<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Iskustvo sa kineskim skuterima i problem :)
Idite na 1, 2  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električni motocikli
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Plamenko

PostPostano: 30.7.2017. ned. 23:26    Naslov: Iskustvo sa kineskim skuterima i problem :) Citirajte i odgovorite

Kineski skuteri i moje iskustvo

originalno imaju slab kontroler, obzirom da je to vozilo mladih i njima nikad dosta ni snage ni brzine. Osobno uživam u vožnji, dostupno mi je sve, ta tišina je neprocjenjiva. A kad taj skuter staviš na 72V, i na ulici se sasvim pristojno možeš nositi s prometom, Na ulici si zapravo kralj, barem se meni čini.

Kupim nekih kineskih kontrolera da mogu zamjeniti kad crkne, 30$ komad, kad sam dobio sam vidio koliko sam bedast, na njima su na primjer one tri žice koje vode na motor sve zelene, meni zidaru je sve bilo jasno.

Tako se nađem i na ovom forumu, i hvala divnim ljudima koji ovdje rade i sudjeluju, riješimo to nekako, naravno da sam nasmijao stručnjake nekim mojim pitanjima, ali se opet pokazala snaga zajedništva kojemu je sve rješivo.

E sad recimo ako vam kontroler nije problem, to ste riješili, baterija je ključ svega.

Vozio sam na tim skuterima 80 kila mene i 60 kila baterija, olovnih naravno, i motor se grije, ali obzirom da ne vozim nikad duže od pola sata u komadu, ne crkne. A manje mi je čudo to od toga kad vidim kakvi tanki kablovi vode do motora, i oni se griju ali nekim čudom radi.

Na kraju sam stavio litijum bateriju. Oduševio sam se. Dovoljno ti je uredno pošrafljen kineski skuter i litijum baterija i svijet je tvoj. Litijum i olovo se ne može porediti.

Napravili smo pet i pol tisuća km na toj bateriji. Onda ga ukradu i nabavim opet i nabavim bateriju 72V i sad mi ako naglo okrenem ručicu motor krene i onda kao da nešto preskače, nastaju neki prekidi, no kad obrtaji prijeđu neki nivo, tada kontroler radi normalno, i sve štima, ako 'gas dodajem kao da je djevojka, kontroler i motor dobro sudjeluju.

Što je vjerojatni uzrok tome.? Imam nekoliko tih skutera i mogu mijenjati, samo ne znam što? Smile

Hvala na pažnji, oprostite jer nisam znao bolje pojasniti i skratiti, sve vas volim i pozdravljam, i svim srcem pozdravljam električnu revoluciju.

Ja sam star ali se nadam dočekati da će uz skuter dolaziti kišobran koji izvadiš iz rukasaka i pokriješ ga na suncu da je u sjenci i puniš, već i postoje takvi produkti za automobile.

Sa dobrim solarnim punjačem i dobrim baterijama možeš prijeći cijelu australiju, sloboda zapravo nema cijenu.

Svima želim prekrasan dan, idem i ja još dok je sunca malo uhvatiti vjetra Smile
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
eltico

PostPostano: 2.8.2017. sri. 09:50    Naslov: Citirajte i odgovorite

Imam slično ponašanje na svom Ticu (također BLDC pogonski sistem). Do cca pola okretaja moram polakše dodavati gas, inače počne vibrirati.
To se počelo dešavati nakon servisa na motoru u smislu hall senzora, ali nemora značiti da je do motora jer sam prije preciznog lokaliziranja kvara resetirao kontroler i nisam siguran dali sam ga vratio na prave parametre.

Nemam vremena se pozabaviti s tim, ali kad shvatim šta mu je smetalo javiti ču. Ide ovako sasvim dobro pa odgađam traženje problema, tj. rađe sjedim na terasi ili odem na more nego da programiram kontroler Smile
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Plamenko

PostPostano: 3.8.2017. čet. 20:17    Naslov: Dbobre vibre svim entuzijastima električnog prevoza! Citirajte i odgovorite

Oduševljava me činjenica da je moj post pričitalo ili barem pogledalo 130 osoba, a iznenadilo što ima samo jedan odgovor. Hvala svima, možda su tome razlog i ove vrućine, jer tko ima vozilo u redu je sigurno negdje vni na zraku, a ostali gledaju pregurati dan.

Dok čekamo da se pojavi dobri duh od nekog majstora i po običaju riješi problem u tri riči, ne zamjerite mi što ću reći par riječi o entuzijazmu.

Iz vlastitog životnog iskustva sam ustanovio da je najvažnija stvar u životu inspiracija. Ona nam otvara vrata za nevidljive i još nepostojeće stvari, otvara nam oči za rješenja koja nisu postojala i stvari koje dolaze. A njena čudesna moć tu tek počinje, jer inspiracija budi entuzijazam, donosi oduševljenja, uzdiže ljudsko biće na nivo gdje ono prestaje biti instinktivna nerazumna životinja.

Srž i temelj entuzijazma je ljubav, voljeti i življeti u ljubavi. Vjerovati u dobro i djelovati za dobro, jer si svjestan da je jedino u dobru moguće dobro za sve.

Jedino u entuzijazmu je moguće druženje i razmjene između totalnih neznalica i eksperata, muških i ženskih, ovih i onih, na opće zadoovljstvo i zabavu.

Tolika krv bi prolivena u zadnjim ratovima, i rat u glavama većine nikada nije ni prestajao, u strahovima neprestanim žive život svoj, a entuzijastima kao da te krvi nije ni bilo, gledaju naprijed i nikog ne odbacuju. Sve vas volim i pozdravljam!

Vidio sam ovdje u nekoj priči, neko veli: joj baš si mi predaleko, šteta da nisi malo bliže da dođem i pogledamo, isprobamo, da se uživo susretnemo, tko normalan ne bi poželio živjeti među takvim ljudima.

Neki dan vidim ovo, možete zamisliti kako sam se oduševio Very Happy

https://www.youtube.com/watch?v=cNdkapYsm6o

I onima kojima je dopust i onima kojima nije želim dobro vrijeme! skace od srece palac
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 3.8.2017. čet. 21:03    Naslov: Re: Dbobre vibre svim entuzijastima električnog prevoza! Citirajte i odgovorite

Plamenko je napisao/la:
Srž i temelj entuzijazma je ljubav, voljeti i življeti u ljubavi. Vjerovati u dobro i djelovati za dobro, jer si svjestan da je jedino u dobru moguće dobro za sve.

Ljubav nema logike, nije valjda da vjeruješ u ljubav? Smile

Plamenko je napisao/la:
ako naglo okrenem ručicu motor krene i onda kao da nešto preskače, nastaju neki prekidi, no kad obrtaji prijeđu neki nivo, tada kontroler radi normalno, i sve štima, ako 'gas dodajem kao da je djevojka, kontroler i motor dobro sudjeluju.

Znači ovo je pitanje!
Vjerojatno bi dobio više odgovora da si pitanje izdvojio od ostatka priče.

Teško je reći, video bi pomogao, da se malo čuje zvuk...
Najvjerojatnije je problem u sinkronizaciji kontrolera sa motorom iz nekog razloga.
Koliko žica ide od motora prema kontroleru?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Plamenko

PostPostano: 3.8.2017. čet. 21:40    Naslov: Ogi majstore, naravno da u ljubav virujem, hahahahahhahaa Citirajte i odgovorite

Da nije ljubavi čovječe ne bi ni nas bilo, ni mene da pitam ni tebe da odgovoriš, hvala ti posebno za primjedbu sa mog terena, a jednako i za reagovanje u stručnom smislu.

Kad startam ako više dodam 'gas' desi se kao da imam neku elektronsku zaštitu i dođe do prekida struje, a onda opet, tih nekoliko trzaja i kad se prijeđu određeni obrtaji sve funkcionira normalno. Ako krećem laganije i postepeno okrećem ručicu, nema trzaja, tako da mi i nije sila jer po ovoj vrućini samo da ide.

Zaista se ispričavam što nisam bolje verziran na forumu, Smile mlad sam, naučit ću,

Moror 500W 48V ima tri faze i onih pet žica za kontrolu, standardno. Kontroler 30A kinez, baterija 72V,

Smile
[Vrh]
riba

PostPostano: 3.8.2017. čet. 21:50    Naslov: Citirajte i odgovorite

Možda hall senzori nisu pravilno poravnati.
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 3.8.2017. čet. 22:04    Naslov: Citirajte i odgovorite

Koji je tvoj teren? Smile

Jesi provjerio bateriju, možda BMS radi prekide kod veće struje?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
creatin

PostPostano: 3.8.2017. čet. 23:07    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ako ti se da, uzmi novi osigurac i promijeni, iako radi, meni se desilo da potpuno novi osiguraci nemaju dobar spoj s metalnim dijelovima, na pogled i na pokrete izgleda da je kontakt cvrst, na kraju ipak nije bio.
[Vrh]
grrga

PostPostano: 3.8.2017. čet. 23:47    Naslov: Citirajte i odgovorite

Po mom mišljenju je do baterije. Prva mogućnost je BMS koji sjecka kod prevelike struje a druga mogućnost je - nekvalitetne ćelije u bateriji. Tipujem na drugu mogućnost.
[Vrh]
Plamenko

PostPostano: 4.8.2017. pet. 18:38    Naslov: Dobre vibre i pozdravi cijenjenom društvu! Citirajte i odgovorite

Čini mi se, na moju žalost da su Ogi i Grrga u pravu, jer jučer promijenim kontroler i opet isto, mislim da je naopako nešto s motorom, da bi to izgledalo drugačije.

Baterija je nova, 72V 20Ah, i baš izgleda nisam imao sreće sa njom od početka.

Prvo jedna sa mog terena, Smile a moj teren je život i njegov smisao.

U životu postoje zakonitosti isto kao na području elktromagnetizma, neumoljivi zakoni po kojima se život dešava, a ljudi uglavnom o tome nemaju pojma, život im se jednostavno događa. Poznavanje i primjena tog znanja u življenju je za čovjeka od nemjerljive vrijednosti.

Primjer: bivajući pod utjecajem svemirskih tijela ljudi su kroz povjest promatrali i otkrili da nije dobro i uputno započinjati ništa važno u vremenu kad mjesec počne opadati, za takve stvari je najbolje vrijeme mlad mjesec.

Ja sam ostario i na svojoj koži cijeli život provjerio istinitost tog otkrića, dobro poznajem i uvažavam tu zakonitost. Više se niti ženim niti razvodim, niti bilo što važno činim u krivo vrijeme. Ali na manje važnim stvarima još mi se dese propusti, tako i za ovu bateriju.

U ožujku mi stigne neka lova, i pomislim, idem naručiti bateriju prije nego mi lova ispari, i obzirom da su mi tu okolo svi pokupovali baterije kod sun thing 28 na eBay-u naručim i ja. Sledećeg jutra nađem poruku da je baterija poslana, ali usput skontam da nije bilo dobro vrijeme.

Svi koje znam su prezadovoljni, baterije su dobre i stignu za dva mjeseca. Poslije dva mjeseca pitam kineza gdje mi je baterija, veli mi putuje. I tako se dopisujemo još dva mjeseca.

U međuvremenu prođu tri mjeseca a nisam obavjesti eBay, pa sam i tu izgubio svaku garanciju, i ostao u čekanju. Poslije četiri mjeseca javi mi kinez da je baterija stigla u Vancouver, u tom trenu me je samo zanimalo da vidim kad ju je poslao.

Elem, na carini im je trebalo dva tjedna da pogledaju i odobre vizu, Smile a onda još četiri dana da pošta s carine dostavi s udaljenosti 20km.

E sad je vjerojatno da će se zla kob nastaviti, jer izgleda da sam potrefio na lošu.

Sreća znam za zakon pa se manje nerviram Smile

Znam da će se većina nasmijati, nadam se da nitko neće pomisliti da nisam dobronamjeran, a ako se netko odluči provjeravati navedeno, otkriti će čudesne stvari.

Inženjerima su ove stvari dosadne, njih zanima bitno, a eto meni je sve neraskidivo povezano, ispričavam se Smile
[Vrh]
Plamenko

PostPostano: 4.8.2017. pet. 18:59    Naslov: Baterija Citirajte i odgovorite

Imam samo mjerni instrument, što mogu učiniti prije nego je raskopavam, kako da to provjerim?

Bateriju sam testirao i poslije duže vožnje i uspona je bila sasvim hladna, dobro drži napon, ali ako na usponu stanem, nema šanse dalje uzbrdo, sreća niz brdo ide ko metak Smile

Kad mi je skuter parkiran i pokrenem motor, vjerojatno jer je nikakvo opterećenje nema prekida.

Imam još jedan isti kotač pa sam mislio i motor promjeniti, no taj vidim teško se okreće, kao da je nešto previše zategnuto, nigdje ništa ne zapinje ali ne okreće se slobodno kao što je normalno. nisam ga otvarao pa molim neki savjet.

Dobre vibre svima redom!

skace od srece palac
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 4.8.2017. pet. 19:13    Naslov: Re: Dobre vibre i pozdravi cijenjenom društvu! Citirajte i odgovorite

Plamenko je napisao/la:
U životu postoje zakonitosti isto kao na području elktromagnetizma, neumoljivi zakoni po kojima se život dešava, a ljudi uglavnom o tome nemaju pojma, život im se jednostavno događa. Poznavanje i primjena tog znanja u življenju je za čovjeka od nemjerljive vrijednosti.

Primjer: bivajući pod utjecajem svemirskih tijela ljudi su kroz povjest promatrali i otkrili da nije dobro i uputno započinjati ništa važno u vremenu kad mjesec počne opadati, za takve stvari je najbolje vrijeme mlad mjesec.

Ja sam ostario i na svojoj koži cijeli život provjerio istinitost tog otkrića, dobro poznajem i uvažavam tu zakonitost. Više se niti ženim niti razvodim, niti bilo što važno činim u krivo vrijeme. Ali na manje važnim stvarima još mi se dese propusti, tako i za ovu bateriju.

smijeh1 ..smijem se ovom boldanom iz nekih svoji razloga
Lijepo si počeo sa ljubavlju i sada sve zeznuo sa mjesecom Very Happy
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 4.8.2017. pet. 19:21    Naslov: Re: Baterija Citirajte i odgovorite

Plamenko je napisao/la:
Imam samo mjerni instrument, što mogu učiniti prije nego je raskopavam, kako da to provjerim?

Možeš mjeriti napon na ulazu u kontroler ali ako je prekid kratak, trebao bi osciloskop da ga možeš uhvatiti.
[Vrh]
Plamenko

PostPostano: 5.8.2017. sub. 02:31    Naslov: Re: Dobre vibre i pozdravi cijenjenom društvu! Citirajte i odgovorite

ogi je napisao/la:

smijeh1 ..smijem se ovom boldanom iz nekih svoji razloga
Lijepo si počeo sa ljubavlju i sada sve zeznuo sa mjesecom Very Happy

Smijeh je prva stepenica u uzdizanju u svijesti, pogotovo onaj smijeh kojemu su uzroci dobri i lijepi. Kroz smijeh su mnogi Mudraci doživljavali prosvjetljenja.

Evo moram vam ovo ispričati pa makar me šefovi ovdje kaznili, nema veze s temom ali sa životom ima i te kako.

U drevnoj Kini su odavno razvili pismo tako da su njihove duhovne škole ostavile ostavile masovno materijale i zapise o Učenjima, a u njihovim knjigama povjesti postoji jedan kojega sve spominju ali mu se ne zna niti ime. Bio je taj Učitelj vrlo specijalan.

Vele zapisi o njemu, ne postoji nigdje svjedočanstvo da ga je netko vidio, jer je dolazio na trgove i bazare i velika okupljališta kao prirodni fenomen a ne kao ljudsko biće. Ljudi u žaru svojih transakcija i razgovora, nagađanja i pogađanja, odjednom počnu zastajati i primjećivati kako se svii počinju smijati, i kako ih taj zarazni smijeh osvaja. Završilo bi tako da je sav narod na pijaci popadao na pod od smijeha, zaboravili su na trenutak brige i interese, zaboravili na računice, i kad bi se otrijeznili i pridigli, nitko nije znao reći što im bi, no neki mir i dobre vibre su u ljudima ostajale ponekad i toliko da nekome promijene cijeli život.

Sve što su ljudi poslije takvih događanja mogli reći, neki ljudi su se počeli smijati i zarazili sve, pa se pretpostavlja da je taj Učitelj imao učenike i dolazio zajedno sa njima. No ništa se ne zna sigurno Smile

Možemo sumnjati u ovu priču, ali razuman ne može sumnjati u ljekovita djelovanja smijeha. U našim odnosima se sve rješava relativno lako dok smo nasmijani, problemi nastaju kad se 'uozbiljimo' Smile

Džaba ti je najbolja baterija na svijetu i sve da štima, ako ti je kamen na srcu i duši, koji te satire.

Eh Ogi naš Smile nije lako ljudima ugoditi. Sreća je pa nikada nisam prestao učiti, dakle ima šanse da napredujem. Svima koji bi me najradije galamili i kritizirali jer razvodnjavam diskusije, evo tebe, ti si kriv.

Smijeh je brate zarazan Very Happy
skace od srece smijeh2

[img]https://drive.google.com/file/d/0B9B7u34pt52vTE5iR0hTd0tMcGs/view?usp=sharing[/img]

sliku sam samo probao hoću li je znati postaviti Smile
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 5.8.2017. sub. 10:26    Naslov: Citirajte i odgovorite

Vozi se podzemnom Very Happy
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električni motocikli
Vremenska zona: GMT + 02:00.
Idite na 1, 2  Sljedeća
Stranica 1 / 2.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.