<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Hub motor - ugradnja u kotač?

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih bicikla
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
paramarin

PostPostano: 19.5.2017. pet. 17:16    Naslov: Hub motor - ugradnja u kotač? Citirajte i odgovorite

Dobar dan,
Trebao bi negdje kupit hub motor od 1500 W i 48 V i naći nekog da mi ga ugradi na postojeći prednji 29' kotač bicikla.
Imam od romobila sve ostalo...kontroler, bateriju, gas, kočnice sa senzorom...

Po želji možete i na PM.

Pozdrav!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
grrga

PostPostano: 19.5.2017. pet. 18:04    Naslov: Re: Hub motor - ugradnja u kotač? Citirajte i odgovorite

paramarin je napisao/la:
Dobar dan,
Trebao bi negdje kupit hub motor od 1500 W i 48 V i naći nekog da mi ga ugradi na postojeći prednji 29' kotač bicikla.
Imam od romobila sve ostalo...kontroler, bateriju, gas, kočnice sa senzorom...

Po želji možete i na PM.

Pozdrav!

Teško da ćeš uopće naći prednji hub a pogotovo ne od 1500W. Ako uspiješ naći i ugraditi budi spreman da ti u roku odmah otkine prednju vilicu.
[Vrh]
DarioV

PostPostano: 20.5.2017. sub. 08:31    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ovdje imaš jačih motora za prednju vilicu, ali kao što ti je več Grga napisao bit če problema sa vilicom.

http://shop.crystalyte-europe.com/home.php?cat=295
[Vrh]
paramarin

PostPostano: 22.5.2017. pon. 10:44    Naslov: Citirajte i odgovorite

E pa nisam znao da motor može rasparat prednju vilicu.
Kupio sam Focus Whistler i čini mi se prilično robustan.

Ok, tražit ću i stražnji motor.htio bih jači od 1500 najviše zbog toga što je promjer kotača jako velik, 29inch, i fizike radi, okretni moment je manje izbog opsega, vožnja uzbrdo je zasigurno teža...

Al ok je vjerojatno i od 1000W.

Htio bih zadržat postojeći kotač, ne znam hoće li me to u konačnici izaći skuplje da kupim samo motor i da tražim uslugu ugradnje u postojeći kotač, ili da odmah tražim gotov kotač sa motorom i 10 zupčanika...

Molim vas za info...hvala puno
[Vrh]
ToMiCcc

PostPostano: 22.5.2017. pon. 11:25    Naslov: Citirajte i odgovorite

Velicina tocka ne treba da te zabrinjava puno.. Izmedju standardnog 26" i tvog 29" i nema bas neke preterane razlike, dobices malo veci top speed i malo manje ubrzanje i to ti je to... Najbitniji faktori su ti tezina vozaca i tezina bicikla sa baterijom i svom ostalom opremom , zeljena maximalna brzina , uzbrdice (ako ih ima u tvojoj okolini) , i domet koji zelis imati sa jednim punjenjem..
Opisi malo svoje potrebe i strucni ljudi sa ovog foruma ce moci da ti preporuce nesto sto bi odgovaralo tvojim potrebama.. A sto se tice snage motora evo ja cu ti navesti moj primer
Imam hub motor N48 (500w nominalne snage) , tocak je 28" ali je guma malo veca i deblja 2.10 tako da se to ustvari smatra kao da je 29" ...
16S baterija (57v) i 35A kontroler , dakle maximalna snaga oko 2200w
Sa mojih 100kg telesne tezine maximalna brzina mi je oko 52kmh , ubrzanje i vise nego dovoljno za po gradu.. Vecih uzbrdica nemam u svom kraju ali ove manje motor savladava bez problema...
U gradu po ravnom kad se vozim dosta mi je oko 500-700w ako bas hocu malo da jurim onda se vec sa 1000w bojim da cu izginut jer nikad ne znas dal ce ti neka budala izletet na put Embarassed ...
Ukratko:
Ako si prosecan korisnik i ako nemas oko sebe bas neke velike uzbrdice i motor od 500w ce ti raditi posao samo tako a kostace te upola manje...
[Vrh]
paramarin

PostPostano: 22.5.2017. pon. 15:37    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hvala ti Tomi,

Sve stoji što si rekao, meni treba netko ko se bavi tim stvari,vrsi ugradnje i sl.

Imam neke veće uzbrdice na koje bi povremeno išao (Sv. Duh, Mikulići) tako da motor od 1000 W ne bi bio na odmet.

Može li mi netko preporučit čovjeka koji mi može ugradit motor u kotač? I složit kontroler i ostalo...?

Dario mi je poslao link za hub motor, al možda se može kod nas negdje kupit...ako netko zna...?
[Vrh]
creatin

PostPostano: 22.5.2017. pon. 18:36    Naslov: Citirajte i odgovorite

paramarin je napisao/la:
Hvala ti Tomi,

Sve stoji što si rekao, meni treba netko ko se bavi tim stvari,vrsi ugradnje i sl.

Imam neke veće uzbrdice na koje bi povremeno išao (Sv. Duh, Mikulići) tako da motor od 1000 W ne bi bio na odmet.

Može li mi netko preporučit čovjeka koji mi može ugradit motor u kotač? I složit kontroler i ostalo...?

Dario mi je poslao link za hub motor, al možda se može kod nas negdje kupit...ako netko zna...?

javi se deckima grrga i debeli za dijelove, sto se tice penjanja na Sv. Duh, ide bez problema i s motorima manje snage s time da sam i bus preticao Smile
[Vrh]
papicdu1

PostPostano: 22.5.2017. pon. 19:16    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kaj bus bio na stanici smijeh1
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
creatin

PostPostano: 22.5.2017. pon. 20:32    Naslov: Citirajte i odgovorite

Bio je pun i uz brijeg Smile
[Vrh]