<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Regulator brzine ventilatora
Idite na Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Elektronika
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Zex
Gost

PostPostano: 13.7.2016. sri. 05:21    Naslov: Citirajte i odgovorite

Slažem se, svaki uređaj koji je realizacija dobre ideje ima vrijednost, i te kakvu. Ja sam nakon godina i godina programiranja i konstruiranja raznih uređaja za razne firme (uglavnom baza Atmel, puno mjerenja, odlučivanja i reakcije je u kodu) stigao na to da živim od sklopa na bazi 555 timera. I dobro se prodaju, kupci sretni, ja zadovoljan. Živio ebay Smile
Tako da ako se ti još malo potrudiš oko dizajna, staviš lijepu reklamu i popratiš sa kvalitetnom reklamom možeš ovoga dosta prodati.
[Vrh]
AKG
Gost

PostPostano: 13.7.2016. sri. 09:28    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hvala dečki na savjetima, uzeti ću ih u obzir.
Izrada kvalitetne dokumentacije nije jednostavna, zahtjeva truda ponekad kao i konstrukcija samog uređaja.

Na ovakav dimer može se još štošta dodati i time proširiti upotrebljivost.
Kao npr. termometar ili vlagomjer. Ili barometar, pa uređaj može služiti za održavanje mikroklime u prostoru.
[Vrh]
Zex
Gost

PostPostano: 13.7.2016. sri. 11:38    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pa razni grijači a sa zero switch-em ne generira smetnje. Za sve "trome" potrošače možeš ga upotrijebiti samo pametno smisliti vrijeme (idle + duty = Tconst) .
[Vrh]
Pero

PostPostano: 13.7.2016. sri. 11:55    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zex, nije problem to što zero switch ne generira smetnje.
Problem je u tome da to moraš dokazati, a to košta...

Ako se još tempira uključenje u nultočki, onda svakako nema nikakvih smetnji, ali ajd' to dokaži.
Meni su vratili jedan digitalni telefon zbog toga što mu je navodno tastatura zračila. Smanjen napon logike s 5V na 3.3V te je smanjena frekvencija skeniranja tastature i sve je prošlo. Nezgoda je što su naplatili čuda love za atest, i to puta 2.

Mislim da se i danas više isplati raditi atest u Njemačkoj nego u nas, prije dvadeset godina je odnos cijena (za tipski atest) bio preko 10:1, zna se u čiju korist... Mad
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
AKG
Gost

PostPostano: 13.7.2016. sri. 12:16    Naslov: Citirajte i odgovorite

...

Zadnja promjena: AKG; 15.12.2016. čet. 21:04; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Zex
Gost

PostPostano: 13.7.2016. sri. 14:45    Naslov: Citirajte i odgovorite

@AKG ne znam, nikad nisam koristio SSR za to nego MOC 3040 ili 3041 (optocoupler sa triac izlazom i zero cross detektorom). Radilo je bez problema.

@Pero sve ateste i CE sam radio u Italiji, tj. kod tvrtke koja to radi uslužno. Sad prvi put za jedan uređaj radim kod nas, javit ću iskustva no kako je krenulo ne vidim probleme (ali nikad ne znaš što te čeka iza ugla).
Kod Talijana može sve, papir trpi a gleda se uplatnica Smile

EDIT: Inače glede patenata i patentnih prava iz bivše firme imam takvih storija za ne vjerovati... Možda i opišem kad mi se bude dalo Smile
[Vrh]
grujo

PostPostano: 13.7.2016. sri. 15:38    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zex kod koga radis certificiranje u RH , mozeli kakav kontakt ?
Što se tiče izrade pcb , trebam neku firmu koja je jeftina a da radi na AL podlozi , same pcb nisu zahtjevne pa mislim da ih mogu izraditi u vecini slucajeva svi proizvodjaci .
[Vrh]
Zex
Gost

PostPostano: 13.7.2016. sri. 19:30    Naslov: Citirajte i odgovorite

Grujo radi mi tvrtka iz Zagreba, nije im to djelatnost ali imamo nekakav deal pa su oni preuzeli taj dio posla. U svakom slučaju to se radi u Rade Končar-u, detalje ne znam no mogu pitati.
Znam samo da sam trebao poslati standardnu dokumentaciju (koje ima dosta), RoHS certifikate za svaki element na pločici, tiskanu pločicu i isti certifikat od tvrtke koja radi lemljenje i dva uređaja koji se uništavaju u procesu. Za ostalo nemam pojma no siguran saam da to nije sve. Ja sam ipak mali tehničar a ovi koji izdaju certifikate su puno iznad nas pa ih moramo uvjeravati u naše dobre namjere i ispravan rad sklopa Wink
Samo plaćanje nije veliko, još ne znam koliko je ali ne vjerujem da će cijela moja igranka preći 3 - 5000 kuna.
[Vrh]
grujo

PostPostano: 13.7.2016. sri. 19:56    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zex molim te prosljedi mi kontakt na pp ako nije problem , trebam da pitam za moje žarulje?
[Vrh]
AKG
Gost

PostPostano: 13.7.2016. sri. 20:44    Naslov: Citirajte i odgovorite

To se radi u Končar - Institutu za elektrotehniku.
Googlat znaš, pa potraži kontakt.

Rade Končar je naziv koji se ne koristi nakon rata...
[Vrh]
Zex
Gost

PostPostano: 13.7.2016. sri. 21:33    Naslov: Citirajte i odgovorite

Eto, odgovorio ti je AKG.
[Vrh]
zega

PostPostano: 13.7.2016. sri. 23:55    Naslov: Citirajte i odgovorite

Grujo za AL MC-PCB javi samo dimenzije i okvirno kolicinu, da ti dam ponudu...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice MSNM
Nik jana

PostPostano: 15.7.2016. pet. 22:48    Naslov: Citirajte i odgovorite

AKG ono na stolu imaš neki sklop za solarne kolektore, izrađuješ diferencijalne termostate?
[Vrh]
AKG
Gost

PostPostano: 16.7.2016. sub. 02:51    Naslov: Citirajte i odgovorite

...

Zadnja promjena: AKG; 15.12.2016. čet. 21:05; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Zex
Gost

PostPostano: 16.7.2016. sub. 10:34    Naslov: Citirajte i odgovorite

AKG kako si zadovoljan sa ovim AC/DC pretvaračima? Poslali su mi iz TME (pretpostavljam da i ti tamo kupuješ) reklamu za njih, hoću naručiti par komada da se spasim muke Smile
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Elektronika
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća
Stranica 2 / 3.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.