<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Pomoc pri samogradnji e-bikea/super-mota
Idite na Prethodna  1, 2

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih bicikla
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
riba

PostPostano: 14.9.2017. čet. 17:36    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nažalost 12000 i takve performanse ne idu u istu rečenicu. Za to bi se moglo složiti nešto tipa moped, 4kw, 2kwh, kao moj tomos.

A inače za ovo što pričaš bi bilo dobro 6 kwh, sa tim malo jačim ćelijama i motorom od barem 30 kw peak. Nije neizvedivo ali je definitivno skuplje.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
koronasss

PostPostano: 14.9.2017. čet. 17:59    Naslov: Citirajte i odgovorite

Znaci ako uzmem cromotor koji je sa kotacem oko 3 kwh, bateriju 100v 30ah koja je po mom izracunu nesto preko 6 ostaje mi jos 3 za kontroler ili za jos jacu bateriju. Ako je tako da sa tim novcima dobijam 4kw snage mislim da mi je to nazalost pre skup sport
[Vrh]
grrga

PostPostano: 14.9.2017. čet. 19:20    Naslov: Citirajte i odgovorite

Bicikli sa dobrim (čitaj odličnim) performansama su oko 5000€ ( Greyborg), >> 10000€ Greyp, cca 10000€ Stelth, cca 7 - 8000€ Raptor.
Ako misliš imati dvostruko veću bateriju, 3 puta veću snagu i 50% veću brzinu sam si izračunaj investiciju.
To nije zajebancija, to su prava ozbiljna vozila. Samo baterije u tim vozilima koštaju više nego 12000 kn ( baterija nije samo hrpa ćelija.)
Savjetrujem ti da si za početak složiš dobar normalan bajk od 1-2 kw sa 48V baterijom pa nakon nekog vremena odlučiš treba li ti više ili ne. Za to ti je 12000 kn taman dovoljno.
[Vrh]
riba

PostPostano: 14.9.2017. čet. 20:02    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ili naći rabljeni Zero za nešto više para, malo prati tržište.
[Vrh]
koronasss

PostPostano: 15.9.2017. pet. 15:06    Naslov: Citirajte i odgovorite

grrga je napisao/la:
Bicikli sa dobrim (čitaj odličnim) performansama su oko 5000€ ( Greyborg), >> 10000€ Greyp, cca 10000€ Stelth, cca 7 - 8000€ Raptor.
Ako misliš imati dvostruko veću bateriju, 3 puta veću snagu i 50% veću brzinu sam si izračunaj investiciju.
To nije zajebancija, to su prava ozbiljna vozila. Samo baterije u tim vozilima koštaju više nego 12000 kn ( baterija nije samo hrpa ćelija.)
Savjetrujem ti da si za početak složiš dobar normalan bajk od 1-2 kw sa 48V baterijom pa nakon nekog vremena odlučiš treba li ti više ili ne. Za to ti je 12000 kn taman dovoljno.

A da zrtvujemo domet baterije sto je najbolje sto bi mogli dobit sa tim cjenovnim rangom?
[Vrh]
koronasss

PostPostano: 15.9.2017. pet. 15:07    Naslov: Citirajte i odgovorite

riba je napisao/la:

Kakav Zero? za greyp greyborh stealth sam vec cuo. Gdje ima dosta oglasa za el bicikle osim na njuskalu?
[Vrh]
tihomir40

PostPostano: 15.9.2017. pet. 15:26    Naslov: Citirajte i odgovorite

koronasss je napisao/la:
riba je napisao/la:

Kakav Zero? za greyp greyborh stealth sam vec cuo. Gdje ima dosta oglasa za el bicikle osim na njuskalu?

http://www.zeromotorcycles.com/shop/index.php?myCountry=81&main_page=product_info&cPath=1&products_id=69
[Vrh]
koronas

PostPostano: 11.5.2018. pet. 09:11    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pozdrav evo vracam se na ovu temu (btw zagubio sam stari mail pa mi je ovo novi profil) uglavnom odlucio sam za izradu elektricnog supermota na koji bi stavio pogon na pedale. Pricao sam vec sa jednim strojarem i smislili smo prijenos za pedale i sad ostaje struja. Mislim da bi bilo najbolje stavit hub motor sad me samo zanima je li crmotor dovoljno jak. Za baterije bi koristio 18650. Isao bi na ukupni nakon kod baterija od oko 90 volti da mi je maksimalna brzina oko 80. Sad me zanima koliko kapaciteta mi treba da imam domet od oko 50ak km. I na taj sustav koliki kontroler mi treba. Za cijeli elektricni dio baterije imam oko 2k eura plus minus. Ako se mogu privatno javit nekom za informacije ili nazvati nekoga slobodno. Hvala svima koji su procitali. Lp
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku AIM
Grana

PostPostano: 12.5.2018. sub. 08:26    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zasto bas zelis super moto? I cemu pedale?

Ako hoces motocikl na struju koji ide 80 nadi si neki kostur bez masine, motor i baterije na misto benzinskog...ako je sve oke ugrađeno to mozes registrirat i vozat uredno...

Ako zelis bicikl prvo probaj neciji bike pa vidi kako se to ponasa i sve, ko da mora bit avion al neko ti u blizini mora valjda imat bicikl s 1000-1500w motorom. Kad vidis sta je hub motor dobit ces dojam kako motor u zadnjem kotacu utjece na osjećaj vozila, sta je 1000W motor, ubrzanje kakvo ima, koliku brzinu drzi i slično. Nemoj utrošiti novce na komponente koje se ne prate tj slozit nesto sa prednjom vilicom od supermota a stražnjom od bicikle niti nabacat bez potrebne kile na to jer ces ugusit vozilo
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih bicikla
Vremenska zona: GMT + 02:00.
Idite na Prethodna  1, 2
Stranica 2 / 2.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.