<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Grijanje na vikendici

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Solarni moduli
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Kizla

PostPostano: 11.4.2019. čet. 18:24    Naslov: Grijanje na vikendici Citirajte i odgovorite

Pozz,
ne znam u koji podforum da stavim pa ću ovdje,
Imam malu vikendicu u kojoj nema 220VAC, već imam samo 12V akumulator 80AH i prostoriju od cca 15 kvadrata, jel imate neku preporuku za grijanje takvog malog prostora??
Solarne ploče su 2x240W
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
papicdu1

PostPostano: 11.4.2019. čet. 18:29    Naslov: Citirajte i odgovorite

šparet na drva palac tak mi grijemo i ko puška
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
max

PostPostano: 12.4.2019. pet. 06:24    Naslov: Re: Grijanje na vikendici Citirajte i odgovorite

Kizla je napisao/la:
....i prostoriju od cca 15 kvadrata, jel imate neku preporuku za grijanje takvog malog prostora??

Površina objekta (vikendice) za grijanje i neki podatak Relevantan podatak je koliko snage trošimo za zagrijavanje uz temperaturnu razliku: W/K kao i prosječni godišnji stupanj dana na određenoj lokaciji objekta. Dobar podatak je Energetski razred recimo B ≤ 50 kWh/(m²a) doduše NN88/17 olabavili kriteriji pa tako za stambene zgrade energetskog razreda B je dovoljo da je godišnja potrošnja za grijanje manja od 115 kWh/(m²a) Shocked Mala digresija moja kuća je bila projektirana za razred B (<50) nakon ne baš dobre izvedbe postala odlična C (oko 60) da bi dekretom 2017. postala A (<80 kWh/(m²a)) plazi jezik
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Cose

PostPostano: 12.4.2019. pet. 12:23    Naslov: Re: Grijanje na vikendici Citirajte i odgovorite

max je napisao/la:
Kizla je napisao/la:
....i prostoriju od cca 15 kvadrata, jel imate neku preporuku za grijanje takvog malog prostora??

Povr�ina objekta (vikendice) za grijanje i neki podatak Relevantan podatak je koliko snage tro�imo za zagrijavanje uz temperaturnu razliku: W/K kao i prosje�ni godi�nji stupanj dana na odre�enoj lokaciji objekta. Dobar podatak je Energetski razred recimo B ≤ 50 kWh/(m²a) dodu�e NN88/17 olabavili kriteriji pa tako za stambene zgrade energetskog razreda B je dovoljo da je godi�nja potro�nja za grijanje manja od 115 kWh/(m²a) Shocked Mala digresija moja ku�a je bila projektirana za razred B (<50) nakon ne ba� dobre izvedbe postala odli�na C (oko 60) da bi dekretom 2017. postala A (<80 kWh/(m²a)) plazi jezik

Previse nepotrebne matematike - lose izoliranih 15m2 na Alasci dobro zagrijes pomocu bilo kakve peci na drva, osobito ako je drvena konstrukcija koja se brzo zagrije. Wink

Nasa vikendica ima kamene zidove i treba barem 24h da se zagrije tako da dolje bude ugodno - gore na galerijama gdje se spava je ugodno vec za 1h.
[Vrh]
Kizla

PostPostano: 12.4.2019. pet. 12:28    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hvala svima na odgovorima,
da to nije ni vikendica to je više kao neko spremište koje ima 15m2 i drvena je konstrukcija da.

Još jedno pitanje da ne otvaram sad novu temu, jel imate kakvu ideju za dobivanje 5V iz tog sustava (htio bih napraviti USB punjač za mobitele) pa sad ne znam dal mi je pametnije staviti DC-DC pretvarač ili da neki voltage regulator kupim i spojim preko njega?
[Vrh]
max

PostPostano: 12.4.2019. pet. 14:08    Naslov: Citirajte i odgovorite

https://www.ebay.com/itm/24V-12V-To-5V-5A-Power-Module-DC-DC-Step-Down-Power-Supply-Converter/201847763020?hash=item2eff10704c:g:830AAOSwCU1Ywr3S
[Vrh]
Kizla

PostPostano: 12.4.2019. pet. 14:43    Naslov: Citirajte i odgovorite

max je napisao/la:
https://www.ebay.com/itm/24V-12V-To-5V-5A-Power-Module-DC-DC-Step-Down-Power-Supply-Converter/201847763020?hash=item2eff10704c:g:830AAOSwCU1Ywr3S

Odgovara i ovaj?
https://www.meanwell.com/webapp/product/search.aspx?prod=SD-15
[Vrh]
mladenek

PostPostano: 13.4.2019. sub. 05:07    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kizla je napisao/la:
/cut

Još jedno pitanje da ne otvaram sad novu temu, jel imate kakvu ideju za dobivanje 5V iz tog sustava (htio bih napraviti USB punjač za mobitele) pa sad ne znam dal mi je pametnije staviti DC-DC pretvarač ili da neki voltage regulator kupim i spojim preko njega?

Uzmeš auto punjač za mob.
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Solarni moduli
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.