<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Pomoć oko Zapia CHOP .M2 48/230
Idite na 1, 2  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Kontroleri
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Caca

PostPostano: 11.8.2016. čet. 22:08    Naslov: Pomoć oko Zapia CHOP .M2 48/230 Citirajte i odgovorite

Nabavio sam Zapi za kojeg baš ne mogu naći neku dokumentaciju pa se nadam da je netko vidio nešto slično. Kontroler sam uzeo za malog Končara 1kW/24V koji ima cca 22kg i vjerujem da mu nekih 100A kratkotrajno neće bit problem.

Kontroler oznaka na PCBu je ZP328B a na kućištu

Išao sam malo zavirit kako je složen i malo počistiti pa se nadam da će slike bit od pomoći

E sad mene zanima pinout za koji vjerujem da je standardan

Lijepo se vidi po redu sa lijeva na desno

+B +M -B -M

Pod upitnikom mi je ostatak :-) ili da se ravnam po recimo H1DN kontroleru?

Koju vrijednost potenciometra da stavim za probu? Jel ima netko programator da vidi jel se može ograničiti struja i voljan je to škicnut?
Čubi? Jel smijem na ovog malenog radu pustit maks struju koju ovaj Zapi može dat 230A?

Hvala
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
riba

PostPostano: 12.8.2016. pet. 06:11    Naslov: Citirajte i odgovorite

Rotor izgleda kao da bi mogao 400 A kratkotrajno bez beda...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Caca

PostPostano: 12.8.2016. pet. 06:50    Naslov: Citirajte i odgovorite

riba je napisao/la:
Rotor izgleda kao da bi mogao 400 A kratkotrajno bez beda...

Hehehe, na 12V treba mu preko 300W samo da bi se okrenuo! Mislio sam da su ležajevi u klincu ali ipak je to puno-previše predimenzioniran Rade. Sad samo još moram saznat kako je podešen Zapi...
[Vrh]
Caca

PostPostano: 17.8.2016. sri. 18:30    Naslov: Citirajte i odgovorite

Vidim da noviji Zapi kontroleri mogu koristiti regulaciju gasa dvožično potenciometrom i standardno trožično. Uspio sam oživit kontroler, uredno prebacuje kontaktor naprijed - nazad. Za probu sam išao spojiti 10K potenciometar između C1 i C2 ali ništa ne biva pa sad vidim da unutra nema ni onog trimera s kojim se podešava razina izlaznog napona pa nekako brijem da ovaj kontoler radi samo sa pedalom koja ima 3 žice. Po uputstvima za H1DN bi trebalo ići sa 10K s tim da minimalna vrijednost može biti 500ohma. Napon na C3 mi je cca 14V. Koja je inače standardna pedala za Zapi?
[Vrh]
Cose

PostPostano: 17.8.2016. sri. 22:08    Naslov: Citirajte i odgovorite

Caca je napisao/la:
Vidim da noviji Zapi kontroleri mogu koristiti regulaciju gasa dvožično potenciometrom i standardno trožično. Uspio sam oživit kontroler, uredno prebacuje kontaktor naprijed - nazad. Za probu sam išao spojiti 10K potenciometar između C1 i C2 ali ništa ne biva pa sad vidim da unutra nema ni onog trimera s kojim se podešava razina izlaznog napona pa nekako brijem da ovaj kontoler radi samo sa pedalom koja ima 3 žice. Po uputstvima za H1DN bi trebalo ići sa 10K s tim da minimalna vrijednost može biti 500ohma. Napon na C3 mi je cca 14V. Koja je inače standardna pedala za Zapi?

ZAPI pedala koju sam vidio je bila sa HAL senzorima, a na H2B se pot spaja tako da krajeve potenciometra spojis na C2 i C3, a C1 je srednji klizac na kojem ocitava. A nista se ne dogadja dok prvo ne ukljucis "pedal down" prekidac.
[Vrh]
Caca

PostPostano: 17.8.2016. sri. 22:51    Naslov: Citirajte i odgovorite

Cose je napisao/la:
Caca je napisao/la:

ZAPI pedala koju sam vidio je bila sa HAL senzorima, a na H2B se pot spaja tako da krajeve potenciometra spojis na C2 i C3, a C1 je srednji klizac na kojem ocitava. A nista se ne dogadja dok prvo ne ukljucis "pedal down" prekidac.

Ma može i pot koji je obično dijelilo napona, jasno je meni sve kaj se gdje spaja nisam samo bio siguran za vrijednost jer vidim da su pedale od 5k 10k.... Po dokumentaciji kaj sam našao za druge kontrolere svima je ulaz 0-5V pa sa trimerima i potenciometrima treba pazit a kod HAL pedala treba samo pazit da je 12V napajanje a izlaz 0-5. Budem sutra probao zavrtit radu sa 10k pot pa budem vidio
[Vrh]
Cose

PostPostano: 18.8.2016. čet. 11:50    Naslov: Citirajte i odgovorite

Caca je napisao/la:
Cose je napisao/la:
Caca je napisao/la:

Ma može i pot koji je obično dijelilo napona, jasno je meni sve kaj se gdje spaja nisam samo bio siguran za vrijednost jer vidim da su pedale od 5k 10k.... Po dokumentaciji kaj sam našao za druge kontrolere svima je ulaz 0-5V pa sa trimerima i potenciometrima treba pazit a kod HAL pedala treba samo pazit da je 12V napajanje a izlaz 0-5. Budem sutra probao zavrtit radu sa 10k pot pa budem vidio

Mislim da pot samo treba biti veci od 1-2k - da ne ide kroz njega prevelika struja.
[Vrh]
Caca

PostPostano: 18.8.2016. čet. 18:50    Naslov: Citirajte i odgovorite

Uspio sam sve složit, stavio 10k i lijepo se vrti, sad mogu krenut sa šasijom :-) Ma piše kao minimalno 500ohma ali budem našao 5 ili 10k pedalu.
[Vrh]
Cose

PostPostano: 18.8.2016. čet. 23:07    Naslov: Citirajte i odgovorite

Caca je napisao/la:
Uspio sam sve složit, stavio 10k i lijepo se vrti, sad mogu krenut sa šasijom :-) Ma piše kao minimalno 500ohma ali budem našao 5 ili 10k pedalu.

palac
[Vrh]
Caca

PostPostano: 21.8.2016. ned. 10:01    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mali testni setup :-)

[Vrh]
Cose

PostPostano: 21.8.2016. ned. 10:18    Naslov: Citirajte i odgovorite

Caca je napisao/la:
Mali testni setup :-)

Super sve radi... Very Happy
Sto je iduce na redu?
[Vrh]
Caca

PostPostano: 21.8.2016. ned. 10:21    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pregovaram za jedan buggy 250cc frame... Budem vido, najrađe bi našao nešto tako pa presložio... Tko zna možda će i Gogićev kit rama bit povoljna :-)
[Vrh]
Cose

PostPostano: 21.8.2016. ned. 10:25    Naslov: Citirajte i odgovorite

Caca je napisao/la:
Pregovaram za jedan buggy 250cc frame... Budem vido, najrađe bi našao nešto tako pa presložio... Tko zna možda će i Gogićev kit rama bit povoljna :-)

Za ono kaj tebi treba (ako sam dobro shvatio - lagani off-road) ce bolji buggy sa fiksnom zadnjom osovinom, dva pogonska kotaca i traktorskim gumama - Gogicev ce biti bolji za cestu.

Ako nadjes ramu sa ubijenim motorom to bi bila super varijanta.
[Vrh]
Caca

PostPostano: 21.8.2016. ned. 10:47    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ma da, najrađe bi neš ovak, to je mini buggy

Čekam eltica da vidim kak napreduje sa Saharom skace od srece Idu za prvu ruku 42Ah 4kom olovne cigle a poslije budem vidio. Ovo mi je bar lako dostupno smijeh1
[Vrh]
Cose

PostPostano: 21.8.2016. ned. 14:48    Naslov: Citirajte i odgovorite

Caca je napisao/la:
Ma da, najrađe bi neš ovak, to je mini buggy

Čekam eltica da vidim kak napreduje sa Saharom skace od srece Idu za prvu ruku 42Ah 4kom olovne cigle a poslije budem vidio. Ovo mi je bar lako dostupno smijeh1

To je bas taj kojeg gledas? Ako da, super izgleda. palac
Koliko para trazi za njega?
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Kontroleri
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2  Sljedeća
Stranica 1 / 2.

Forum(o)Bir: