<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Greyborg pregrijavanje - pomoć please?

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih bicikla
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Bruno

PostPostano: 13.7.2019. sub. 18:44    Naslov: Greyborg pregrijavanje - pomoć please? Citirajte i odgovorite

Kupih juče Greyborga... konačno... sanjam o njemu još otkako ga je Zvonimir krenuo raditi (izgubio sam stari nick pa zbog toga novi)...

Imam veliki problem sa pregrjiavanjem. Da li je normalno da bike pregrije nakon 100 nm uzbrdice? (Ok, ja imam 130 kg, vozim ful "gas" cca 40 kmh, dosta je jaka uzbrdica (Vrbnik, Krk)) ali to je svejedno 2x50mnv u razmaku 3-4 minute.

Detalji o bajsu kojeg sam uzeo:
https://www.njuskalo.hr/elektricni-bicikli/greyborg-elektricni-bicikl-ebike-oglas-23076089

Kako rješiti problem pregrijavanja? Izbušiti nekakve rupe, pa namontirati neke čepove koje ću po potrebi otvarati i zatvarati? Rozete?
Pomoć please!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
grrga

PostPostano: 13.7.2019. sub. 19:29    Naslov: Citirajte i odgovorite

Na koji način si ustanovio pregrijavanje i koliko je to u stupnjevima?
Slične smo težine a ja vozim po vrlo teškom terenu i nije ga lako pregrijati.

Brzina ti je sumnjivo mala za "full gas"
[Vrh]
Bruno

PostPostano: 13.7.2019. sub. 19:45    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pa tako da mi se bajs ugasio. I onda dok sam pronašao aplikaciju i spojio se je bilo prošlo 2-3 min i bila je temp oko 65°C - ( na glavnom ekranu od "xiaoxiang" aplikacije. Danas se isto ponovilo.
[Vrh]
Bruno

PostPostano: 13.7.2019. sub. 19:50    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kaže mi lik koji je prodao bajs da su 2 senzora na bms-u a druga 2 na kontroler.
Slika:

https://ibb.co/2ddZnvS
[Vrh]
grrga

PostPostano: 13.7.2019. sub. 20:10    Naslov: Citirajte i odgovorite

Bruno je napisao/la:
Pa tako da mi se bajs ugasio. I onda dok sam pronašao aplikaciju i spojio se je bilo prošlo 2-3 min i bila je temp oko 65°C - ( na glavnom ekranu od "xiaoxiang" aplikacije. Danas se isto ponovilo.

Prevelika struja ide kruz bms koji usput ima smeće od fetova pa se grije,

Uglavnom su to BMS-i koje kinezi prodaju kao 100A bms a zapravo je 40A i preko programa mu je omogućena veća struja. Da bi taj bms radio sa 100 ili više ampera mora imati popunjene obje strane sa fetovima a ne samo polovicu jedne strane. Zapravo si krivo napisao, tebi se pregrijava BMS a možda i kontroler (slab) a kad napišeš da se pregrijava bicikl to se odnosi na motor. Njega je isto moguće zakuhati ali nije tako lako. Bicikl bi sa tobom morao iči uzbrdo 65-70 km/h ako je grey složen kako treba.
[Vrh]
Osa

PostPostano: 13.7.2019. sub. 21:42    Naslov: Citirajte i odgovorite

Moj je ponovo u pogonu već neko vrijeme. Spremam se napisati post što je mjenjano, a nikako da ga napišem. Evo prilike, a ujedno da i ja pitam za temperature. Te moje ideje kao ih riješiti.

http://e-vozila.com/forum/viewtopic.php?p=160504#160504
[Vrh]
Bruno

PostPostano: 14.7.2019. ned. 23:05    Naslov: Citirajte i odgovorite

Malo sam isprobao senzore (prvo ih identificirao/numerirao i onda razmještao) došao sam do zaključka da se baterije i BMS ne griju (25 i 30°C) nego je krivac kontorler koji izbaci sistem kad dođe do 70°C (Discharge high temp/release je 70/65°C).
Dobio sam večeras program pa ću sutra probati to podesiti na 85/80°C.
Drugi korak je instalacija nekog ventilatora (raskupusat ću komp. i ukrasti 12V ventilator od nekuda).
Od kuda mogu najlakše ukrasti 12V?

Zadnja opcija je zamjena kontrolera za neki jači...Imam EB318.
Koji bi ste mi preporučili? (sistem je 72V(max 84), a ja sam mrcina od čovjeka sa 2m i 135 kg, a koristim ga u Vrbniku na Krku (Vrbniče nad morem, visoka planino :-) ) Dakle, treba mrmka potjerat u brdo :-)

Zahvalio bih se DeQuinteue-u od koga trenutačno puno učim. skace od srece
[Vrh]
grrga

PostPostano: 15.7.2019. pon. 21:02    Naslov: Citirajte i odgovorite

318 je OK kontroler ako su u njemu original 4110 fetovi i ako je smješten izvan oklopa bicikla. Ako je unutar oklopa struja preko 50A uzrokuje grijanje i pregrijavanje.
Dok ne riješiš hlađenje smanji struju kroz kontroler. 70C je sasvim dovoljno, čak i previše pa nemoj podizati dozvoljenu temperaturu.
[Vrh]
Bruno

PostPostano: 16.7.2019. uto. 08:49    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nije mi poznato koji su FET-ovi unutra. Nema nikakvih oznaka na kućištu osim 17.
Kad sam vozio (tiskao uzbrdo) sa otvorenom jednom polovicom oklopa onda su baterije bile na 25°C, BMS 35°C, a kontroler 40°C.
OK, neću dizati temp.. (ionako imam samo JST 6pin konektor za kontroler a nemam JST 4 pin za BMS).

Kako najbolje rješiti hlađenje? Nije mi opcija nakeljiti kontroler van oklopa.
Razmišljao sam probušiti nekoliko rupa na oklopu kod kormana i kod sica pa pustiti da strui zrak preko svega. I onda ugraditi nekako nekakve vodilice (U profil) tako da samo slide-am nekakv poklopac (flach komad plastike) u to da u slučaju da me uhvati kiša imam nekakvu zaštitu.

Odakle mogu ukrasti 12V za napajanje ventilatora kojeg bi stavio da puše po kontroleru?

PS: zainteresiran sam za zamjenu ovog mogu 18FET za 36FET uz moju nadoplatu.
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih bicikla
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.