<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Dilema ???
Idite na 1, 2  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Ostalo
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Barba

PostPostano: 2.8.2016. uto. 23:52    Naslov: Dilema ??? Citirajte i odgovorite

Nakon 18 godina "čekanja" Hep dovukao kablove do vrata.Za 5,7 kw traže 9700 kn.Na moj upit dali to mogu platit u dva puta rečeno mi je da mogu al da če me prikopčat tek kad platim drugu ratu. Upitao sam odgovornog dali se to njima isplati jer tako neču koristit "njihovu" struju 5 miseci (neču trošit) a on mi odgovara da je to za njih svejedno.Mislim,ono ???.
Dilema je u stvari ,dal da se uopče priključujem i da ovaj novac upotrebim za pojačanje več podosta jakog sistema . 3.5 kw u panelima i 2 x 24V 500 W u vjetrnjačama.
Više mi se sviđa ideja ostati neovisan i bit bez računa.Sad mi ionako ,pored radione,radi jedna mala klima (Samsung) u dnevnom boravku.Kad prestanem sa radom ( smijeh2 smijeh2 . trebao bi u penziju ) imat ču još manju potrošnju tako da bi ovo što imam trebalo bit sasvim dovoljno.

Ako sam pogriješio mjesto na forumu molim Ogi-ja da premjesti.Hvala I pozdrav svima na forumu.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
zega

PostPostano: 3.8.2016. sri. 00:06    Naslov: Citirajte i odgovorite

Bjez od njih, te novce potrosi na pojacanje sistema!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice MSNM
creatin

PostPostano: 3.8.2016. sri. 09:01    Naslov: Citirajte i odgovorite

Boli njih iskreno ku.ac (oprosti na izrazu) za tebe i hoces li i kada ces koristiti njihovu struju. Jedan pretplatnik vise ne znaci nista jer imaju fiksne place, a ne po broju korisnika (mozemo reci po prodaji) koje prikljuce na svoju mrezu.

Svi ce ti preporuciti ulaganje u panele, iako nebi bilo lose da mozes ubosti od njih barem 2kW, u slucaju da nesto sa tvojim sustavom zakaze (malo vjerojatno) cisto da imas backup Smile ali kod njih ne mozes kupiti paket manji od 6kW.

Bolje uloziti u pojacanje sistema.
[Vrh]
BB

PostPostano: 3.8.2016. sri. 09:36    Naslov: Citirajte i odgovorite

ako ti je to već prošlo kraj kuće, uvijek možeš prodati neki od sistema i platiti priključak.

a ne možeš prodati priključak i platiti sistem Very Happy
[Vrh]
Barba

PostPostano: 3.8.2016. sri. 22:24    Naslov: Citirajte i odgovorite

Htio sam je uvest samo da bi imao neku sigurnost u slučaju da se nešto dogodi.Problem mogu bit samo gromovi jer vjtrenjača je na 26 metara visine a onaj glupi Murphy je uvijek spreman. Very Happy
[Vrh]
Cose

PostPostano: 3.8.2016. sri. 22:53    Naslov: Citirajte i odgovorite

Barba je napisao/la:
Htio sam je uvest samo da bi imao neku sigurnost u slučaju da se nešto dogodi.Problem mogu bit samo gromovi jer vjtrenjača je na 26 metara visine a onaj glupi Murphy je uvijek spreman. Very Happy

Ako tako gledas, uzmi onaj najmanji prikljucak od 2kW - to bi trebalo biti znatno jeftinije.
[Vrh]
creatin

PostPostano: 4.8.2016. čet. 08:45    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mislim da je minimum 6 kW, jer to je cca 10000 kn, a HEP-ovcima se ne izlazi na teren za manje.
[Vrh]
max

PostPostano: 4.8.2016. čet. 17:01    Naslov: Citirajte i odgovorite

Najmanja priključna snage je 16A*0k23V = 3k68W . Cijena priključka (van Zagreba) je 1350kn/kW +PDV iliti nekih 6000kn. Da nema mjesečnog paušala možda bi i bio za HEP Smile Energetska neovisnost neprocjenjivo, za ostalo tu je MC
[Vrh]
papicdu1

PostPostano: 4.8.2016. čet. 18:02    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ne znam otkuda ovih 6000kn?.Meni Veliko gorička elektra tražila za klet,najslabiji priključak 11000kn, tak da sam na panelima Smile
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
max

PostPostano: 4.8.2016. čet. 20:38    Naslov: Citirajte i odgovorite

Citat:
U HEP-u su kazali da je Pravilnik 5. svibnja 2006. donijela Hrvatska energetska regulatorna agencija (HERA) prema odluci Vlade. Iz Ministarstva gospodarstva odgovorili su da su se u vrijeme donošenja te odluke intenzivno gradila stambena naselja, ponajviše u Zagrebu, pa je trebalo više ulagati u mrežu. Te cijene predložila je Hrvatska elektroprivreda. Do tada se u svakom distribucijskom području različito naplaćivao priključak. Takvom cijenom se željela potaknuti izgradnja slabije razvijenih područja u odnosu na grad Zagreb. Prema tom Pravilniku, dvije su naknade. Jedna za Grad Zagreb, gdje je cijena kilovata 1700 kuna bez PDV-a, odnosno 2125 kuna, a druga za ostatak Hrvatske, gdje se plaća 1350 kuna bez PDV-a, odnosno 1687,50 kuna,

A to što su ti stavili 20A limitator umjesto 16A (koji je najmanji) u to nebih ulazio

Zadnja promjena: max; 4.8.2016. čet. 20:40; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
creatin

PostPostano: 4.8.2016. čet. 20:39    Naslov: Citirajte i odgovorite

max je napisao/la:
Najmanja priključna snage je 16A*0k23V = 3k68W . Cijena priključka (van Zagreba) je 1350kn/kW +PDV iliti nekih 6000kn. Da nema mjesečnog paušala možda bi i bio za HEP Smile Energetska neovisnost neprocjenjivo, za ostalo tu je MC

Cudno, meni nudili 6 kW kao najmanje moguce.
[Vrh]
max

PostPostano: 4.8.2016. čet. 20:50    Naslov: Citirajte i odgovorite

To je očito lokalna politika HEP-a. Tako ne možeš ugovoriti 3-fazni priključak koji nije balansiran iako postoje svi tehnički preduvjeti. Recimo jednu fazu 30A, a druge dvije 10A što će reći ukupno 50A*0.23kV=11.5kW što pak je veće od minimuma kojeg HEP traži: 3*16*0.23=11kW
[Vrh]
creatin

PostPostano: 4.8.2016. čet. 23:10    Naslov: Citirajte i odgovorite

Za kuce nude jednofazne prikljucke od 6kW minimalno, kasnije kada sam trebao 21 kW su mi slozili trofazni prikljucak Smile
[Vrh]
Barba

PostPostano: 4.8.2016. čet. 23:19    Naslov: Citirajte i odgovorite

Cose je napisao/la:
Barba je napisao/la:

Ako tako gledas, uzmi onaj najmanji prikljucak od 2kW - to bi trebalo biti znatno jeftinije.

Meni je rečeno,u Hep-u, da je minimum 5.7kw. Kažu : Možete platit u dva puta al mi čemo vas spojit ,u roku mjesec dana od dana ,kad uplatite drugu ratu. Onda sam im rekao da mi možda uopče neče trebat. Very Happy
[Vrh]
max

PostPostano: 5.8.2016. pet. 07:52    Naslov: Citirajte i odgovorite

Furaju se na članak 120. EES
Citat:
(2) Najmanja priključna snaga prema kriterijima iz stavka 1. ovoga članka određena je nazivnom strujom ograničavala strujnog opterećenja od 20 A kod jednofaznog priključenja, odnosno od 3x16 A kod trofaznog priključenja.

Što nema nikakave veze za nove priključke i fakat možeš zatražiti limitator od 5A.
Citat:
TEHNIČKI UVJETI ZA OGRANIČAVALA STRUJNOG OPTEREĆENJA
Članak 1.
Na obračunskim mjernim mjestima u izravnom spoju, umjesto mjerila snage smiju se upotrebljavati i ograničavala (limitatori) strujnog opterećenja (članak 16. Općih uvjeta isporuke električne energije), koji imaju atest ovlaštene nezavisne organizacije za ispitivanja i kontrolu kvalitete proizvoda prema karakteristikama koje slijede.
Članak 2.
Prema nazivnoj struji, izvedbe ograničavala strujnog opterećenja mogu biti u granicama od 5 A do 60 A (5, 10, 15, 20, 25, 30, 40, 50 i 60).

Druga je stvar što su oni država za sebe Wink
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Ostalo
Vremenska zona: GMT + 02:00.
Idite na 1, 2  Sljedeća
Stranica 1 / 2.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.