<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Eletrični vlakić autonomija
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja ostalih e-vozila
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
eltico

PostPostano: 15.8.2017. uto. 10:32    Naslov: Citirajte i odgovorite

Treba to lijepo pripremiti za iduću sezonu.
Prvo poskidati baterije, povezati u paralelu na duže vrijeme, prepakirati i stisnuti. Može se to sve skupa lijepo srediti pa da veselo služi više sezona i da postane ponos vaše firme.

Šteta je što zbog ovakvih problema ljudi onda shvate da el.vozila ne valjaju, da imaš same probleme s tim,...
Nesmijemo to dopustiti!!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Pero77

PostPostano: 15.8.2017. uto. 12:45    Naslov: Citirajte i odgovorite

Citat:
zaintrigirao, razmišljam da bi mogao navratiti već samo zato da ti pokupim te ćelije i usput da vidim te ispravljače i da li se da nešto od njih napraviti...
Nažalost jer za dva tjedna idem nazad na brod pa nemam sad puno vremena...

U svakom slučaju, slažem se s Grgom, štet bi bila da se taj vlakić ne osposobi jer mislim da bi cijenu popravka mogao vlakić zaraditi u mjesec dana sezone, ako ne i brže.
Da je vlakić sastavljen kako treba, bio bi on otplatio investiciju u dvije do tri sezone, a baterija bi potrajala i desetak sezona. Cool
Da se mene pita, krovove svih vagona bih zamijenio solarnim panelima da se dopunjuje baterija u vožnji, a mislim da bi paneli itekako povećali domet vlaka. Svaki vagon bi mogao imati barem 250Wp panele, ako ne i više...

Netko je napisao da bi i besplatno došao, najmanji je problem platiti nekome da naparvi posao i da stoji iza onoga šta je napravio, svako znanje košta. (osim ovdje preko foruma Smile ) Ali kao što rekoh ne želim kupiti onaj ispravljač tako da lik dolazi krajem tjedna po njega tako da mi je prva zadača nabaviti kvalitetan 96v. Prije dve godine uspio sam naći od zapia za 700e (96/20) i od atiba za 950e (96/25) (nisu ih radili viže ali se dalo još nabaviti ali neznam kako cijene stoje danas) tako da ovih 3600 kn za 48/15 mi izgleda stvarno previše. A ove punjače nisam kupio jer se taman pojavio partner sa "popravljenim" punjačem pa sam naravno od njega stavio. Šta mi je sada stvarno žao onaj od Zapia bi mi bio idealan.

Šta se tiče solarnih panela zatražili smo i predponudu za to napraviti ali nam se ne isplati pošto se ljudi u kampu po danu kupaju i tek počnjim voziti od 17:30 - 22:30. Ali dakako da bi bilo zanimljivo napraviti.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Pero77

PostPostano: 15.8.2017. uto. 12:54    Naslov: Citirajte i odgovorite

eltico je napisao/la:
Treba to lijepo pripremiti za iduću sezonu.
Prvo poskidati baterije, povezati u paralelu na duže vrijeme, prepakirati i stisnuti. Može se to sve skupa lijepo srediti pa da veselo služi više sezona i da postane ponos vaše firme.

Šteta je što zbog ovakvih problema ljudi onda shvate da el.vozila ne valjaju, da imaš same probleme s tim,...
Nesmijemo to dopustiti!!

Svakako bi tebalo pripremiti vidjet čemo koliko ćemo ove zime imat posla sa proizvodnjom novih vlakova i koliko će mi biti dozvoljeno baviti se ovime.

Također potvrđujem i tvoju tezu za ele.vozila, da će se u našoj firmi ele. vlakići zaobilaziti u širokom luku barem dok ima potražnje za kliasičnim. U ovaj vlak je uloženo ovoe godine (10 članaka, BMS sustav, te mjerenje članaka) oko 5000e + registracija i homologacija a vlak stoji. Doduše netko traži električni ali ovo ne možeš nikome prodat.
[Vrh]
zega

PostPostano: 15.8.2017. uto. 14:19    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ziher vise od 250W, 300 sa solo panelom ili 2x250 tj 500 ako se ostavi da malo navdoje (paneli vire) Very Happy
sto ce reci pol kilowatta po vagonu!
Sa nekoliko vagona bi mogao militi 20 na sat na suncu bez da trosi ista iz baterija!
Nema veze kad vozis, ako ti vlakic stoji na suncu onda se baterije pune!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice MSNM
Pero77

PostPostano: 16.8.2017. sri. 00:51    Naslov: Citirajte i odgovorite

zega je napisao/la:
Ziher vise od 250W, 300 sa solo panelom ili 2x250 tj 500 ako se ostavi da malo navdoje (paneli vire) Very Happy
sto ce reci pol kilowatta po vagonu!
Sa nekoliko vagona bi mogao militi 20 na sat na suncu bez da trosi ista iz baterija!
Nema veze kad vozis, ako ti vlakic stoji na suncu onda se baterije pune!

Motor od 14kw može povući maksimalno 2 vagona, to bi mi imalo smisla kada bih negdje vozio po suncu da mi se autonomija poveća, a trenutno mi je potrošnja struja uključena u najam/koncesiju tako da nebi ni kod punjenja uštedio
[Vrh]
Pero77

PostPostano: 17.8.2017. čet. 22:04    Naslov: Citirajte i odgovorite

Evo danas sam bio do radione i poslikao malo, znači 5 čelija sa kapacitetom koji je napisan gore i stare bme pločice, pa ako nekome to treba da sačuvam, ako je to za smeće ispričavam se šta nudim, samo mi onde recite da se toga mogu riješiti.
[Vrh]
Pero

PostPostano: 18.8.2017. pet. 02:20    Naslov: Citirajte i odgovorite

Vidim na slici 7 ćelija, valjda so ove dvije proglašene neispravnima.
Sačuvaj ti to sve zajedno za mene, volija bih malo vidjeti kako je ovaj BMS složen...

Ako nađem vremena, došao bih u Umag idući tjedan.
LP
[Vrh]
riba

PostPostano: 18.8.2017. pet. 07:06    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pero to je mini bms, imas na diyelectriccar forumu cijlu temu kako su ga razvijali i sheme, i navodno je open source.
[Vrh]
Pero

PostPostano: 18.8.2017. pet. 08:36    Naslov: Citirajte i odgovorite

Riba, hvala na informaciji. Wink palac
Pokušao naći na forumu, ali ne uspijevam. Imaš li kakav link?

Zadnja promjena: Pero; 18.8.2017. pet. 08:47; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Cose

PostPostano: 18.8.2017. pet. 08:38    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pero77 je napisao/la:
Evo danas sam bio do radione i poslikao malo, zna�i 5 �elija sa kapacitetom koji je napisan gore i stare bme plo�ice, pa ako nekome to treba da sa�uvam, ako je to za sme�e ispri�avam se �ta nudim, samo mi onde recite da se toga mogu rije�iti.

Imam takav (ili slican) BMS kod sebe u autu, pa bi mi dobro doslo nesto rezervnih celija ako tebi ne treba...
[Vrh]
Pero

PostPostano: 18.8.2017. pet. 08:50    Naslov: Citirajte i odgovorite

Cose, ne brini, mene samo interesira kako je napravljen te napraviti malo mjerenja na tim modulima...
Ako odem drugi tjedan u Umag (još nije sigurno), preuzet ću ih i dogovorit ćemo se da ti ih pošaljem, ili ako možeš sačekati, u desetom mjesecu (kad se vratim s broda) ću nekako ti to poslati. Wink
Predpostavljam da su moduli neispravni...
[Vrh]
Cose

PostPostano: 18.8.2017. pet. 08:57    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pero je napisao/la:
Cose, ne brini, mene samo interesira kako je napravljen te napraviti malo mjerenja na tim modulima...
Ako odem drugi tjedan u Umag (jo� nije sigurno), preuzet �u ih i dogovorit �emo se da ti ih po�aljem, ili ako mo�e� sa�ekati, u desetom mjesecu (kad se vratim s broda) �u nekako ti to poslati. Wink
Predpostavljam da su moduli neispravni...

Ako se ne varam, to je napravljeno sa LM239 - nije problem pricekati, sto je i dobra prilika da se vidimo na jesen ako ces prema Zg. Wink

Zanimljiva stvar s njima je da se cudno ponasaju na strujnom izvoru - npr. ne zeli otpustiti bleed kad napon padne ispod 3.65V, a na bateriji radi kako treba.
[Vrh]
riba

PostPostano: 18.8.2017. pet. 09:18    Naslov: Citirajte i odgovorite

Evo navedene teme:

http://www.diyelectriccar.com/forums/showthread.php/minibms-open-source-project-38863.html
[Vrh]
eltico

PostPostano: 18.8.2017. pet. 11:53    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zanimljiva stvar s njima je da se cudno ponasaju na strujnom izvoru - npr. ne zeli otpustiti bleed kad napon padne ispod 3.65V, a na bateriji radi kako treba.[/quote]

Tako su se i meni ponašale, a htio sam zaključiti koje mi bleedaju na 3,6, a koje na 3,65, pa kao na stolu ču to s ispravljačem....
Ugl. od Neteko sam ih kupio, pa je Čubi primjetio različitosti, pa mi je dotični gospodin par puta slao,.... Krajnji rezultat je da nisu 100% jednaki, NISU zaštičeni baš od vlage ali nakon PLASTIC SPRAYA sve OK... Funkcioniraju jako zadovoljavajuće.
[Vrh]
Cose

PostPostano: 18.8.2017. pet. 12:51    Naslov: Citirajte i odgovorite

eltico je napisao/la:
Tako su se i meni pona�ale, a htio sam zaklju�iti koje mi bleedaju na 3,6, a koje na 3,65, pa kao na stolu �u to s ispravlja�em....
Ugl. od Neteko sam ih kupio, pa je �ubi primjetio razli�itosti, pa mi je doti�ni gospodin par puta slao,.... Krajnji rezultat je da nisu 100% jednaki, NISU za�ti�eni ba� od vlage ali nakon PLASTIC SPRAYA sve OK... Funkcioniraju jako zadovoljavaju�e.

Moji su isto prelakirani (na preporuku iz Neteka) i rade Ok.
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja ostalih e-vozila
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Stranica 4 / 5.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.