<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Nosač panela

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Solarni moduli
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Bojan3000

PostPostano: 26.3.2018. pon. 13:58    Naslov: Nosač panela Citirajte i odgovorite

Da tema ne umre do kraja malo da se aktiviramo, nabavka i priprema svih dijelova za solarni sistem mi je pri samom kraju . Ostale su neke sitnice i testiranje samog sistemi prije montaže na moru , jedno iskustvo me zanima koliko se sjećam nisam ga pročitao ili sam za isti savjet zaboravio , a radi se o postavljanju stupa na kojem će biti paneli .Zanima me koji je neki idealni smjer za postavku stupa , naravno prema jugu ali na 12 h ili ima neko bolje iskustvo ? stup je fiksni bez mogućnosti rotacije tokom dana .

Unaprijed hvala
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
dmeter

PostPostano: 26.3.2018. pon. 16:11    Naslov: Re: Nosač panela Citirajte i odgovorite

Bojan3000 je napisao/la:
Da tema ne umre do kraja malo da se aktiviramo, nabavka i priprema svih dijelova za solarni sistem mi je pri samom kraju . Ostale su neke sitnice i testiranje samog sistemi prije montaže na moru , jedno iskustvo me zanima koliko se sjećam nisam ga pročitao ili sam za isti savjet zaboravio , a radi se o postavljanju stupa na kojem će biti paneli .Zanima me koji je neki idealni smjer za postavku stupa , naravno prema jugu ali na 12 h ili ima neko bolje iskustvo ? stup je fiksni bez mogućnosti rotacije tokom dana .

Unaprijed hvala

Prema hvatanju jutarnjeg sunca to je najbitnije. I tako če ti vjerovatno oko 12 00 sati baterije biti pune,a u zoru najpraznije.
[Vrh]
Bojan3000

PostPostano: 26.3.2018. pon. 17:33    Naslov: Re: Nosač panela Citirajte i odgovorite

dmeter je napisao/la:
Bojan3000 je napisao/la:

Unaprijed hvala

Prema hvatanju jutarnjeg sunca to je najbitnije. I tako če ti vjerovatno oko 12 00 sati baterije biti pune,a u zoru najpraznije.

Vidis o tome nisam razmisljao a logično je , molim administratora da obrise ovu temu posto nisam htio otvoriti novu vec nastaviti u pomoc oko opreme, Dmeter hvala na odgovoru
[Vrh]
nijemilako

PostPostano: 27.3.2018. uto. 19:18    Naslov: Citirajte i odgovorite

https://drive.google.com/file/d/0B68EDod46kZmVWZ4RGZaU1RkcjA/view

https://drive.google.com/file/d/0B68EDod46kZmemgyNW5JOVk0ZFU/view

ploča od 130W je fiksna

ploča od 150W ručno okrećem

link ispod je od druge ploče od 150W koja se isto okreće na istom stupu su 2 x 150 W a 130W je fiksna prema jugu
svaka ploča ima svoj mppt od 15A

https://drive.google.com/file/d/0B68EDod46kZmLU9MY0hQeDM5eWs/view

podatci su skinuti s mppt
i jesu i nisu mjerodavni zašto .........
kao prvo nisam nikada bio prazan s baterijama
tak d a nisam nikada max iskoristio ploče
mjerodavno bi bilo da iskopčam dvije ploče od 150 W
i pustim samo jednu ovu od 130W koja je fiksna prema jugu i tak jedno 7 dana
nakon toga. pustim samo jednu od 150W i redovito okrećem
vjerujem da bi vrijednosti bile bitno drugačije da bi dobio veće vrijednosti u Wh i max snazi ploče ovak kad s u sve tri spojene to je mix pa i vrijednosti iz prilozenih tabela su dvojbene
[Vrh]
Bojan3000

PostPostano: 29.3.2018. čet. 13:24    Naslov: Citirajte i odgovorite

nijemilako je napisao/la:
https://drive.google.com/file/d/0B68EDod46kZmVWZ4RGZaU1RkcjA/view

https://drive.google.com/file/d/0B68EDod46kZmemgyNW5JOVk0ZFU/view

ploča od 130W je fiksna

ploča od 150W ručno okrećem

link ispod je od druge ploče od 150W koja se isto okreće na istom stupu su 2 x 150 W a 130W je fiksna prema jugu
svaka ploča ima svoj mppt od 15A

https://drive.google.com/file/d/0B68EDod46kZmLU9MY0hQeDM5eWs/view

podatci su skinuti s mppt
i jesu i nisu mjerodavni zašto .........
kao prvo nisam nikada bio prazan s baterijama
tak d a nisam nikada max iskoristio ploče
mjerodavno bi bilo da iskopčam dvije ploče od 150 W
i pustim samo jednu ovu od 130W koja je fiksna prema jugu i tak jedno 7 dana
nakon toga. pustim samo jednu od 150W i redovito okrećem
vjerujem da bi vrijednosti bile bitno drugačije da bi dobio veće vrijednosti u Wh i max snazi ploče ovak kad s u sve tri spojene to je mix pa i vrijednosti iz prilozenih tabela su dvojbene

Nijemi lako sve je to uredu ,ali kod mene je druga opcija i nemam povratka . Nosač ću ubetonirati biti će na visini 4,5-5m stavio sam nagib 30 stupnjeva , paneli se nalaze na okviru od inoxa i sad je samo stvar u kojem smjeru je to idealno ubetonirati ??
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Solarni moduli
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.