<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Kupovina rabljenog vozila
Idite na 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih automobila
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Bart

PostPostano: 2.3.2017. čet. 20:01    Naslov: Kupovina rabljenog vozila Citirajte i odgovorite

Razmišljam o kupovini rabljenog vozila tipa Peugeot Ion ili Mitsubishi i-MiEV.
Na što bi trebalo posebno obratit pažnju prilikom nabavke takvog vozila osim klasične provjere kao kod kupovine bilo kojeg rabljenog automobila.
Koliko uopće izgleda približno trošak potrošnje struje na 100 km ?
Koliko je najkraće vrijeme punjenja na Elen punionicama ?
Koja su sve davanja prilikom uvoza iz EU ?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
riba

PostPostano: 2.3.2017. čet. 21:31    Naslov: Re: Kupovina rabljenog vozila Citirajte i odgovorite

Bart je napisao/la:
Na što bi trebalo posebno obratit pažnju prilikom nabavke takvog vozila osim klasične provjere kao kod kupovine bilo kojeg rabljenog automobila.

Ništa posebno, šanse da nešto od elektronike ne valja su nikakve, samo provjeriš stanje baterija ali trebalo bi biti ok.

Trošak struje je između 8 i 12 kn na 100 km.

Davanja su nešto sitno (samo administrativni troškovi) jer nema davanja za uvoz kad se radi o el. autima.
[Vrh]
Miroslav2

PostPostano: 4.3.2017. sub. 00:03    Naslov: Re: Kupovina rabljenog vozila Citirajte i odgovorite

Bart je napisao/la:

Pažnju POSEBNO obratiti na stanje baterija tj. svakog članka posebno.Ako nešto nije u redu sa baterijom ,nemože se(neki su uspjeli) mijenjati samo neispravan članak nego kompletna baterija, a cijena orginalnih baterija premašuje višestruko cijenu kompletnog rabljenog vozila. Za sve vlasnike tkz.TRILINZI ( Citroen C-Zero/Mitsubishi i-MiEV/Peugeot iOn. )ima odlično riješenje za to tkz. caniOn program.
To je "obavezna oprema", kako bi u svakom trenutku vidio stanje pojedinog članka u pogonskoj bateriji - akumulatoru, a sve je ovdje opisano :
https://play.google.com/store/apps/details?id=emobility.canion&hl=de
http://myimiev.com/forum/viewtopic.php?f=25&t=1762
palac
[Vrh]
Cose

PostPostano: 5.3.2017. ned. 14:23    Naslov: Re: Kupovina rabljenog vozila Citirajte i odgovorite

Miroslav2 je napisao/la:
Bart je napisao/la:

Pažnju POSEBNO obratiti na stanje baterija tj. svakog članka posebno.Ako nešto nije u redu sa baterijom ,nemože se(neki su uspjeli) mijenjati samo neispravan članak nego kompletna baterija, a cijena orginalnih baterija premašuje višestruko cijenu kompletnog rabljenog vozila. Za sve vlasnike tkz.TRILINZI ( Citroen C-Zero/Mitsubishi i-MiEV/Peugeot iOn. )ima odlično riješenje za to tkz. caniOn program.
To je "obavezna oprema", kako bi u svakom trenutku vidio stanje pojedinog članka u pogonskoj bateriji - akumulatoru, a sve je ovdje opisano :
https://play.google.com/store/apps/details?id=emobility.canion&hl=de
http://myimiev.com/forum/viewtopic.php?f=25&t=1762
palac

Za Renault Zoe (i ostale slicne) ima program CanZE koji isto ima brdo stvari - od ukupnog zdravlja cijelog auta, pojedinih sklopova, baterija, zadnjih punjenja, pa do napona pojedinih clanaka. Spaja se preko BT OBD-2 modula na auto i to bi trebalo obavezno imati sa sobom prilikom pregledavanja auta.

Vani se Zoe sa manje od 30k km moze naci za oko 10-11k EUR - treba samo traziti primjerke gdje su baterije vec placene (bez leasing ugovora).
[Vrh]
bmwcabrio

PostPostano: 5.3.2017. ned. 18:34    Naslov: Citirajte i odgovorite

kad se sve uzme u obzir meni je Ampera broj jedan i dalje ako smo oko te cifre.
[Vrh]
Cose

PostPostano: 5.3.2017. ned. 19:08    Naslov: Citirajte i odgovorite

bmwcabrio je napisao/la:
kad se sve uzme u obzir meni je Ampera broj jedan i dalje ako smo oko te cifre.

U tom rangu cijene mozes naci samo Ampere sa >150k km...

Plus Ampere je sto mozes na daleki put, a minus sto ce se i u svakodnevnoj upotrebi paliti motor jer nema previse baterija pa se vise vozis u hibridnom nego u elektricnom nacinu.
[Vrh]
bmwcabrio

PostPostano: 5.3.2017. ned. 19:52    Naslov: Citirajte i odgovorite

150k km nije ništa za baterije u hybridu.
a ni za auto, u amperi i benzinac i elektro rade u idealnim uvjetima.
[Vrh]
riba

PostPostano: 5.3.2017. ned. 21:12    Naslov: Citirajte i odgovorite

Tako je, ampera je po meni naj izbor za onog tko mu ne smeta da nije čisti el. jer idu za 10000 e ili manje a dolaze s baterijama.
[Vrh]
Miroslav2

PostPostano: 5.3.2017. ned. 21:51    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mislim da se malo otišlo iz teme tj. pitanja : "Razmišljam o kupovini rabljenog vozila tipa Peugeot Ion ili Mitsubishi i-MiEV.
".Čovjek je bio poprilično jasan, pa bi mu trebalo jasno i odgovoriti , a ne prijedlozi , kupi si DVOSPOLCA -Amperu (hybrida - ni muško ni žensko) koji na struju ima domet jedva oko 60 km u praksi , a ako mora dalje voziti , onda 6-8 lit. benzina na 100 km. Po tome neka si kupi obični auto koji troši 4 l/100 km (ima ih puno u ponudi za manje novca , a za razliku u cijeni se vozi par godina besplatno) pa bar nema brige sa baterijama i elektromotorom , a i zeleniji je što se tiće zagađenja u odnosu na hybride. vjestica
[Vrh]
bmwcabrio

PostPostano: 5.3.2017. ned. 22:57    Naslov: Citirajte i odgovorite

Miroslav2 je napisao/la:
Mislim da se malo otišlo iz teme tj. pitanja : "Razmišljam o kupovini rabljenog vozila tipa Peugeot Ion ili Mitsubishi i-MiEV.
".Čovjek je bio poprilično jasan, pa bi mu trebalo jasno i odgovoriti , a ne prijedlozi , kupi si DVOSPOLCA -Amperu (hybrida - ni muško ni žensko) koji na struju ima domet jedva oko 60 km u praksi , a ako mora dalje voziti , onda 6-8 lit. benzina na 100 km. Po tome neka si kupi obični auto koji troši 4 l/100 km (ima ih puno u ponudi za manje novca , a za razliku u cijeni se vozi par godina besplatno) pa bar nema brige sa baterijama i elektromotorom , a i zeleniji je što se tiće zagađenja u odnosu na hybride. vjestica

baš me zanima kojeg si ti jednospolca imao a da je trošio 4 litre,
možda je trošio...ali na koliko km'smijeh1'

jesi kad čuo za prosječnu dnevnu kilometražu....
samo petrov i još njih par živi u metkoviću a radi u zg.
pa nemogu bez A6...
inače jako puno ljudi živi u mjestima i gradovima gdje se u krugu od 20km nalazi sve što im treba i mogu podnjeti trošak benzina nekoliko puta godišnje.
[Vrh]
grujo

PostPostano: 6.3.2017. pon. 00:13    Naslov: Citirajte i odgovorite

bmwcabrio je napisao/la:
Miroslav2 je napisao/la:

pa nemogu bez A6...
inače jako puno ljudi živi u mjestima i gradovima gdje se u krugu od 20km nalazi sve što im treba i mogu podnjeti trošak benzina nekoliko puta godišnje.

Imao sam ja opel corsu 89 godina 1.3 motor 16V , 75 konja , prosjek mi je bio 4.3 litre na 100 km , jeste doduse da je bila samo 700 i neku kg naspram moje sadasnje mazde koja ima 1250 kg i trosi 7-8 litara , benzinac.
[Vrh]
Miroslav2

PostPostano: 6.3.2017. pon. 00:55    Naslov: Citirajte i odgovorite

bmwcabrio je napisao/la:
Miroslav2 je napisao/la:

pa nemogu bez A6...

Imao sam Renaulta Clia 1.5 dci , mješovita vožnja ispod 4 l/100 km
Imao i Citroena C2 1.4 hdi , mješovita vožnja jedva 3.5 l/100 km
Potrošnja je prosijek moje vožnje kroz 2 godine koliko sam ih vozio (Da nebi bilo zabune , potrošnja nije mjerena u ZG nego u VT - nema semafora - samo kružni tokovi - pa nema čekanja)

Zašto misliš da nisam čuo za prosječnu dnevnu kilometražu ?
Moja je trenutna prosječna dnevna kilometraža blizu 200 km (zanima me tvoja) pa sam stoga i kupio elektro vozilo , jer mi je i onih 4 l /100 km od prijašnjih auta bilo previše. Very Happy

Nemoj misliti da imam nešto protiv tvojih prijedloga i mišljenja , dapače čak te podržavam i cijenim glede tvojih projekata i znanja palac

Da ne gadimo čovijeku temu , razmijeniti mišljenja možemo i na primjereniji način.

Zadnja promjena: Miroslav2; 11.3.2017. sub. 03:19; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
bmwcabrio

PostPostano: 6.3.2017. pon. 09:29    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ampera je auto, usporedjivati amperu sa cliom moze.....
ali kad clio naraste na 1,6t.
[Vrh]
riba

PostPostano: 6.3.2017. pon. 11:22    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nije mi baš logično da ampera troši 8 l na 100 ako radi samo na benzin, trebala bi bar 30, 40 posto manje od ekvivalentnog normalnog benzinca.
[Vrh]
Roman

PostPostano: 6.3.2017. pon. 14:27    Naslov: Citirajte i odgovorite

riba je napisao/la:
Nije mi baš logično da ampera troši 8 l na 100 ako radi samo na benzin, trebala bi bar 30, 40 posto manje od ekvivalentnog normalnog benzinca.

Sam si rekao odgovor "troši 8 L na 100 ako radi samo na benzin". To je sve logično. Druga stvar je ako se u tu priču umiješa struja. Smile
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih automobila
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Stranica 1 / 5.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.