<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Zaštita solarnih modula od tuče?

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Solarni moduli
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Veki

PostPostano: 2.5.2018. sri. 17:37    Naslov: Zaštita solarnih modula od tuče? Citirajte i odgovorite

Ima netko kakav prijedlog, tražim po netu ali ništa drugo ne mogu naći efikasnog osim rolete?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Mrax

PostPostano: 7.4.2019. ned. 18:58    Naslov: Citirajte i odgovorite

Vidim da je srari post ali...
Kupi protugradne rakete😁
[Vrh]
max

PostPostano: 7.4.2019. ned. 21:22    Naslov: Citirajte i odgovorite

baš me zanima kakva to tuča mora biti da oštetiti kvalitetan PV modul
[Vrh]
dmeter

PostPostano: 7.4.2019. ned. 23:08    Naslov: Re: Zaštita solarnih modula od tuče? Citirajte i odgovorite

Veki je napisao/la:
Ima netko kakav prijedlog, tražim po netu ali ništa drugo ne mogu naći efikasnog osim rolete?

osiguranje
[Vrh]
dmeter

PostPostano: 7.4.2019. ned. 23:27    Naslov: Citirajte i odgovorite

max je napisao/la:
baš me zanima kakva to tuča mora biti da oštetiti kvalitetan PV modul

E ja sam ti te sriče bio, godina 2009-2010 mislim,taman završija staklenik 9-10 mjesec(koji je sad u najmu MBM Zagreb) Vidim crni oblaci,počme lagana kiša ,grmljavina,superhladan zrak s recimo 25°C na 10°C u trenu. Otrčim u kombi kad počme lokalna tuča da skratim probilo mi je vjetrobransko staklo od Iveca i pogodilo me gromada leda u desno rame koje me i danas boli da nisam mogao voziti nego je žena došla po mene i na prvu pomoč završija (greška triba sam zvati prvu pomoć (oni ulaze bez čekanja)
Na stakleniku ne da je razbilo staklo nego su napravljene rupe u staklu njih 20-setak i 40 setak stakala razbijeno.

To se desi jednom u 100 godina,i baš meni se desilo. Uglavnom uz normalnu tuču veličine lješnjaka su bile i te gromade veličine cigle. Iveco je najviše platio da sam imao sriče da sam našao kupca koji je tada tribao samo šasiju za vučnu službu i uspija ga prodati za 2000€ Nije mogao proči tehnički jer je karoserija bila cila izlupana s lijeve strane,vjetrobransko staklo sam naravno promjenio. recimo to je ovako bilo https://www.bbc.com/news/av/world-asia-china-21876696/giant-hailstones-batter-china-s-southern-provinces

nije mi ni palo napamet to snimat ili slikat ,a vidi te filmiće pogledaju miljoni ljudi.
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Solarni moduli
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.