<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

UNI-T
Idite na Prethodna  1, 2, 3

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Elektronika
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
riba

PostPostano: 31.12.2016. sub. 19:21    Naslov: Citirajte i odgovorite

Za frižider i druge 230 V potrošače malo razmisli, jer kliještima ne možeš mjeriti struju na dvo ili trožilnom kabelu, moraš obuhvatiti samo jednu žilu. Za to mjeriti su ti bolji oni mjerači koji se uštekaju u utičnicu, odmah ti pišu wati i jalova snaga.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
zega

PostPostano: 31.12.2016. sub. 20:40    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nijemilako,
U zadanom budjetu nemas sto ili unit-t ili ako imas jos manje love VC99/97 (ispod 30$ najjeftinije smo ga tu laicima kupovali za 24$ kad se naleti) i to je to, fulao nisi, da je super nije (kao sto si sam rekao) ali u zadanom budjetu daje najvise, i jednostavno to je to...

Flolic
To ti je odlicna kombinacija ja imam ista kljesta (ali mislim da imaju inrush, moram provjeriti), mene auto power off na UNI-t toliko zifcira da cu takodjer otvoriti i srediti to...
Ove bolje instrumente imam na poslu, i koristio sam prije Fluke pa govorim iz osobnog iskustva eto.

Akg, imam nesto slicno Owonu (aktakom 2061 klon) "trigerira posvuda samo ne di treba", imam Rigola 1054z osobno i u firmi koristim tektronixe (2x Portable, i 4x100meg stari, a najbolji mi je Agilent DSO-X 2014A) i to je to...
Naravno Agilent totalno rastura sve ostale sa kojima sam radio, ali niti jedan nije za baciti, ok Rigol je zajeban kad su stedjeli na gumbima a 4 kanala a jedan gumb, ono nocna mora za postelat ali hebiga radi za 400$ 4 kanala...
No u zadnje vrijeme mi upalo u oko ovo:

A sto se tice multimetra Agilent/Keysight 2014, znam da ima problema koji me smetaju zato ga i ne koristim u prvoj postavi Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice MSNM
AKG

PostPostano: 1.1.2017. ned. 11:03    Naslov: Citirajte i odgovorite

zega, ne sumnjam da Agilent rastura, za te novce mora.
A ovaj review za Micsig sam i ja vidio i mene je zaintrigirao palac
I taj Mikeov review je pošteno napravljen. Baš mi nekako treba prenosni oskop Smile
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Pero

PostPostano: 2.1.2017. pon. 06:04    Naslov: Citirajte i odgovorite

Imam HS3-AWG-100 osciloskop već desetak godina i mogu reći da sam itekako zadovoljan s njim...
Cijena mu je podosta visoka, ali s obzirom da pri nižim brzinama ima rezoluciju i do 16b po kanalu, vrijedi svaku lipu.

Bandwidth od 50MHz/3db, max brzina sampliranja do 100MSps po kanalu i memorija od 256kS po kanalu su mi sasvim dovoljni, iako ima samo dva kanala.
Više o njemu: http://www.tiepie.com/en/products/Oscilloscopes/Handyscope_HS3.

NIje praktičan kao džepni skop jer moram pored njega nositi i laptop, ali svejedno mi je dovoljno praktičan.
Volio bih da mu je generator brži, ali velika prednost je da bilo koji valni oblik, snimljen u 1024 točke, mogu pomoću generatora reproducirati, ne nužno na istoj frekvenciji...

S obzirom da može spremiti 256kS po kanalu, poslužija mi pri mjerenju srednje standby struje mojeg BMSa (2-5uA), a ne znam čime bih inače to mogao učiniti bez njega zbog 16bit rezolucije.

Glavna mana mu je da originaln software radi samo pod WinXP (i možda pod 32bit Win7) pa treba imati Oracle VM Virtual Box pod drugim OS.
Meni uredno radi pod Linuxom (Ubuntu 14TLS) i Oracle VM VBox 5.0.14. Cool

Usput, Fluke instrumente koristim preko 20 godina i do sada nemam zamjerke na njih. Multimetar uvijek ima svoja ograničenja te treba znati kada instrument griješi (i zašto)...
Jedan od nezamjenljivih instrumenata (naročito za kalibracije) mi je bench instrument Fluke 8840A, a glavna mu je prednost da posjeduje bootstrap pojačalo na ulazu voltmetra kojim se rješava problem opterećenja jer mu je ulazni otpor preko 10GOhma...
Za teren obično koristim Fluke 79II, koji i nije ništa posebno, ali ga dovoljno poznajem da znam kada će mi davati krive rezultate i zašto...

Kod instrumenata sam naučija jedno: koliko para - toliko muzike...
Često je dovoljan i najjeftiniji instrument, ali kad treba nešto kalibrirati ili nešto osjetljivije izmjeriti, nema kruha bez profi instrumenata.
[Vrh]
zega

PostPostano: 23.2.2017. čet. 07:17    Naslov: Citirajte i odgovorite

Slazem se Pero
No da nastavim u revijalnom tonu, popis jeftinjara koji i nisu toliko losi koliko malo kostaju, za korisnike koji nisu kao ja i ti...vec nije mi lako i sl, da izvuku najvise brojkica za kunu!

Evo jos jedan jeftini instrument (narucen) za 13$ 6000count mini multimetar, autorange, solidno izgleda, mjeri i temperaturu, za te novce javim kak to radi...
an8004:
i jos pod imenom 101:

To bi stavio uz bok sa malo skupljim (25$) VC99:
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice MSNM
Khaderah

PostPostano: 24.2.2017. pet. 13:25    Naslov: Citirajte i odgovorite

UNI-T na akciji pa ko voli...
https://www.chipoteka.hr/vijest/uni-t-akcija
[Vrh]
Prethodni postovi: