<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

fri nrg...detaljne upute na hrvatskom...
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Besplatna energija
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Pero

PostPostano: 30.4.2009. čet. 06:24    Naslov: Citirajte i odgovorite

Laufer je napisao/la:
Ajde Pero molim te objasni kak je ovo napravljeno, pošto znam da ne vjeruješ u takve uređaje objasni kak je lik napravio ovu "muljažu".

http://video.google.com/videoplay?docid=167210479374903373&ei=4XrrSYuMJpLQ2wKl_722Bw&q=mark+generator

Gledao sam i Zvjezdane staze, i tamo ima puno trikova.

Vidio sam taj film prije, nazalost, sve se svodi uvijek na isto: puno cakule, ali je ukupna kolicina informacije ravna nuli.
Covjek prica o pet kHz na transformatoru napravljenom od lima. Shocked
Uzmi takav transformator pa mu digni frekvenciju na samo jedan kHz pa si dobio elektricnu grijalicu, ne transformator.

Pokusao sam proracunati ca se moze dobiti iz takvog generatora te je rezultat nula takodjer.

FYI, cak i BLDC motori imaju manju iskoristivost bas zbog permanentnih magneta. PM ne drzi konstantan magnetski tok vec on ovisi o ukupnom magnetnom otporu; Ukoliko se magnetni otpor ciklicki mijenja (sto se desava i kod BLDC motora), magnetski tok se isto tako mijenja, a takva promjena magnetskog toka uzrokuje Lenzove struje u magnetu, koje predstavljaju cisti gubitak.

Sto mislis zasto se i rotor grije kod BLDC motora? Mnogi smatraju da je to samo zbog prijenosa topline sa statora, ali nije...

S druge strane, sekundarna zavojnica transformatora uzrokuje povecanje magnetskog otpora, a ta cinjenica se cesto zaboravlja. Kad tome ne bi bilo tako, onda ne bi ni bilo ogranicenja snage prema presjeku transformatorske jezgre.

U klasicnom 50Hz transformatoru je magnetski tok bez opterecenja ispod 0.1T, a kada je transformator pod punim opterecenjem, tok naraste na 1.1-1.3T.

Nazalost, previse je takvih priloga o pp-u na Internetu, a ca se tice naftnog lobija, ne vidim da su se pomucili oko toga, niti da ih to brine...
nikola je napisao/la:
Siguran sam da Pero želi vjerovati da je te strojeve moguće napraviti, samo što mu zakoni fizike to ne dopuštaju...
Možda viškove energije uzrokuje ionizacija zraka oko sprave pa se ta energija množi sa onom postijećom...

Vjerovanje spada u domen religije, ne nauke ili tehnologije. U ovom potonjem vjerujem onome ca vidim.
Ionizacija zraka takodjer treba energiju, odakle ce je dobiti?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
max

PostPostano: 30.4.2009. čet. 10:29    Naslov: Citirajte i odgovorite

Dečki (može i cure) napravite već jednom nekaj i podjelite sa nama nevjernima, a ne kaj samo okrivljujete naftni lobij i dajete linkove na šarlatane, prevarante ...
Pero svaka čast, na tvojoj sam strani Smile
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 30.4.2009. čet. 10:38    Naslov: Citirajte i odgovorite

sve
oko nas se vrti bez jasnog izvora energije
je moguce
cemo podjeliti sa svima

Mirisi cvijet
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
inch

PostPostano: 30.4.2009. čet. 10:48    Naslov: Citirajte i odgovorite

a vrti se, ali kaže tu je entropija i smjer vremena.
[Vrh]
solarstorm

PostPostano: 30.4.2009. čet. 11:16    Naslov: Citirajte i odgovorite

otkinuo se 700 km2 veliki graben leda s antartike...
prevelika upotreba nafte je proizvod čiste pohlepe, naravno sad je kasno to mijenjati jer svjetsko gospodarstvo ovisi o tome..nafta je čista pohlepa kompanija a i pojedinca za lagodnim životom, ali kamate stižu na naplatu neminovno.

recimo nafta je proizvela velike i jake automobile,pa nam se sad mali električni čine kao igračke i to vrlo nesigurne, a kad bi svi auti bili električni nikog nebi smetalo što su mali i idu 80 km/h, tad bi i ultralaki solarni bili ok.tad bi bilo normalo ići na posao na nekom elektro biciklu ili skuteru ili u onim zatvorenim ultralakim bubastim trokolicama.
[Vrh]
nikola

PostPostano: 30.4.2009. čet. 14:03    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pa ajmo probat("mi vjernici") onda nešto napravit tak da možemo reći da to ne radi ako ispadne da stvarno ne radi...
ŠTO AKO se nešto dogodi???Znam da bi bilo na znanstveni način to teško objasniti,ali mene za to nije briga,bitno da radi,ostali nek istražuju...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
ogi
Site Admin

PostPostano: 30.4.2009. čet. 14:45    Naslov: Citirajte i odgovorite

nikola je napisao/la:
nešto napravit

Prvo treba imati ideju za koju nevjernici ne mogu sa sigurnoscu reci da je promasena

Ajmo cuti ideje! skace od srece
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Pero

PostPostano: 30.4.2009. čet. 20:41    Naslov: Citirajte i odgovorite

Decki, samo vi napravite nesto sto radi, znanstveno objasnjenje se moze pokle slozit.
Nikola, u pravu si, volio bih da je takvo nesto moguce.

BTW, imam dobre veze u naftnom lobiju pa cu vas zastitit... smijeh1 smijeh2 lol

EV, ni zemlja se ne vrti 'besplatno'. Vecina planeta s tekucom jezgrom zadrzava rotaciju bas zbog solarnog vjetra i svog magnetskog polja, ali ni to nije besplatna energija.
Sunce uredno trosi svoj vodik i pretvara ga u cistu energiju (i helij) po stopi od 4% gubitka mase. Daklem, ni ono nije vjecno jer kad se stvori dovoljno karbuna (ugljika), pretvorit ce se ili u novu ili u supernovu.
[Vrh]
Pero

PostPostano: 30.4.2009. čet. 20:43    Naslov: Citirajte i odgovorite

max je napisao/la:
Dečki (može i cure) napravite već jednom nekaj i podjelite sa nama nevjernima, a ne kaj samo okrivljujete naftni lobij i dajete linkove na šarlatane, prevarante ...
Pero svaka čast, na tvojoj sam strani Smile

Max, ja radije ne bih bio na svojoj strani, ali ne mogu zanemarivati ono ca sam skupo platio (znanje). Wink
[Vrh]
mike20

PostPostano: 1.5.2009. pet. 13:06    Naslov: Citirajte i odgovorite

EV je napisao/la:
sve
oko nas se vrti bez jasnog izvora energije
je moguce
cemo podjeliti sa svima

Mirisi cvijet

Bravo EV, to je riječ
Zemlja nam se vrti već milijardama godina-nijedna formula to nemre izračunati, znanstvenici izmisle neke izraze pa s tim izmišljotinama opišu neki proces, get real.
A mislim da ipak griješim-ipak smo nastali od majmuna, nije nas Bog stvorio-ili kako ga već tko hoće zvati, pa dokaz tome je i da danas svakodnevno možemo vidjeti čovjekolike majmune kak po šumi love s toljagom zečiće za ručak hehehehehe

Volim šalu NAstranu

Definitvno treba probati nešto složiti, samo su uvijek problem financije, vrijeme itd.
Gledam frendove pušače kak godišnje zapuše oko 5000 kuna (kutija dnevno od 10-15 kunax30 danax12 mjeseci)-pa mogu onda i kojih 1000-2000 kuna baciti na neki ovakav experiment-ne mora cijeli svijet znati da je experiment (ne)uspio, samo ja i par ljudi kojima će neki magnet motor u podrumu vrtiti neki generator od par kW hehehe
[Vrh]
nikola

PostPostano: 1.5.2009. pet. 17:25    Naslov: Citirajte i odgovorite

mike20 je napisao/la:
-ne mora cijeli svijet znati da je experiment (ne)uspio, samo ja i par ljudi kojima će neki magnet motor u podrumu vrtiti neki generator od par kW hehehe

Tako je !! palac

Ma za 5000kn se napravi magnet motor od oko 5kW...
[Vrh]
Barba

PostPostano: 4.5.2009. pon. 00:23    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nicola
Baš bi ga volio imat i to može i za veču cjenu ,samo da se vrti !!!!!!!!!.Ali mi se čini da je tu problem a tek da pogoni još nešto ,to je još veči problem.S tim bi rješio MOJ najveći problem!!!!!!!
Mislim da ču se još načekat dosta a nemam baš puno vrimena.
[Vrh]
nikola

PostPostano: 12.5.2009. uto. 20:52    Naslov: Citirajte i odgovorite

Onda,tko je da za da se proba? Very Happy
[Vrh]
Barba

PostPostano: 12.5.2009. uto. 23:19    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nikola
Prije nekoliko mjeseci sam dobio nacrte za izradu jednog magnetnog motora i počeo sa prikupljanjem informacija oko nabave djelova ali sam ostavio sve za malo kasnije ,oču reći ,kad završim vjetrenjaču(uskoro) jer mi ona daje veču sigurnost za proizvodnju struje.
Mislim da ču sa njezinom strujom imati dosta svijetla da se kasnije upustim u izradu magnetnog motora,ali ako netko počne ,ja ću biti tu ako zatriba.
Računaj na mene.
Barba
[Vrh]
nikola

PostPostano: 14.5.2009. čet. 17:50    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jel možeš kojim slučajem postat te nacrte??
Kod mene dijelovi nisu problem,jedini problem je novac...
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Besplatna energija
Vremenska zona: GMT + 02:00.
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeća
Stranica 6 / 7.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.