<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Popravak TVa i druge elektronike napravljene da ne traje
Idite na 1, 2  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Elektronika
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
OldDog

PostPostano: 5.7.2017. sri. 19:36    Naslov: Citirajte i odgovorite

AKG je napisao/la:
OldDog je napisao/la:
AlexRi7 je napisao/la:

al ima još jedna stvar, kako će autokuće varati na ulju i sviječicama kad ova čuda to nemaju? Very Happy

ps
negdje sam naišao na službeni dokument o servisiranju zoe-a, komično štivo

Naći će opni način kako varati. Jedna od vjerovatnih mogućnosti je programirani kvarovi na elektronici.
Kad mogu na perilicama , televizorima, mobitelima..., mogu i na autima.
Samo će vjerovatno pričekati masovnu prodaju, dok navuku kupce.

To su priče. Mitovi.

Mobitel "pametni" sam platio 1500kn. Garancija 24 mjeseca. Garancija istekla 30.4.. Mobitel crkao 2.6.
Nosio u tri servisa. Odgovor isti. Kvar matična ploča, ne isplati se popravak. Kupio drugi mobitel.

To je moja priča. Da su to mitovi nebi u EU o tome raspravljali, i donosili propise o tome.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
riba

PostPostano: 5.7.2017. sri. 21:49    Naslov: Citirajte i odgovorite

S druge strane meni sva elektronika radi i debelo nakon garancije, i u kući što imamo od bijele tehnike, i to puno duže Smile
[Vrh]
OldDog

PostPostano: 5.7.2017. sri. 22:34    Naslov: Citirajte i odgovorite

riba je napisao/la:
S druge strane meni sva elektronika radi i debelo nakon garancije, i u kući što imamo od bijele tehnike, i to puno duže Smile

I meni rade svi aparati koji su ranije kupljeni.
Problemi ove vrste su se počeli javljati na uređajima starm 5~6 godina ili manje, ako im garancija nije 5 godina.
[Vrh]
AKG

PostPostano: 5.7.2017. sri. 22:48    Naslov: Citirajte i odgovorite

Istina je da neki proizvođači (oni jači) mogu vrlo točno procijeniti životni vijek neke komponente, pa shodno tome daju garancije.
Npr OLED zaslon se zna da s vremenom degradira, pa tako nakon cca 2 god korištenja imaš galaxy s7 sa zagasitim ekranom.
Mislim, svaki display degradira, ali OLED bezobrazno brzo.

Ali to nema veze s programiranim čipovima koji odbrojavaju sate i onda kad dođu do 0 se samounište...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
MARIJANVZ

PostPostano: 5.7.2017. sri. 23:21    Naslov: Citirajte i odgovorite

I u industriji je slična situacija. Nakon određenih radnih sati su krepavali servo regulatori od ABB. Kad smo ih poslali na popravak, popravak je došao skuplije od novih regulatora(računajući prijevoz). Radilo se o tkalačkim strojevima Švicarske firmne Sullzer.
[Vrh]
OldDog

PostPostano: 6.7.2017. čet. 07:54    Naslov: Citirajte i odgovorite

AKG je napisao/la:
Istina je da neki proizvođači (oni jači) mogu vrlo točno procijeniti životni vijek neke komponente, pa shodno tome daju garancije.
Npr OLED zaslon se zna da s vremenom degradira, pa tako nakon cca 2 god korištenja imaš galaxy s7 sa zagasitim ekranom.

Ali to nema veze s programiranim čipovima koji odbrojavaju sate i onda kad dođu do 0 se samounište...

Ne mora biti čip. Dovoljan je predviđeni vjek trajanja.

U kući mojih roditelja su 1975 godine postavljeni šalteri "Kontakt" (tada su to bili ujedini za kupiti) ,
i do sada nije promjenjen ni jedan. Svi rade kao novi.
Ja sam sebi 1997 postavljao skuplje "Vimar" i slično, i ni jedan ne izdrži 10 godina. Svi su već mjenjani. Neki i više puta.
Isti je slučaj sa bravama na kupaoni i ulaznim vratima koje se često koriste.
Stare Titan brave od 1975. godine nije mjenjan ni jedan ključ, a ja ih mjenjam svakih par godina.
Mikser mi je krepao u garanciji. Nisu ga popravljali nego dali novi, koji će opet krepati za 1~2 godine.
To im se više isplati nego da mi mikser traje 7 godina kao što piše da bi trebao.
Stari mikser je trajao više od 10 godina. Zaboraviš kad je kupljen. Još je ispravan ali ženi se ne sviđa pa je htjela novi.
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 6.7.2017. čet. 08:40    Naslov: Citirajte i odgovorite

AKG je napisao/la:

Imam Note2 iz 2012. sa AMOLED zaslonom i još uvijek radi odlično, boje, svjetlina...sve
Nikakvih problema sa telefonom, samo sam ove godine kupio novu bateriju.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
eltico

PostPostano: 6.7.2017. čet. 11:40    Naslov: Citirajte i odgovorite

Obzirom da popravljam TV-e.
Za vlasnike bilo kakvih Led TV-a: Smanjite "pozadinsko osvjetljenje" u Menu za sliku na 50% ili manje. Pozadinsko osvj. prvo crkava i to odmah nakon jamstva. EDGE LED je možda i gori od običnog.
Slika če biti jedva primjetno tamnija, a produžit čete vijek tv-u. Inače malo suosjećajte sa tehnikom. Nemora sve biti na FULL i nemora TV raditi i kad ga nitko ne gleda.
Da vas malo prisjetim, LED TV je najavljivan kao nešto revolucionarno po medijima. Zapravo su umjesto fluo cijevi za osvjetljenje stavili Led trake i to nam uvalili kao "Led TV". WHOW!
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 6.7.2017. čet. 12:20    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nakon koliko radnih sati obično odlazi LED pozadinsko?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
riba

PostPostano: 6.7.2017. čet. 16:44    Naslov: Citirajte i odgovorite

eltico je napisao/la:
. EDGE LED je možda i gori od običnog.

Šta nije edge led kao normalan, a direct led skuplja i bolja opcija?
[Vrh]
AKG

PostPostano: 6.7.2017. čet. 18:34    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ogi, Note2 sa amoled-om još uvijek radi, vjerujem, ali jačina ekrana i prikaz boja sigurno nije kao novog amoled-a.

Postoji razlog zašto na tržištu nema kompjutorskih OLED ekrana - jer ne traju koliko traju LCD-ovi. Za mobitele još OK, za TV isto, ali kompjutorski monitori značajno puno više rade od ova dva. I taj gubitak boja kod OLEDA bi se desio prebrzo.

Najbrže degradira plava, pa zelena i na kraju crvena. Znači dešava se color shifting. Taj OLED je nezrela tehnologija.

Svaka led slabi s vremenom, tako da je potpuno točno da smanjenje pozadisnkog osvjetljenja značajno produžuje vijek monitora...
[Vrh]
tossa

PostPostano: 6.7.2017. čet. 20:06    Naslov: Citirajte i odgovorite

ja uopće nemogu doći do pozadinskog osvjetljenja,,kad uđem u postavke slike redovito mi preskoci to pozadinsko osvjetljenej koje je na 100 posto ,, radi se o lg modelu od 100diagonala..cak i malo veća ..ista velicima ekrana m je i u sobi ali qvadro ,,ni kod njega nemogu doći do pozadinskog osvjetljenja,,isto mi preskače..inace neradi se o najjeftinijim modelima oba proizvođaca,, neka srednja ..kvaiteta tih marki..
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku AIM
BuBi_zgb

PostPostano: 6.7.2017. čet. 20:29    Naslov: Citirajte i odgovorite

eltico je napisao/la:
Obzirom da popravljam TV-e.
Za vlasnike bilo kakvih Led TV-a: Smanjite "pozadinsko osvjetljenje" u Menu za sliku na 50% ili manje. Pozadinsko osvj. prvo crkava i to odmah nakon jamstva. EDGE LED je možda i gori od običnog.
Slika če biti jedva primjetno tamnija, a produžit čete vijek tv-u. Inače malo suosjećajte sa tehnikom. Nemora sve biti na FULL i nemora TV raditi i kad ga nitko ne gleda.
Da vas malo prisjetim, LED TV je najavljivan kao nešto revolucionarno po medijima. Zapravo su umjesto fluo cijevi za osvjetljenje stavili Led trake i to nam uvalili kao "Led TV". WHOW!

Meni TV stalno radi, sluzi mi ko sat, nemam antenu spojenu samo android tv box Very Happy prije spavanja malo kodi i yt i to je to ...
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 6.7.2017. čet. 21:27    Naslov: Citirajte i odgovorite

BuBi_zgb je napisao/la:
Meni TV stalno radi, sluzi mi ko sat

smijeh1
[Vrh]
eltico

PostPostano: 7.7.2017. pet. 11:12    Naslov: Citirajte i odgovorite

ogi je napisao/la:
Nakon koliko radnih sati obično odlazi LED pozadinsko?

Odmah nakon garancije!
A onda mi nastupamo Very Happy
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Elektronika
Vremenska zona: GMT + 02:00.
Idite na 1, 2  Sljedeća
Stranica 1 / 2.

Forum(o)Bir: