<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Kvar i hallovi senzori

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih bicikla
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
toma80

PostPostano: 12.4.2017. sri. 21:07    Naslov: Kvar i hallovi senzori Citirajte i odgovorite

Pozdrav, imam bicikl s artasovim kitom. Pao s bicikla, strgale se žice, vjerojatno došlo do kratkog spoja negdje. Nakon spajanja žica baterija cimne motor ali nešto ga kao blokira. Otvoren motor, vizualno sve izgleda ok. Polustručno utvrđeno da jedan hallov senzor ne reagira. Taj senzor je izvađen i njegove nožice su vađenjem slomljene. Dakle, koliko sam shvatio ukoliko ne promijenim kontroler kojim bicikl vozi i bez hallovih, definitivno mi treba taj jedan senzor.
Gdje ga mogu nabavit i po kojim specifikacijama? Na njemu koliko vidim piše 41F 752.
Postoji li mogućnost da je još nešto otišlo? Ponavljam da davanjem gasa baterija daje neki napon u motor ali kotač se ne okreće, samo trzne.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Hemza

PostPostano: 13.4.2017. čet. 22:02    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja imam taj hall senzor 41F, mogu ti ga prodati. Imam ih više komada.
Sa specijalnim instrumentom za BLDC motore treba ispitati motor, hallove na motoru, kontroler i ručicu gasa. Imao sam isti slučaj i mogu sa 90% sigurnosti reči da je taj hall problem. Njega definitivno treba promjeniti, inače kontroler neće dobivati taktove da može kontinuirano isporučivati struju motoru. Žice koje su bile iskidane treba dobro spojiti i izolirati da ne bi došlo do međusobnog spoja i da ne vriskaju hallovi na motoru.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih bicikla
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.