<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Nissan Leaf 2011 pomoć
Idite na 1, 2  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Baterije
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
djtoca

PostPostano: 14.12.2016. sri. 21:07    Naslov: Nissan Leaf 2011 pomoć Citirajte i odgovorite

Pozdrav,
U potražnji sam za ćelijama od baterije za Nissan Leafa trebao bih 1 ili 2 ako tko ima informaciju Di to nabaviti ili možda prodaje molio bih da mi se javi.

Hvala

Tomislav 091 2986 432, može Viber , whats up
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
debeli

PostPostano: 14.12.2016. sri. 23:31    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ebay
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
djtoca

PostPostano: 15.12.2016. čet. 06:56    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pratim ebay , nema ništa a problem je i s dostavom iz USA
[Vrh]
creatin

PostPostano: 15.12.2016. čet. 11:24    Naslov: Citirajte i odgovorite

Imas servise za forwardiranje paketa, odnosno paket se salje prvo njima pa onda od njih saljes sebi na adresu u HR, isprobano nekoliko puta, preporucam www.shipito.com
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
lisicakm

PostPostano: 15.12.2016. čet. 22:21    Naslov: Citirajte i odgovorite

creatin je napisao/la:
Imas servise za forwardiranje paketa, odnosno paket se salje prvo njima pa onda od njih saljes sebi na adresu u HR, isprobano nekoliko puta, preporucam www.shipito.com

A da , trebaš samo jednu ćeliju... onda ok

Zadnja promjena: lisicakm; 16.12.2016. pet. 10:21; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
djtoca

PostPostano: 15.12.2016. čet. 22:38    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ovdje nije stvar tolika ni u težini meni treba samo jedna ćelija problem je što je to posebni teret i neide putničkim avionima a dostava za jednu ćeliju iznosi 130 i samo jedan tip prodaje. nažalost garancija mi je istekla prije 20 dana bivši vlasnik nije znao da auto mora imati domet cca 160 km i nije uopće reagirao..Definitivno treba naći u Europi ili naći nekoga tko ima stroj da to popravi. Iskreno se nadam da će netko vidjeti i pročitati. Hvala svima na trudu.
[Vrh]
dc74

PostPostano: 15.12.2016. čet. 22:57    Naslov: Citirajte i odgovorite

Možeš li malo detaljnije opisati u čemu je problem, koliko km je napravio auto....ako nije tajna gdje si ga kupio i koliko si ga platio.
Negdje prije sam pročitao da vlasnici Leafa mogu kupiti novu bateriju većeg kapaciteta puno povoljnije nego mi koji želimo kupiti te baterije za preradu klasičnih auta u električne.
Ako je tako možda ti se isplati kupiti novu bateriju, a ispravne ćelije iz ove postojeće prodati na ovom forumu.
[Vrh]
djtoca

PostPostano: 15.12.2016. čet. 23:13    Naslov: Citirajte i odgovorite

dc74 je napisao/la:
Možeš li malo detaljnije opisati u čemu je problem, koliko km je napravio auto....ako nije tajna gdje si ga kupio i koliko si ga platio.
Negdje prije sam pročitao da vlasnici Leafa mogu kupiti novu bateriju većeg kapaciteta puno povoljnije nego mi koji želimo kupiti te baterije za preradu klasičnih auta u električne.
Ako je tako možda ti se isplati kupiti novu bateriju, a ispravne ćelije iz ove postojeće prodati na ovom forumu.

Problem je u 12. Ćeliji bio na pregledu u Nissan Graz i napravili dijagnozu. Auto je uvezao moj prijatelj u 10 mj iz Francuske. koji ima autokucu u Zagrebu i nije razmišljao o dometu auto je tada još bio u garanciji. Nažalost cijenu nasmijem spominjati jer me je tako zamolio ,uglavnom nova baterija s montažom i PDV -om u Austriji košta 7800€ -1000€ kojih daju za staru bateriju.. Previše u svakom slučaju. Zbog jedne ćelije domet mu je smanjen na 100 km.
[Vrh]
debeli

PostPostano: 15.12.2016. čet. 23:31    Naslov: Citirajte i odgovorite

cijeli moduli rabljeni se prodaju za manje od 3000 Eur
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
dmeter

PostPostano: 16.12.2016. pet. 01:57    Naslov: Re: Nissan Leaf 2011 pomoć Citirajte i odgovorite

djtoca je napisao/la:
Pozdrav,
U potražnji sam za ćelijama od baterije za Nissan Leafa trebao bih 1 ili 2 ako tko ima informaciju Di to nabaviti ili možda prodaje molio bih da mi se javi.

Hvala

Tomislav 091 2986 432, može Viber , whats up

http://hybridautocenter.com/HAC4/index.php?option=com_content&view=article&id=72

kontaktiraj ih ,plati koliko traže prijevoz i moli boga da sve funkcionira.
[Vrh]
zega

PostPostano: 16.12.2016. pet. 05:06    Naslov: Citirajte i odgovorite

Leaf je jedini auto koji pouzdano drasticno gubi domet sa staroscu i kilometrima jer ne pune bateriju pametno kao u Tesli...
Detalje mozes procitati:
https://plus.google.com/+ZegaracRobert/posts/Tou47ZMg7kh?sfc=true
Poprati linkove na battery university!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice MSNM
Cose

PostPostano: 16.12.2016. pet. 11:59    Naslov: Citirajte i odgovorite

zega je napisao/la:
Leaf je jedini auto koji pouzdano drasticno gubi domet sa staroscu i kilometrima jer ne pune bateriju pametno kao u Tesli...
Detalje mozes procitati:

Ima ono istrazivanje koje je NASA narucila kada su trazili koje baterije mogu dati 10-15.000 ciklusa - tamo je sa puno detalja objasnjena degradacija Li-Ion baterija i zakljucak da iz std 18650 baterija mozes dobiti desetke tisuca ciklusa ako koristis samo sredisnjih 30-40% kapaciteta (3.7-3.9V).

To sto proizvodjaci ne iskoriste ta (sada vec valjda siroko poznata) saznanja za dulji vijek baterija (laptopi, mobiteli, auti...) je fakat bezobrazno - iako s druge strane i razumljivo, jer zele prodavati baterije kada originalne krepaju.
[Vrh]
djtoca

PostPostano: 16.12.2016. pet. 14:54    Naslov: Citirajte i odgovorite

Cose je napisao/la:
zega je napisao/la:
Detalje mozes procitati:

Ima ono istrazivanje koje je NASA narucila kada su trazili koje baterije mogu dati 10-15.000 ciklusa - tamo je sa puno detalja objasnjena degradacija Li-Ion baterija i zakljucak da iz std 18650 baterija mozes dobiti desetke tisuca ciklusa ako koristis samo sredisnjih 30-40% kapaciteta (3.7-3.9V).

To sto proizvodjaci ne iskoriste ta (sada vec valjda siroko poznata) saznanja za dulji vijek baterija (laptopi, mobiteli, auti...) je fakat bezobrazno - iako s druge strane i razumljivo, jer zele prodavati baterije kada originalne krepaju.

Upravo se to i dešava sve ćelije su na cca 3.4-3.6 jedno ta 12 stvara probleme ona je na 4.3 i zbog toga su sve ćelije u problemu barem mi je tako objašnjeno u austriji. Stalno sam prisutan na više foruma ali nitko živ nema tu ćeliju .
[Vrh]
djtoca

PostPostano: 16.12.2016. pet. 14:54    Naslov: Citirajte i odgovorite

Cose je napisao/la:
zega je napisao/la:
Detalje mozes procitati:

Upravo se to i dešava sve ćelije su na cca 3.4-3.6 jedno ta 12 stvara probleme ona je na 4.3 i zbog toga su sve ćelije u problemu barem mi je tako objašnjeno u austriji. Stalno sam prisutan na više foruma ali nitko živ nema tu ćeliju .
[Vrh]
Cose

PostPostano: 16.12.2016. pet. 15:01    Naslov: Citirajte i odgovorite

djtoca je napisao/la:
Cose je napisao/la:
zega je napisao/la:
Detalje mozes procitati:

Si probao tu problematicnu celiju isprazniti na 3.4-3.5V da bude kao ostale? Mozda je samo s vremenom pokupila previse punjenja koje BMS ne uspije isprazniti u kratkom roku pa zaustavi punjenje svima kada ova dodje do plafona, pa bi rucna intervencija mogla pomoci (njoj treba toliko smanjiti napon da se izjednaci sa drugima).
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Baterije
Vremenska zona: GMT + 02:00.
Idite na 1, 2  Sljedeća
Stranica 1 / 2.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.