<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Isplativost ulaganja u fotonaponsku elektranu

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Solarni moduli
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
debeli

PostPostano: 9.5.2018. sri. 11:49    Naslov: Isplativost ulaganja u fotonaponsku elektranu Citirajte i odgovorite

Pošto sad papirologija izgleda više nije nešto nemoguće za odraditi, ostaje pitanje isplativosti.

Ima li netko kakvu informaciju ?

Cijena otkupa je jako pala, ali pala je i cijena opreme.

Ako se dogovorimo, imam perfektno građevinsko zemljište uz samu cestu i prilično strmo, idealnih cca 30-45 % i to 100 % jug, ničim zaklonjeno.

Loše je za gradnju vikendice, ali perfektno za elektranu.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Grana

PostPostano: 9.5.2018. sri. 13:42    Naslov: Re: Isplativost ulaganja u fotonaponsku elektranu Citirajte i odgovorite

mene također zanima to s zakonskog gledišta da li se što pojednostavilo te da li i dalje stoji onih 30-ak lipa za otkup i sve to...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Tomy

PostPostano: 9.5.2018. sri. 21:19    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja sam izračunao da mi se ne isplati za mojih 2kW. Htio sam u onu novu kategoriju proizvođač-potrošač pa sam otišao upitati. Nešto je navodno papirologija pojednostavljena,ali cijene su i dalje tu negdje. HEP-u se plaća cca 5 do 10 tisuća za njihov dio priče (dvosmjerno brojilo, poseban ormarić ako treba, te nadzor probnog rada itd.). Također treba imati projekt, projekt mora biti od ovlaštenog projektanta solarnih sustava kojeg također treba platiti, a vjerojatno treba imati i ovlaštenog izvođača radova koji također košta. Tako da sam došao do kojih 15 000 kuna...manje sam platio cijeli sustav nego bi došli papiri.
Sad, za ići u nešto veće i jače ne znam, ali su cijene tu negdje...možda bi se isplatilo.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Solarni moduli
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.