<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

fri nrg...detaljne upute na hrvatskom...
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Besplatna energija
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Pero

PostPostano: 26.4.2009. ned. 06:55    Naslov: Citirajte i odgovorite

mike20 je napisao/la:
Pa tu piše da to radi, izum je patentiran

Tesko da "izum" radi, a u Americi mozes patentirati sto god hoces, bitno je da imas dovoljno novaca da platis.

Do sada nitko nije uspio opisati matematicki (i fizicki) na temelju cega bi se dobilo vise energije nego sto se ulozi jer je jednostavno nemoguce (ukoliko priznajemo modernu fiziku).

Sto se tice ideje "tanjurica, magneta i zavojnica", u cemu se to razlikuje od BLDC motora/generatora? Zbog cega bi nekakav tanjuric s magnetima negirao silu reakcije, koja se pojavljuje cim 'povuces' struju generiranu induciranim naponom?

Jedini 'stroj' za koji znam da radi je onaj s permanentnim magnetima, ali moras ili cijeli stroj drzati u ruci, ili samo stator. Nazalost, ovdje opet nije rijec o besplatnoj energiji vec je rijec da se 'visak' energije dobiva ljudskim radom. Na isti nacin bi se mogao samonavijajuci mehanicki sat nazvati PP-om.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
inch

PostPostano: 26.4.2009. ned. 08:38    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pero

a što je sa 'Motionless Electromagnetic Generator', dali ima smisla gledano sa stajališta fizike ili se i tu radi u pogrešnim pretpostavkama ?

koliko vidim i shvaćam tu se radi o nekakvom transformatoru sa magnetima itd..no sam princip na koji nastaje 'višak energije' mi nije jasan u potpunosti.
[Vrh]
Pero

PostPostano: 27.4.2009. pon. 06:14    Naslov: Citirajte i odgovorite

inch je napisao/la:
Pero

a što je sa 'Motionless Electromagnetic Generator', dali ima smisla gledano sa stajališta fizike ili se i tu radi u pogrešnim pretpostavkama ?

koliko vidim i shvaćam tu se radi o nekakvom transformatoru sa magnetima itd..no sam princip na koji nastaje 'višak energije' mi nije jasan u potpunosti.

Cini mi se da taj "visak" energije nastaje na istom principu kao i "visak" u kucnom budgetu mnogih kucanstava u RH temeljenih na ponudama kredita stranih banaka. smijeh1

Taj generator nema sanse da ista proizvede osim gubitaka. Uz malo racunanja se odmah vidi da nema dobivene energije iz "skretanja magnetnog toka", a gubici ce svakako postojati jer ne postoji idealni meki ferit (tj. bez histereze)., a da ne spominjemo elektricni otpor vodica, nelinearnu karakteristiku ferita, efekt magnetostrikcije itd.
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 27.4.2009. pon. 07:12    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nazalost, Pero je u pravu

Ako zelimo koristiti energiju etera ( ako uopce tako nesto postoji, osobno mislim da postoji ),
onda bi taj stroj trebao raditi anomaliju prostor-vremena
Mislim da su magneti dobar primjer
Trebamo potpuno novi pristup
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
inch

PostPostano: 27.4.2009. pon. 08:42    Naslov: Citirajte i odgovorite

kužim Rolling Eyes
[Vrh]
Pero

PostPostano: 27.4.2009. pon. 10:45    Naslov: Citirajte i odgovorite

EV je napisao/la:
Nazalost, Pero je u pravu

Ako zelimo koristiti energiju etera ( ako uopce tako nesto postoji, osobno mislim da postoji ),
onda bi taj stroj trebao raditi anomaliju prostor-vremena
Mislim da su magneti dobar primjer
Trebamo potpuno novi pristup

Anomalije prostor-vremena tesko mozes uociti cak u ciklotronu.

Ne kuzim zasto mislis da magneti nisu dobro israzeni?

Po meni ces prije doci do nekakvih rezultata transcedentalnom meditacijom, iliti po naski receno: "razmisljanjem preko zubiju".

Da ponovim jos jednom: stroj slijedi fizicke zakone, tu nema misticizma (osim za one koji nisu tehnoloski "potkovani"). Sve mi se cini da se vrtimo oko "magije belog coveka", "gvozdeni konj" i slicno; ovo sam namjerno napisao ekavicom jer me podsjeca na neke stripove iz Gornjeg Milanovca i Novog Sada iz moje mladosti (pubertet sedamdesetih).

Svakome savjetujem da prvo nauci sto moze o lnearnim diferencijalnim jednadzbama drugog stupnja, osnove elektrotehnike i sl., a tek onda da pokusa nesto napraviti. Ako nista drugo, bar ce mu ostati znanje, koje je ipak najvrednije.
Ukratko: srednjeskolsko obrazovanje nije dovoljno.
[Vrh]
mike20

PostPostano: 27.4.2009. pon. 14:13    Naslov: Citirajte i odgovorite

Sve bi to štimalo da mi u ovom trenutku imamo baš sve istraženo i objašnjeno raznim znanstvenim disciplinama
Puno je stvari oko nas koje postoje a nedaju se izračunati nikakvim formulama, fala Bogu da je tak jer bi bili u sumraku civilizacije bez mogućnosti milimetra daljnjeg napretka.

Hoću reći da ne vjerujem svemu, da ove stvari ne rade ili rade vjerovat ću tek kad napravim experiment s time tj. sklepljem tak nešto.
Nije sve u matematičkim formulama.
Pa dokazano je u fizici da promatrač djeluje na neki sustav svojim promatranjem, rezultati su svaki put bili drugačiji- za to nema objašnjenja, al je to tak
[Vrh]
nikola

PostPostano: 27.4.2009. pon. 16:05    Naslov: Citirajte i odgovorite

mike20 je napisao/la:

Pa dokazano je u fizici da promatrač djeluje na neki sustav svojim promatranjem, rezultati su svaki put bili drugačiji- za to nema objašnjenja, al je to tak

Tu se slažem sa tobom u potpunosti...
"Recimo" da mi sad slučajno napravimo stroj koji će ili štedit energiju ili bit free energy stroj,prezentiramo taj stroj nekome učenom znanstveniku sa iskustvom,on će reći da je to sigurno neki mađioničarski trik ili da tu postoji neka caka.A opet nitko neće znati objasniti zašto to funkcionira.

To je tak u današnjem svijetu, ljudi, priroda nam sve dopušta,ali ZAKONI FIZIKE NE.I to je najveći problem,ići prema principima koje je netko napisao u 17. ili 18.st. ! Mislim, svaka im čast, ali to nije razlog da mi budemo uvjereni da se preko zakona fizike ne može ići (ljudi,svijet je uznapredovao)...

Ja bi radije probao tak nešto konstruirat (samo da imam materijala) pa se možda dogodi nešto što neću moć objasnit, a nije mi uvršteno u sve pretpostavke i račune. A onaj koji želi znat zašto je to tako, nek istražuje, meni je bitno samo da se time mogu koristit!!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
mike20

PostPostano: 27.4.2009. pon. 20:11    Naslov: Citirajte i odgovorite

Tak je nikola, svakodnevica nam se temelji na zakonima iz srednjeg vijeka.
Pa ajmo probat složiti-ak se onima koji su to slagali u ZG razletilo radi tih jakih sila, to je bilo očito zato jer je radilo a ne zato jer nije radilo
[Vrh]
nikola

PostPostano: 28.4.2009. uto. 15:21    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ma ja bi to već davno probao složit da imam materijal,ali nemam... Sad
Mike20, jel imaš ti što na lageru??

U ovo što se desilo u ZG ne sumnjam,jer se priča da takve strojeve masa ljudi koristi doma a ne eksploatiraju u javnost jer znaju što bi im se moglo dogoditi... ljut
Upravo zato jer bi naftni lobiji izgubili milijarde $.A ako se javi neki pojedinac, daju mu ček da napiše koliko nula želi iza broja 1 ili ga ucmekaju.
Ista stvar se dogodila sa Lutecom,dobili su para kolko su htjeli...
[Vrh]
mike20

PostPostano: 28.4.2009. uto. 19:15    Naslov: Citirajte i odgovorite

Trebalo bi napraviti specifikaciju kaj treba za star-npr 20 metri Cu lak žice promjera 0.20, osovina duljine i debljine te i te itd itd.
[Vrh]
nikola

PostPostano: 28.4.2009. uto. 19:49    Naslov: Citirajte i odgovorite

Za početak bi mogli napraviti neki mali motor da vidimo kakav okretni moment ima...Pošto mislim da zbog toga što bi prema principu koristio jake VN elektromagnete, osovina bi trebala biti aluminijska,a opet treba biti čvrsta, ležajevi obloženi mesingom da se ne razlohaju...
Mike20,daj skini ovaj pdf i pročitaj o čemu se radi da dobiješ širu sliku::
http://rapidshare.com/files/184585509/FE350.zip

ILI pogledaj ovu stranicu::
http://www.val.hr/index.php?option=com_content&view=article&id=53:motor-generator&catid=22:clanci&Itemid=96
[Vrh]
Laufer

PostPostano: 29.4.2009. sri. 19:21    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pero je napisao/la:
inch je napisao/la:
Pero

Cini mi se da taj "visak" energije nastaje na istom principu kao i "visak" u kucnom budgetu mnogih kucanstava u RH temeljenih na ponudama kredita stranih banaka. smijeh1

Taj generator nema sanse da ista proizvede osim gubitaka. Uz malo racunanja se odmah vidi da nema dobivene energije iz "skretanja magnetnog toka", a gubici ce svakako postojati jer ne postoji idealni meki ferit (tj. bez histereze)., a da ne spominjemo elektricni otpor vodica, nelinearnu karakteristiku ferita, efekt magnetostrikcije itd.

Ajde Pero molim te objasni kak je ovo napravljeno, pošto znam da ne vjeruješ u takve uređaje objasni kak je lik napravio ovu "muljažu".

http://video.google.com/videoplay?docid=167210479374903373&ei=4XrrSYuMJpLQ2wKl_722Bw&q=mark+generator
[Vrh]
nikola

PostPostano: 29.4.2009. sri. 19:54    Naslov: Citirajte i odgovorite

Siguran sam da Pero želi vjerovati da je te strojeve moguće napraviti, samo što mu zakoni fizike to ne dopuštaju... lol
Možda viškove energije uzrokuje ionizacija zraka oko sprave pa se ta energija množi sa onom postijećom... Rolling Eyes
[Vrh]
inch

PostPostano: 29.4.2009. sri. 20:04    Naslov: Citirajte i odgovorite

to sve ima veze sa 'velikim buuumom' ili nastankom svemira, to je taj zatvoreni sustav u kojem je energija ukupna, nadam se da sam dobro skužio Rolling Eyes
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Besplatna energija
Vremenska zona: GMT + 02:00.
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeća
Stranica 5 / 7.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.