<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Gašenje klime prilikom otvaranja prozora

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Elektronika
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
energyman

PostPostano: 24.8.2017. čet. 16:18    Naslov: Gašenje klime prilikom otvaranja prozora Citirajte i odgovorite

Bok,

uređujemo jedan apartman u zg pa je na meni zadatak da probam nekako ukombinirati navedeni sklop. Imat ćemo jednu klimu 3,5kw invertersku u toj spavaćoj sobi. Ideja je staviti reed senzor na prozor i kada se otvori prozo, isto ko i u hotelima, gasiti klimu/puhanje. Jasno mi je da ne mogu prekinuti dovod struje direktno na klimu jer sumnjam da ovi jeftikaneri imaju neku recovery funkciju a drugo je problem sa relejem kad ova ppovuće struju iako je inverter. Palo mi je na pamet da možda izvadim termistor iz klime i stavim dva otpora - jedna koji simulira temp od recimo 10°C a drugi recimo 30°C. Dok je prozor zatvoren, temperatura je "30" i klima radi, kad se otvori, temp je "10" i kompresor se gasi.
Za grijanje bi možda samo mogao staviti neki H-most pa birati temperature ovisno o sezoni grijanje/hlađenje.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
BB

PostPostano: 24.8.2017. čet. 17:52    Naslov: Re: Gašenje klime prilikom otvaranja prozora Citirajte i odgovorite

energyman je napisao/la:
Bok,

uređujemo jedan apartman u zg pa je na meni zadatak da probam nekako ukombinirati navedeni sklop. Imat ćemo jednu klimu 3,5kw invertersku u toj spavaćoj sobi. Ideja je staviti reed senzor na prozor i kada se otvori prozo, isto ko i u hotelima, gasiti klimu/puhanje. Jasno mi je da ne mogu prekinuti dovod struje direktno na klimu jer sumnjam da ovi jeftikaneri imaju neku recovery funkciju a drugo je problem sa relejem kad ova ppovuće struju iako je inverter. Palo mi je na pamet da možda izvadim termistor iz klime i stavim dva otpora - jedna koji simulira temp od recimo 10°C a drugi recimo 30°C. Dok je prozor zatvoren, temperatura je "30" i klima radi, kad se otvori, temp je "10" i kompresor se gasi.
Za grijanje bi možda samo mogao staviti neki H-most pa birati temperature ovisno o sezoni grijanje/hlađenje.

mislim da to već ima...
nisam nešto istraživao (meni dosta da hladi kancelariju) ali kad ostavim otvorena vrata od kancelarije a na klimi aktivana "jelkica" onda ona prestaje da radi (naravno kada je veća razlika izmešu vanjske i unutrašnje temperature)

Naravno na forumu ima frikova koji su ušli do detalja u funkcije klime...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Elektronika
Vremenska zona: GMT + 02:00.
Stranica 1 / 1.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.