaberi.. takav teren nije potrebno nasipati ni ravnati samo angaziraj nekoga da ti to sve lijepo isplanira,, ne zaboravi da su prateci objekti nekad vazniji od kvadrature za stanovanje jos ako se pametno uklope u teren,, ... i slobodno u samogradnju...i nemoj bijezati od montaznihmaterijala.. razmisli i o ytongu ideala za samogradnju ..ima toga jos...da ne favoriziram.. uglavnom ja imam toliko toga u glavi da treba samo izabrati,, samo naprijed,, dok si mlad,, poslije ti samogradnja nece biti toliko privlacna palac

Tu se već u startu kosimo s "angažiraj nekog da ti to isplanira" Very Happy
Ytong mi je zanimljiv , al skup i nema akumulacije topline ....
I da.. Najvažnije dok sam još mlad i imam volje ..
[Vrh]
zega

PostPostano: 21.8.2020. pet. 02:31    Naslov: Citirajte i odgovorite

Obicna cigla i stiropor je najefikasnije (Ciglane Zagreb (jaoo sad gledam propale https://www.ikoma.hr/hr/gradjevinski-materijal/opeka-cigla-208/ ili sl, cz su kostale 2.5kn/kom zadnje sto sam gledao nikakve poroterm kerefeke ok sad ima kopija kao "uniterm i sl" ali gledas mehanicki i cijena po m2 (kao i solare sto gledas kn/w https://www.unitherm.hr/Unitherm25Z.html ) i na to 10 cm styra...
Najbolje mi je kad za poroterm navode kako ima dobra izolacijska svojstva, pa za to je izolacija, pola centa stiroproa ima bolja izolacijska svojstva od razlike porotherm-cigla vulgaris...
Ytong kosta...
KAd zacepis kucu sa dobrim prozorima, obavezno ventilacija i rekuperator (moze i DIY zrak/zrak izmjenjivac)...
i tako...
JA sam radio kucu sa ocem kao tinejdzer pa koliko smo kompromisa imali zbog manjka love, sad znam...
E da ovo je najvaznije, orijentacija u prostoru veliki prozori i staklena vrata na jugu i krovni napust na jugu da ti ljeti cijeli juzno zid u podne bude u sjeni, a zimi da sunce ide kroz prozore u kucu, tocno ovako:

Vjerovatno ces grijanje platiti 1/5... simulacija prolaska sunca ljeti i zimi na 6:30 je kljucna krov izolirati duplo od ostatka...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice MSNM
dak0001

PostPostano: 21.8.2020. pet. 07:25    Naslov: Citirajte i odgovorite

zega je napisao/la:
Obicna cigla i stiropor je najefikasnije (Ciglane Zagreb (jaoo sad gledam propale https://www.ikoma.hr/hr/gradjevinski-materijal/opeka-cigla-208/ ili sl, cz su kostale 2.5kn/kom zadnje sto sam gledao nikakve poroterm kerefeke ok sad ima kopija kao "uniterm i sl" ali gledas mehanicki i cijena po m2 (kao i solare sto gledas kn/w https://www.unitherm.hr/Unitherm25Z.html ) i na to 10 cm styra...
Najbolje mi je kad za poroterm navode kako ima dobra izolacijska svojstva, pa za to je izolacija, pola centa stiroproa ima bolja izolacijska svojstva od razlike porotherm-cigla vulgaris...
Ytong kosta...
KAd zacepis kucu sa dobrim prozorima, obavezno ventilacija i rekuperator (moze i DIY zrak/zrak izmjenjivac)...
i tako...
Vjerovatno ces grijanje platiti 1/5... simulacija prolaska sunca ljeti i zimi na 6:30 je kljucna krov izolirati duplo od ostatka...

Zaboravio si staklenik na južnoj strani sa Trombovim zidom, koji ljeti gladi a zimi grije
[Vrh]
lisicakm

PostPostano: 21.8.2020. pet. 10:37    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja sam planirao običnu ciglu i cca 20 cm vune. To kao što veliš zega, full je jeftina, lako se slaže instalacija, drži nekakvu akumulaciju topline, a izolacija svakak mora biti.. Sad ili stiropor ili vuna.. Vuna mi se čini bolja. Jest da je skuplja al sam bu slagao tak a nije toliko bitno.
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Štedljive kuće
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2  Sljedeća
Stranica 1 / 2.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.