<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Preporuka za e-bike do 1000W i 1000 EUR

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električni bicikli
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Bolens

PostPostano: 3.2.2017. pet. 15:44    Naslov: Preporuka za e-bike do 1000W i 1000 EUR Citirajte i odgovorite

Poštovanje ljudi, zaista korisne stvari čitam ovde ali nažalost ne mogu da pročitam sve diskusije da bih imao predstavu šta je trenutno aktuelno i isplativo.

Dakle, planiram da uzmem ili kit ili gotov e-bike od 750-1000W. Šta mi predlažete... šta je sada hit, šta ljudi uzimaju? Od bajseva koji bi išli u preradu imam MTB 26", jedan city od 24" i mali BMW mini sklopivi 20".

Prvo sam razmišljao da uzmem e-skuter (Motogirni, novisampledata.motogrini.rs/ ali, em je skup, em mora da se registruje, em nema rezervni pogon... i ono najvažnije, ne mogu da ga uguram u garažu pored kola zbog širine.

Pedelec sam odbacio. Treba mi čist elektro prevoz do posla i tumaranja po gradu i okolini.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Tomy

PostPostano: 3.2.2017. pet. 18:26    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ima puno postova sličnog naslova pa dečki prvo savjetuju iščitavanje koje takve teme. 1k eura je dovoljno za preradu,ali napisi max brzinu,max domet i još čega se sjetiš pa bude nešto konkretno iskočilo iz mase. Recimo 40km/h,max 20km brdovitog terena za 80kg žive vage je već nešto okvirno. A sad koji bicikl...to je na tebi. Ja preferiram full size bike,ovo malo od 20cola mi je smješno,ali ima i prednosti kad je manji pa sklopivi.
[Vrh]
Bolens

PostPostano: 3.2.2017. pet. 21:17    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da, u pravu si, treba dati neki okvir... Evo, za moju težinu od 80 kg, domet bi trebao da bude bar do 60 km po ravnom , a max brzina od 40 km/h je takođe u redu.

Naravno, ne troši se meni 1000 eur, voleo bih da prođem i sa 500 ako je moguće :-) I da i ja mislim da bi MTB 26" bio idealan za preradu. Ionako ga slabo vozim.
[Vrh]
grrga

PostPostano: 3.2.2017. pet. 23:01    Naslov: Citirajte i odgovorite

Bolens je napisao/la:
Da, u pravu si, treba dati neki okvir... Evo, za moju težinu od 80 kg, domet bi trebao da bude bar do 60 km po ravnom , a max brzina od 40 km/h je takođe u redu.

Naravno, ne troši se meni 1000 eur, voleo bih da prođem i sa 500 ako je moguće :-) I da i ja mislim da bi MTB 26" bio idealan za preradu. Ionako ga slabo vozim.

SA 1000€ će domet od 60 km biti teško dostižan ako se ne želiš vući 20 km/h. Javi mi se na pp pa ću ti preporučiti neke stvari, sad ne mogu, idem na put.
[Vrh]
Tomy

PostPostano: 4.2.2017. sub. 00:36    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mali motor od grrge na 48V s normalnim kontrolerom i 30Ah baterija bi bilo dovoljno za te karakteristike po ravnom bez trunke pedaliranja.
Znači 13s ovih u 10 paralela:

http://www.njuskalo.hr/elektronski-uredaji/li-ion-clanci-panasonic-18650-pd-2900mah-10a-akcij-oglas-20832742

znači 130 komada... bez usluge spajanja, BMS-a i punjača je 3640kn. Običan BMS je oko 30eura,a i punjač je najmanje toliko. Znači oko 4k kuna za bateriju + cca 2 k kuna za komplet motora i kontrolera ako ćeš sve sam raditi. Procjena je u grubo...grrga, jbozur i jos par decki sklapaju baterije pa im se javi. S time da 30Ah u baterijama treba negdje i smjestiti...obično su 10-15Ah baterije na biciklima.
[Vrh]
ToMiCcc

PostPostano: 9.2.2017. čet. 00:38    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mozda bi moglo malo jeftinije proci ako je voljan sam da sklapa i pravi neke stvari... Zavisno sa koliko znanja i alata raspolaze...
Mene je moj gradski 28" bajk izasao sve komplet oko 950-1000 eur sve zajedno sa svim postarinama i carinama a mi srbi smo kurate srece pa na svaku sitnicu i glupost platimo po par eura carinu i pdv...... U tu cenu ulazi i sam bicikl koji nisam imao...
Setup je N48 i grgin kontroler 35A, maximalna snaga oko 2200 wati
Sa mojih 95kg maximalni top speed mi je oko 53-54 kmh , baterija kapacitet 1.8kwh dovoljna za ~50km malo agresivnije voznje ili 100km redovne gradske voznje..Bateriju sam predimenzionisao za moje potrebe i nikad je ne praznim ispod 30% i vrlo retko kad punim iznad 80%.. Ocekujem da mi traje bar 5-6 god.
Sve u svemu ja prezadovoljan
[Vrh]
debeli

PostPostano: 9.2.2017. čet. 04:02    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kod mene su iste panasonic celije po 20 kuna
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električni bicikli