<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Toplo vam preporucujem da kupite bitcoin dok je jos jeftin..
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Računala
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
stjepan

PostPostano: 18.12.2017. pon. 01:08    Naslov: Citirajte i odgovorite

Cijena struje i Bitcoin su povezani utoliko što bi u slučaju poskupljenja, bile ugašene određene farme i preseljene na neko drugo mjesto sa jeftinijom strujom.

Na cijenu Bitcoina ili stabilnost mreže to nebi imalo nikakav ili možda minorni utjecaj. Bitcoin ima samoregulirajuć mehanizam (difficulty) koji se brine o tome. Kad mining postane neisplativ (bilo zbog cijene struje ili niske cijene Bitcoina) ljudi gase mashine ili majnaju sa minusom i diff ide dole, što znaći da ide i potrošnja struje i sve ostalo što ide s tim.
Kad netko negdje nabavi jeftinu struju opet upali strojeve, diff ide gore i tako se cijeli ekosistem samoregulira.

Kinezi, koji većinom majnaju "na ugljen" gube utrku tako i onako. Pokrenule su se inicijative koje će podići majnanje u Kanadi i Europi na novu razinu. Kinezi da danas ugase sve elektrane, nebi bilo apsolutno nikakvog utjecaja na sam Bitcoin.

Ako će....ustvari, budimo realni, kada ovaj Bitcoin bubble pukne, to sigurno neće biti zbog struje. Ona je tu nebitna. Sama Bitcoin mreža može raditi na 100W ako je difficulty dovoljno nizak.

Tu imamo još i skoro pa skori dolazak LN-a koji će još dodatno rasteretiti mrežu od transakcija, pa je skroz moguće da se i ugasi dio minera koji sada žive "na rubu" zahvaljujući visokim fee-evima.

Biti će zanimljivo vidjeti što će se desiti kad dođe sljedeći, još veći bubble, jer ovaj nije ni prvi ni najveći (postotno). Realnost je takva da se bubblovi dešavaju sve rjeđe i rjeđe te da su sve slabiji (što se tiće efekta ispuhivanja).
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Khaderah

PostPostano: 18.12.2017. pon. 20:32    Naslov: Citirajte i odgovorite

https://www.bug.hr/kriptovalute/francuska-ce-od-zemalja-g20-traziti-reguliranje-bitcoina-1905
[Vrh]
fire

PostPostano: 18.12.2017. pon. 21:46    Naslov: Citirajte i odgovorite

stjepan je napisao/la:
Cijena struje i Bitcoin su povezani utoliko što bi u slučaju poskupljenja, bile ugašene određene farme i preseljene na neko drugo mjesto sa jeftinijom strujom.

Na cijenu Bitcoina ili stabilnost mreže to nebi imalo nikakav ili možda minorni utjecaj. Bitcoin ima samoregulirajuć mehanizam (difficulty) koji se brine o tome. Kad mining postane neisplativ (bilo zbog cijene struje ili niske cijene Bitcoina) ljudi gase mashine ili majnaju sa minusom i diff ide dole, što znaći da ide i potrošnja struje i sve ostalo što ide s tim.
Kad netko negdje nabavi jeftinu struju opet upali strojeve, diff ide gore i tako se cijeli ekosistem samoregulira.

Kinezi, koji većinom majnaju "na ugljen" gube utrku tako i onako. Pokrenule su se inicijative koje će podići majnanje u Kanadi i Europi na novu razinu. Kinezi da danas ugase sve elektrane, nebi bilo apsolutno nikakvog utjecaja na sam Bitcoin.

Ako će....ustvari, budimo realni, kada ovaj Bitcoin bubble pukne, to sigurno neće biti zbog struje. Ona je tu nebitna. Sama Bitcoin mreža može raditi na 100W ako je difficulty dovoljno nizak.

Tu imamo još i skoro pa skori dolazak LN-a koji će još dodatno rasteretiti mrežu od transakcija, pa je skroz moguće da se i ugasi dio minera koji sada žive "na rubu" zahvaljujući visokim fee-evima.

Biti će zanimljivo vidjeti što će se desiti kad dođe sljedeći, još veći bubble, jer ovaj nije ni prvi ni najveći (postotno). Realnost je takva da se bubblovi dešavaju sve rjeđe i rjeđe te da su sve slabiji (što se tiće efekta ispuhivanja).

Nemoze bas raditi cijela mreza s 100W. Za svaku transakciju treba puno struje, kada nema dosta minera transakcije cekaju.
[Vrh]
stjepan

PostPostano: 18.12.2017. pon. 22:21    Naslov: Citirajte i odgovorite

fire je napisao/la:
stjepan je napisao/la:

Nemoze bas raditi cijela mreza s 100W. Za svaku transakciju treba puno struje, kada nema dosta minera transakcije cekaju.

Doslovce niti jedan dio tvoje rečenice nije istinit. Al doslovce niti jedan. I to ne zato "jer ja znam" ili sam "ja u pravu" već zato jer je to tako zapisano u kodu Bitcoin-a.

1) Transakcije nisu spore niti se na njih čeka jer ima malo minera. Transakcije bi se odvijale IDENTIČNOM brzinom da postoji jedan jedini miner koji mine-a na Raspberry Pi-u. Transakcije su na čekanju zbog sasvim drugog razloga o kojem planiram pisati na svom blogu, pa neću sada ovdje da ne tipkam duplo
2) Za transakciju treba onoliko struje koliki je Hash rate, a hash rate ovisi o broju minera tj njihovoj ukupnoj brzini, što pak samo po sebi znaći da ako broj minera padne, da će pasti i potrošnja jer će pasti hash rate što pak znaći ovo pod 1) da ako padne dovoljno nisko da transakcije mogu raditi i na 100W, pa ustvari čak i manje....na onoliko koliko troši struje jedan jedini mining node.
3) Cijela mreža minera su svi mineri "zajedno". Ako broj minera opadne ili dođe na nivo na kojem su bili prije, da teoretski (iako sada više neostvarivo zbog cijene BTC-a) je moguće da svi mineri zajedno troše 100W pa i manje a iz razloga koje sam naveo u 1) i 2)

Bitcoin ima taj samoregulirajući mehanizam koji mu omogučava da radi jednakom brzinom na Raspberry Pi-u i na svim računalima svijeta odjednom....IDENTIČNOM brzinom.
Jedino kada mreža radi brže ili sporije je između intervala prilagođavanja difficulty-a. Ako je između intervala ušlo puno novih minera, mreža radi nešto brže, a ako je izašlo, radi sporije no to se ne osjeti niti je ot razlog (čak i približan) zašto se sada trenutno čeka na transakcije i zašto su skupe.

I ne, transakcije nisu skupe zato jer "troše puno energije" već zato jer je velika konkurencija među minerima. Isti broj transakcija bi se odradio sa istim čekanjem da minera ima 1/10 trenutnog broja, te bi te transakcije trošile 1/10 struje itd.
[Vrh]
stjepan

PostPostano: 19.12.2017. uto. 00:11    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nego, evo i uređaja kojeg sam upravo iskopao iz jedne kutije, koji sam samcat može, zlu ne trebalo, održati CIJELU mrežu Bitcoina na životu i propagirati istu količinu transakcija istom brzinom kao što to radi sadašnja mreža (nakon što se diff prilagodi novom stanju)

Potrošnja tog uređaja? 2W (koliko USB port može dati).

I tu ne teoretiziram, već je taj uređaj stvarno održavao danima kopiju Bitcoin mreže dok sam eksperimentirao sa kreiranjem Altcoin-a.
[Vrh]
zega

PostPostano: 19.12.2017. uto. 02:25    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ocito je da je stjepan citao white paper, tako je, BTC samoregulirajuci mehanizam (difficulty) se trudi podesiti tezinu tako da se svakih 10 minuta zakljuca jedan blok u chain (i dobije nagrada od 12.5BTC trenutno, u pocetku je to bilo 50BTC, pa 25, sad smo u reward phase 3)...
U pocetku dok je mreza tek kreirana mineanje se odvijalo na jednom
(ili nekoliko ) kompjutera i cijeli sustav je funkcionirao...
Jos su mi bolji oni koji govore da je to (BTC) piramidalna shema, i je, prvi early adopters su dobili najvise samo slutim da oni nisu to shvacali ozbiljno i da je do sada 80-90% svih BTC kreirano izgubljeno!
Jos veci problem po meni je cinjenica da je cijena BTC otisla toliko visoko da je cijena koju moras platiti da bi obavio transakciju (~0.001BTC) postala teret sustava, tako da ce na kraju stvarno BTC biti samo "store of value" otprilike kao zlato...
Ali nema veze zato ima 1366 (and ticking) novih kriptovaluta od kojih su mnoge scam, a mnoge su puno bolje osmisljene od BTC i rijesavaju neke probleme od kojih se pati BTC s vremenom ce se iskristalizirati koja je najbolja i one ce jednostavo preuzeti primat...
Popis ima ovdje:
https://www.investing.com/crypto/currencies
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice MSNM
stjepan

PostPostano: 19.12.2017. uto. 10:58    Naslov: Citirajte i odgovorite

Oh procitao sam ja puno vise od white paper-a Very Happy Mozda i vise nego sto sam trebao smijeh2

Sto se cijene transakcije tice, da, ona je trenutno KRIMINALNA. No to je ponuda i potražnja po trenutnim pravilima. No isto tako nije sve "crno". Naime, iako sam Bitcoin ne trpi promjene svojih pravila, i to ga čini tvrdim temeljem za nadogradnju, LN ce promjeniti pravila na novom layeru:

https://twitter.com/joaodealmeida94/status/939721796902883328

Instantne transakcije, fee-ovi kakvi trebaju biti, rasterećenje mreže, umanjenje bitnosti minera, jačanje decentralizacije, povećanje privatnosti....

Budućnost BTC-a je svijetla da svjetlija ne može biti, barem što se tehničke strane tiče.
[Vrh]
Khaderah

PostPostano: 19.12.2017. uto. 16:18    Naslov: Citirajte i odgovorite

Bitcoin na drugi način
https://tinyurl.com/ya8yf99j
[Vrh]
stjepan

PostPostano: 19.12.2017. uto. 16:49    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kakve su to kovanice? Imaju vrijednost samo zbog svog dizajna i materijala (što je sasvim ok) ili imaju i neki backing u Bitcoinu kao one koje imaju privatnu adresu sa depositanim BTC-om na sebi čij je privatni ključ namjerno uništen?
[Vrh]
lisicakm

PostPostano: 19.12.2017. uto. 20:10    Naslov: Citirajte i odgovorite

Bitcoin na 3. način , današnji trejd plazi jezik
tko zna čitati zna, tko nezna - nezna Very Happy

[Vrh]
Khaderah

PostPostano: 19.12.2017. uto. 20:36    Naslov: Citirajte i odgovorite

Samo vrijednost zbog svog dizajna i materijala, svako na svoj način pokušava zaraditi na Bitcoinu
[Vrh]
Khaderah

PostPostano: 19.12.2017. uto. 20:50    Naslov: Citirajte i odgovorite

Na kojoj burzi si trejdao ?
[Vrh]
papicdu1

PostPostano: 19.12.2017. uto. 22:01    Naslov: Citirajte i odgovorite

khm. http://www.index.hr/vijesti/clanak/suosnivac-bitcoincoma-prodao-sve-svoje-bitcoine/1014669.aspx
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
dmeter

PostPostano: 20.12.2017. sri. 12:22    Naslov: Citirajte i odgovorite

https://www.ccn.com/700-million-stuck-115000-unconfirmed-bitcoin-transactions/

$700 Million Stuck in 115,000 Unconfirmed Bitcoin Transactions
a već se u par dana broj nepotvrđenih transakcija popeo na 221305 i raste iz sekunde
https://blockchain.info/unconfirmed-transactions
za obične ljude je to toliko komplicirano da je ludost da se slanjem BTC nekome ko ne poznaje BTc je čista ludost.
https://bitcoin.stackexchange.com/questions/9046/why-is-my-transaction-not-getting-confirmed-and-what-can-i-do-about-it

Ako već želite BTC lova na bitstamp i ne mičite BTC nigdje nego tamo trgujte kako želite.
[Vrh]
stjepan

PostPostano: 21.12.2017. čet. 10:05    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nego, jel se ti jos uvjek igras sa kripto valutama? Znam da si majnao i svasta nesto i vidjao sam te po drugim forumima, al vec dugo ni traga ni glasa.
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Računala
Vremenska zona: GMT + 02:00.
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća
Stranica 6 / 8.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.