<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

TENK 820
Idite na Prethodna  1, 2, 3

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih bicikla
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Lord

PostPostano: 6.10.2016. čet. 00:43    Naslov: Citirajte i odgovorite

Žbice divljaju a i stalno mi se rasklimava onaj glavni navoj na vilici
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Hemza

PostPostano: 8.10.2016. sub. 16:35    Naslov: Citirajte i odgovorite

Postoje dva riješenja da žbice više ne pucaju i ne strada obruč.
Prvi je da izbjegavaš neravnine (rupe,rubnjake itd.), brzinu malo smanjiš, a drugo rješenje je da nabaviš ramu sa full suspenzijom i po mogućnosti sa kočnicama diskovima. Ovo drugo riješenje zahtjeva novčani izdatak, ali vjeruj mi nakon toga više nećeš imati problema sa kotačima jer će suspenzija preuzimati najveći dio udaraca koji se pojavljuju na neravnom putu pri velikoj brzini.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
grrga

PostPostano: 8.10.2016. sub. 17:35    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hemza je napisao/la:
Postoje dva riješenja da žbice više ne pucaju i ne strada obruč.
Prvi je da izbjegavaš neravnine (rupe,rubnjake itd.), brzinu malo smanjiš, a drugo rješenje je da nabaviš ramu sa full suspenzijom i po mogućnosti sa kočnicama diskovima. Ovo drugo riješenje zahtjeva novčani izdatak, ali vjeruj mi nakon toga više nećeš imati problema sa kotačima jer će suspenzija preuzimati najveći dio udaraca koji se pojavljuju na neravnom putu pri velikoj brzini.

A šta da naprave oni koji imaju FS bicikl i već voze 20-25 km/h a pucaju im žbice?
[Vrh]
Hemza

PostPostano: 8.10.2016. sub. 18:45    Naslov: Citirajte i odgovorite

grrga je napisao/la:

A šta da naprave oni koji imaju FS bicikl i već voze 20-25 km/h a pucaju im žbice?

Eto vidiš grrga, zato popularizacija električnih bicikala u Hrvatskoj ne ide jer u slobodnoj prodaji imaš samo električne FS bicikle koji imaju eventualno samo prednju suspenziju i V kočnice. Ljudi su ih kupovali i pred drugima ih popljuvali jer su vjerojatno imali probleme sa pucanjem žbica i obruča,kočnice su morali stalno podešavati ili imaju preslabe motore i baterije od koji nemaju nikakve koristi na duge staze. Puno novaca a malo zadovoljstva.
[Vrh]
grrga

PostPostano: 8.10.2016. sub. 19:26    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hemza je napisao/la:
grrga je napisao/la:

Eto vidiš grrga, zato popularizacija električnih bicikala u Hrvatskoj ne ide jer u slobodnoj prodaji imaš samo električne FS bicikle koji imaju eventualno samo prednju suspenziju i V kočnice. Ljudi su ih kupovali i pred drugima ih popljuvali jer su vjerojatno imali probleme sa pucanjem žbica i obruča,kočnice su morali stalno podešavati ili imaju preslabe motore i baterije od koji nemaju nikakve koristi na duge staze. Puno novaca a malo zadovoljstva.

FS (full suspension) sa eventualno prednjom suspenzijom?

Pišeš gluposti na konkretan problem pucanja žbica. Svi na ovom forumu osim tebe znaju da ovdje nitko ne vozi nikakav tvornički električni bicikl već uglavnom prerade sa N48 i sličnim motorima na kojima je odavno poznat problem pucanja žbica čim je vozač teži od 60-70 kg.
Najjeftiniji kineski bicikli uopće nemaju problem s time tako da je tvoja tvrdnja uglavnom netočna.
Problem pucanja žbica je lako riješiv (više manje su svi sa foruma to riješili) i sigurno se ne sastoji od kupovine novog bicikla ili nove rame koja je skuplja od normalnog bicikla.
Samo za informaciju - žbice potpuno jednako pucaju i na FS biciklu bez obzira na suspenziju dok se točak ne složi kako treba.
[Vrh]
creatin

PostPostano: 8.10.2016. sub. 20:25    Naslov: Citirajte i odgovorite

Lord je napisao/la:
Žbice divljaju a i stalno mi se rasklimava onaj glavni navoj na vilici

Prezbicaj kotac s debljim zbicama i nemas problema
[Vrh]
Hemza

PostPostano: 8.10.2016. sub. 21:42    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja se ispričavam što pišem "gluposti", umjesto FS sam htio napisati KRUTA RAMA!!!
[Vrh]
grrga

PostPostano: 8.10.2016. sub. 23:34    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hemza je napisao/la:
Ja se ispričavam što pišem "gluposti", umjesto FS sam htio napisati KRUTA RAMA!!!

Ne brini, nitko ne zamjera Wink . Greške su uvjek moguće.
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih bicikla
Vremenska zona: GMT + 02:00.
Idite na Prethodna  1, 2, 3
Stranica 3 / 3.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.