<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Peltier toplinske pumpe
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Toplinske pumpe
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
windman

PostPostano: 5.5.2008. pon. 23:29    Naslov: Citirajte i odgovorite

ali ako oces ic na islakd uzmes par čalnaka i griješ ih vodom iz gejzira a hladiš vodom iz mora... diš boljeg? Very Happy Very Happy
meni je peltier zanimljiv jer sa malom površinom dobiješ puno... a to bi bilo prokladno za "moj kraj", ja cu kupit jednog u chipoteci pa se malo igrati...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
inch

PostPostano: 5.5.2008. pon. 23:44    Naslov: Citirajte i odgovorite

EV je napisao/la:
Shocked

Inch..energija sunca koja dodje do zemlje je dovoljna
Da nje nema, 1000000 nuklearki nam nebi pomoglo

teoretski, ali ja ti kažem, ajde gdje je ta energija ili bolje reći kako je iskoristiti od potreba mrežnih sustava do prometnog.

na kraju krajeva život i jest zbog sunca od regulacije klime do fotosinteze itd itd.

međutim ponovimo, današnja civilizacija treba mnogo energije, a da nam se navike uz sve ovo značajnije ne mjenjaju - što u slučaju alternativnih izvora je ili oni daju skormne količine energije.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ogi
Site Admin

PostPostano: 6.5.2008. uto. 00:17    Naslov: Citirajte i odgovorite

inch je napisao/la:
međutim ponovimo, današnja civilizacija treba mnogo energije, a da nam se navike uz sve ovo značajnije ne mjenjaju - što u slučaju alternativnih izvora je ili oni daju skormne količine energije.

Nisu to skromni izvori nego ih mi skromno koristimo stari
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
inch

PostPostano: 6.5.2008. uto. 09:04    Naslov: Citirajte i odgovorite

EV je napisao/la:
Nisu to skromni izvori nego ih mi skromno koristimo stari

prije bi rekao nemamo tehnologiju, a ako bi koristili sunčevu energiju direktno na ćelije ili kolektrore a posredno vjetar plimu itd..da su to skromni iznosi energije naspram realnih potreba za energijom.

uzmi samo u obzir - iako ja nisam pobornik - nuklearku, zauzima malu površinu a bez problema daje tisuću megavata i najvažnije sigurnih, znači izvor nije ovisan o meterološkim uvjetima. (a i uran i ugljen i zapravo sve materijalno je nastalo u suncu zvijezdama, nekad davno)

fuzija bi bila spas za našu civilizaciju, obilje energije kojim bi se dalo popraviti i klimatske promjene koje su posljedica korištenja prljavih tehnologija po okoliš, a i stvaranje jeftine hrane za prenapučen planet.
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 6.5.2008. uto. 09:15    Naslov: Citirajte i odgovorite

Tehnologiju imamo a mogli bi imati i daleko bolju i jeftiniju

Poanta je u tome da igracima ne odgovara 'slobodna' energija jer bi to za njih znacilo gubitak kontrole

Nuklearke ne zauzimaju malo zemljista, skupe su i nikad neznas kad ce katastrofa
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Nixa

PostPostano: 6.5.2008. uto. 09:29    Naslov: Citirajte i odgovorite

Imamo sve što nam treba. Al dok su nam na visokim mjestima pohlepni, nemamo ništa.
Ipak su na visokim mjestima ljudi koji će radije nekog ubit za 5 kuna nego dati 5 kuna.

Također, večina će stavit lovu u džep, nego uložit u razvoj nečeg.

Na žalost, ovaj naš forum se također vrti oko love. Samo što mi ne kombiniramo kak nekom uzet lovu, nego kako dati što manje da nama više ostane.
Hipnotizira
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
inch

PostPostano: 6.5.2008. uto. 09:35    Naslov: Citirajte i odgovorite

tehnologija nije konkurentna konvencionalnim izvorima i jasno da ona nema ni potražnje..nema tu zavjere, npr. tko je mogao zaustaviti forda i model T u doba jeftinog benzina, nitko.

kad i bi solarnoj tehnologiji pala cijena - FN ili TK - to bi značilo povećanu proizvodnju i tako indirektno zagađivanje okoliša i stvaranje otpada jer uz lošu kvalitetu ide i otpad - npr. kao mobiteli ili elektronički uređaji..a uz sve ovo i prenatrpanost elemantima u okolišu, dakle pokrili bi kuće stanove i slobodna polja za proizvodnju hrane sa hektarima solarnih elemanata. (a učinak 10% pa sad ti vidi jel se to isplati)
a termalni kolektori zahtjevaju prilagodbu arhitekture a to znači treba rušiti i prepravljati postojeće stambene objekte ili značajnije investicije - opet povećana proizvodnja građevinskog materijala stvara zagađenje okoliša i otpad.

a opet s druge strane imaš teoretičare (oponente klimatskim apokaliptičarima) koji tvrde da mi uskoro ulazimo u fazu hlađenja planete ili ledeno doba i da globalno zatopljenje ustvari odgađa ulazak u to doba - mogli bi reći ljudi koriste ono što im je priroda ostavila i ustvari sve ima svoj smisao.
[Vrh]
inch

PostPostano: 6.5.2008. uto. 09:51    Naslov: Citirajte i odgovorite

i još, kad sam se već raspisao,

'slobodna energija' mi do nje nemožemo doći jer nismo na nivou (bit će duhovnom ili svjetonazorskom) atlantide ili možda egipta, naše materijalističko razmišljanje nam neda vidjeti drveće od šume ili obrnuto.. Rolling Eyes

bilo bi naivno kad bi mislili da ljudski um ima limite stoga i naš razvoj je neograničen, naše potomke čeka put u svemir i otkrivanje novih svijetova, potrajat će do toga, ali što je vrijeme uostalom. Very Happy
[Vrh]
Nixa

PostPostano: 6.5.2008. uto. 10:02    Naslov: Citirajte i odgovorite

Citat:
što je vrijeme uostalom?

Pa... Vrijeme je relativno...

Very Happy
[Vrh]
inch

PostPostano: 6.5.2008. uto. 10:28    Naslov: Citirajte i odgovorite

to je klizno vrijeme, kontinuum Very Happy
[Vrh]
windman

PostPostano: 6.5.2008. uto. 17:17    Naslov: Citirajte i odgovorite

moze li mi netko rec koliko bi se Wata moglo dobit iz http://www.chipoteka.hr/www_new/modules/moduli/shop/product.php?sifra=2450032010
i pri kojoj razlici temperature? moja procjena... onako od noge... 30W
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
ogi
Site Admin

PostPostano: 6.5.2008. uto. 18:00    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jesi gledao tu: www.peltier-info.com
[Vrh]
solarstorm

PostPostano: 7.5.2008. sri. 11:23    Naslov: Citirajte i odgovorite

windman je napisao/la:
moze li mi netko rec koliko bi se Wata moglo dobit iz http://www.chipoteka.hr/www_new/modules/moduli/shop/product.php?sifra=2450032010
i pri kojoj razlici temperature? moja procjena... onako od noge... 30W

pa baš i ne, ako taj element koristiš kao generator računaj s 4% iskoristivosti, na razlici temp od 200C ALI TREBAŠ PROČITATI TEH. UP. koja je max temp. za taj članak, sve mi miriše na niskotempraturni do 80c max.nisam siguran, ali ne vjerujem da bi mogel dobiti više od 2% iskorstivosti.ili oko 1w gruba procjena za taj članak
[Vrh]
Nixa

PostPostano: 7.5.2008. sri. 11:36    Naslov: Citirajte i odgovorite

solarstorm je napisao/la:
pa baš i ne, ako taj element koristiš kao generator računaj s 4% iskoristivosti, na razlici temp od 200C ALI TREBAŠ PROČITATI TEH. UP. koja je max temp. za taj članak, sve mi miriše na niskotempraturni do 80c max.nisam siguran, ali ne vjerujem da bi mogel dobiti više od 2% iskorstivosti.ili oko 1w gruba procjena za taj članak

Lijepo se vidi di piše da radi na razlici temperature maksimalno do 65 stupnjeva celzijusa.
Opet, ak ima tak malu iskoristivost (1W), čemu tolki kabel na njemu?
[Vrh]
Nixa

PostPostano: 7.5.2008. sri. 11:43    Naslov: Citirajte i odgovorite

Šefe, reko si da imaš jednog takvog. Jel bi imao volje ispitati ga?
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Toplinske pumpe
Vremenska zona: GMT + 02:00.
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća
Stranica 2 / 4.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.