<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Baterije u hibridu - trajnost zbog stalnog dopunjavanja

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Baterije
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Cose

PostPostano: 24.5.2008. sub. 22:04    Naslov: Baterije u hibridu - trajnost zbog stalnog dopunjavanja Citirajte i odgovorite

Kako to obicno biva sa planovima, tako se i moj plan za preradom sa prosle zime prebacio za iducu jesen/zimu. Confused

Prosle sam godine malo vise pisao o tome - planiram mali gradski auto tipa Citroen AX (ili slican) preraditi u hibridni elektricni auto. Hibrid mi je u igri primarno zbog manje tezine baterija i vece autonomije, a volio bih da mu autonomija samo na baterijama bude barem 30-40km (dovoljno za odlazak na posao i natrag, te jos nesto sitno obaviti po gradu ako treba).

Sada sam u pripremama i proracunima, pa me muci malo trajnost baterija u hibridnom nacinu koristenja (kad su baterije slabe, onda bi upalio generator). Generator bi bio negdje cca. 1-1.5kW (cca. 20A na 48 ili 72V, ovisno o tome kakav motor nadjem) i u gradskom rezimu stani-kreni voznje bi on na stajanju punio akumulatore, a u voznji bi se struja iz generatora preusmjeravala u motor i iz akumulatora bi se jos nadodalo koliko fali. Kod ubrzavanja bi to vjerojatno bilo puno struje (10:1 ili vise), a kod laganog cruisanja konstantnom brzinom bi bilo 1:1 ili cak kompletno na generator.

Kaj mislite o tome kako bi se takav rezim rada svidio SLA akumulatorima, te koliko bi to imalo utjecaja na njihovu trajnost?

Koliko kWh trebam imati u akumulatorima za 30-40km gradske autonomije?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Baterije
Vremenska zona: GMT + 02:00.
Stranica 1 / 1.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.