<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

"oživljavanje" električnog romobila

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja ostalih e-vozila
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
leonvuksic

PostPostano: 23.12.2017. sub. 15:38    Naslov: "oživljavanje" električnog romobila Citirajte i odgovorite

Pozdrav svima,
došao sam ovdje po vaša mišljenja/savijete i pomoć oko "oživljavanja" električnog romobila koji sam kupio nedavno.

Dosta dugo već želim složit električni bicikl, ali nisam imao love za to, a plan mi je bio da prvo skupim za sve djelove i onda ih kupim odjednom i složim.
Napokon sam smislio plan kako ću ga složit i prihvatio posao u inozemstvu kako bi si financijski poboljšao život (naravno prvo u glavi mi je bilo kako ću si složit bajk).Nakon šta sam se vratio nedavno u lijepu našu, bajka više nije bilo.
Ponovna kupnja bajka + opreme ili gotovog bajka mi je bila preskupa, pa sam gledao nešto polovno.

Pronašao sam na njušaklu romobil za odrasle sa sjedalom za 700kn sa neispravnim baterijama.

Romobil je bio izgreban sa svih strana i u plastici koja se nalazi na podu su bile 2 pukotine koje su popucale skroz do ruba, tako da je doslovno bio u katastrofa stanju + baterije su pokazivale 2v i 5v tako da sam odmah ih izvadio i pripremio da odnesem u reciklažni centar.

Plastiku sam popravio sa Bison Epoxy lijepilom i ofarbao ga u metalik plavu boju.

Nisam bas zadovoljan kako sam ga ofarbao al nema veze, kad tad cu ga ponovno rastavit i platit da se ofarba kako treba.

U njemu se nalazi Unite Motor MY1016 24V DC 13.7A 250W sa nepoznatim kontrolerom koji je predpostavljam isto na 24v jer su u njemu olovne baterije bile u seriji 2kom po 12v.

Nemam nigdje 12v baterije, ali imam nekoliko baterija od racing quada pa sam napravio xt-60 kabel sa 2 konektora u seriji za lipo baterije.

Pošto su baterije 4s 1500mah nisam se puno vozio, ali sam uspio isprobat i uvijerit se da barem sva elektronika radi kako treba i da je " u voznom stanju"

Popipao sam motor nekoliko puta prilikom svake probne vožnje i bio je mlak, jedva da se ugrijao, tako da se nadam da ga 36v odnosno oko 33v neće skurit, isto kao i kontroler.
Čitao sam po forumima da slićni romobili koji su na 24v sa takvim motorom mogu dosta dugo radit na 36v bez da se pregriju.

Koja su vaša mišljenja?

Meni je ta voltaža dovoljna za vožnju, nije mi bitno ubrzanje ni velika brzina jer mi je potrebno što jeftinije imat neko prijevozno sredstvo.

Planirao sam sljedeći tjedan naručit 2kom ovih baterija, što mislite o tome i koliki bi mi domet bio s njima? https://hobbyking.com/en_us/multistar-high-capacity-4s-16000mah-multi-rotor-lipo-pack.html

Isto tako, imate li preporuku kada bi nadogradio motor i kontroler što bi jeftino mogao uzet a da je do 36v i da imam kakav takav domet sa 16ah baterijom?

Unaprijed se zahvaljujem svima na pomoći!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja ostalih e-vozila
Vremenska zona: GMT + 02:00.
Stranica 1 / 1.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.