<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Nova kutija za baterije

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih bicikla
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
stjepan

PostPostano: 6.6.2017. uto. 19:22    Naslov: Nova kutija za baterije Citirajte i odgovorite

Došlo je vrijeme da se promjeni stara krama na kojoj je set koji sam kuptio tu od ljudi na forumu. Radi se o onom malom motoru tako da je i baterija podosta mala.
Zauzima sveukupno 1/3....možda čak i 1/4 one standardne artasove kutije. Ostatak sam napunio spužvom kako baterija nebi unutra skakala i treskala.

E sad dolazi problem. Žena se zaljubila u vožnju sa malo / bez pedaliranja i ona bi htjela postati korisnik novog bicikla, no kako je visine prosječnog patuljka, teško joj je popesti se i spustiti sa bicikla sa horizontalnom šipkom (muškog jelte).

Sad gledamo neki jeftiniji alu bic sa prednjim amortizerima i disk kočnicama no onaj koji bi uzeli ima onako malo kosu šipku, i taman bi bio i za nju i za mene, no po onome što sam izmjerio onako od oka, kutija nebi stala.
I sada, da ju ne režem i izmišljam toplu vodu, dali postoji neko riješenje koje bi se moglo kupiti za ove male bateriije, ili moram stvarno razmišljati o custom size kutiji?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
BuBi_zgb

PostPostano: 6.6.2017. uto. 20:39    Naslov: Citirajte i odgovorite

18650 baterije?!
Kolko komada?!
Da se 3D isprintat nelose kuciste u par dijelova ...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
grrga

PostPostano: 6.6.2017. uto. 22:32    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ako ti se ne žuri jako mogu ti prepakovati bateriju u plastičnu kutiju koja ide na prtljažnik, ima indikator napunjenosti i usb priključak.
[Vrh]
stjepan

PostPostano: 10.6.2017. sub. 13:46    Naslov: Citirajte i odgovorite

grrga je napisao/la:
Ako ti se ne žuri jako mogu ti prepakovati bateriju u plastičnu kutiju koja ide na prtljažnik, ima indikator napunjenosti i usb priključak.

Ovo bih trenutno htio svakak izbjeci jer planiram iskoristiti odostraga mjesto za prtljagu. No trebat cu takvo nesto u buducnosti za zenin bajk pa se cujemo tada.
[Vrh]
stjepan

PostPostano: 10.6.2017. sub. 13:50    Naslov: Citirajte i odgovorite

BuBi_zgb je napisao/la:
18650 baterije?!
Kolko komada?!

Koliko bi kostalo printanje kucista velicine npr. 25cmx10cmx10cm? To nije prava velicina baterije no htio bih dobiti dojam cijene, pa ako je nesto sto si mogu priustiti, onda bih izvadio bateriju i izmjerio ju kak se spada.
[Vrh]
BuBi_zgb

PostPostano: 10.6.2017. sub. 16:28    Naslov: Citirajte i odgovorite

stjepan je napisao/la:
BuBi_zgb je napisao/la:
18650 baterije?!
Kolko komada?!

Koliko bi kostalo printanje kucista velicine npr. 25cmx10cmx10cm? To nije prava velicina baterije no htio bih dobiti dojam cijene, pa ako je nesto sto si mogu priustiti, onda bih izvadio bateriju i izmjerio ju kak se spada.

Neznam, ovisi o geometriji, vremenu, materijalu ... moze bit od 100-500kn?! Smile

Ovako nesto mi se cini ok, par takvih, napravi se da sjednu jedan u drugi i vozi, brzo i jednostavno ...

[Vrh]
stjepan

PostPostano: 11.6.2017. ned. 00:17    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ok, vjerujem da mi možeš dati malo "konkretniju" cijenu ako ti dostavim prave dimenzije i sliku?
Kutija ne treba biti iznutra 100% oblika baterije...dovoljno samo da sjedne na ramu i da se da dobro pričvrstiti, a unutra ako i bude slobodnog prostora, napunim kao sada sa spužvom (ako bi takav "kockastiji" oblik smanjio cijenu.
Kako god bilo, bicikl neću kupiti sada odmah (vjerojatno ne ovaj mjesec) tako da nema žurbe. Drago mi je da imam ocije, a i 3d isprintana kutija bi bio dobar show off za sve koji će pitati: "a šta ti je to". Svoj bic redovito koristim za promociju.
[Vrh]
BuBi_zgb

PostPostano: 11.6.2017. ned. 07:59    Naslov: Citirajte i odgovorite

stjepan je napisao/la:
Ok, vjerujem da mi možeš dati malo "konkretniju" cijenu ako ti dostavim prave dimenzije i sliku?
Kutija ne treba biti iznutra 100% oblika baterije...dovoljno samo da sjedne na ramu i da se da dobro pričvrstiti, a unutra ako i bude slobodnog prostora, napunim kao sada sa spužvom (ako bi takav "kockastiji" oblik smanjio cijenu.
Kako god bilo, bicikl neću kupiti sada odmah (vjerojatno ne ovaj mjesec) tako da nema žurbe. Drago mi je da imam ocije, a i 3d isprintana kutija bi bio dobar show off za sve koji će pitati: "a šta ti je to". Svoj bic redovito koristim za promociju.

Za print ti treba 3D model .stl file. Tesko je bez njega odrediti cijenu. Ovisi kolko ce trajati print i kolko ce se materijala potrositi i koji materijal! Smile Kad imas file software izracuna vrijeme printa i kolko materijala treba pa se moze odrediti neka cijena ...
[Vrh]
BB

PostPostano: 11.6.2017. ned. 08:15    Naslov: Citirajte i odgovorite

Koliko je taj 3D print otporan na UV?
[Vrh]
stjepan

PostPostano: 11.6.2017. ned. 10:51    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ok koliko vidim Blender ima opciju exporta modela u STL file, sto je super jer znam raditi u Blenderu, sto bi prakticki omogucilo da si sam slozim model.

Prava nepoznanica mi je ustvari kvaliteta tj. tvrdoca materijala. Koliko debele stjenke bi trebale biti?
Bas kao sto je BB pitao, kako podnosi sunce?

Znam da postoje neki "print your 3d model" servisi online koji ti daju cijenu kad im uploadas model. Dali su takvi servisi neka dobra predođba cijene koju bi dobio? U smislu, nacrtam nesto i onda da tu ne uploadam sto modela, pogledam na nekom od tih servisa kolika bi bila cijena...
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih bicikla
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.