<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Analiza trzista
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> LED rasvjeta
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
grujo

PostPostano: 13.7.2016. sri. 10:08    Naslov: Citirajte i odgovorite

Tako je pero , znaci mi govorimo o PF ili faktoru snage i on je zakonom ogranicen s minimalnim vrednostima , minimakni faktor iskoristenja nije nigdje propisan i ne zahtjeva se nikakav podatak o njemu .

Medjutim znate i sami da za velikoserisku proizvodnju naj veci faktor od svih na kraju igra prodajna cjena , samo za primjer da vam kazem da na ovoj mojoj anketi do sad koju je popunilo oko 100 ljudi iz 18 drzava svjeta 70% njih je kao glavni faktor kod kupnje dao odgovor da mu je naj bitnija cjena , 5% brend , 15 posto nije im vazno , 10 posto kvaliteta.

Tako da na kraju svega tog treba naci kompromis u svemu tome da bude cjenovno prihvatljiva vecini kupaca , da bude max. odgovarajuce kvalitete , da se iz tog moze razviti i brend ili ime , a vjerujte to bas nije lako sve uklopiti .
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
max

PostPostano: 13.7.2016. sri. 10:57    Naslov: Citirajte i odgovorite

Tek sam sad shvatio da je ovdje riječ o drajverima tj LED rasvjeta - direktača na 230V Embarassed
Ja svoje LED furam (dimam) preko strujnog izvora DC i to relativno kvalitetnih TI High efficiency >89% i High power factor >0.97 at 230VAC for 100% load.
[Vrh]
Pero

PostPostano: 13.7.2016. sri. 10:59    Naslov: Citirajte i odgovorite

Grujo, nećemo se valjda persirati?

Kako si ti napisa rezultate ankete, slaže se i s mojim procjenama:
88% cijena
10% kvaliteta
2% brend (bogatiji gledaju na naljepnice, ne na kvalitetu)

U biti uvijek se traži najbolji odnos kvaliteta/cijena u razumnim okvirima.

BTW, s kineskog tržišta možeš kupiti jeftini škart, ali imaju na ponudi i kvalitetne proizvode (koji su onda i skuplji)...

Dosta kupujem preko jebaya te sam već naučija kako da odaberem kvalitetnije proizvode, koji su u principu i do deset puta jeftiniji nego u nas...

Uostalom, i zadnja verzija PCBa za moj BMS je proizvedena u Kini, došlo me je pet puta jeftinije nego u nas, a kvaliteta itekako bolja...
[Vrh]
turbo

PostPostano: 13.7.2016. sri. 11:02    Naslov: Citirajte i odgovorite

grujo je napisao/la:

Po zakonu sve snage ispod 5 W bi morale imati PF veci od 0.5 , ispod 10W mislim veci od 0.7 a od 25W na vise od 0.8 , ali trebao bi provjeriti jos jednom .

Ne smijem imenovati proizvodjace jer bi me mogli tuziti ali recimo ovako od mjerenja njih 12 modela i proizvođaca jedino V-tec ima PF 0.7 i Philips 0.83 ostali su debelo ispod 0.5 a sto se tice efikasnosti kako RC driver moze imati efikasnost iznad 80% to su gluposti , pero ce vam to jako lako da izracuna .

http://www.topten.eu/uploads/File/Regulation-1194-2012_ecodesign-directional-lamps-LED.pdf

Tablica 5 kaže:
P≤2W: no requirement
2W<P>0,4
5W<P>0,5
P>25W:PF>0,9

PF oko 0.5 (0.45~0.55) imaju lampe koje koriste klasiku grec+kondenzator za filtriranje,i to je obično optimum između rippla,cijene i veličine kondenzatora. PF od 0.3 značio bi da je kondenzator veći nego što treba,a to je =nemoguće za kineza.
S čime mjeriš PF i efikasnost drivera?
[Vrh]
Pero

PostPostano: 13.7.2016. sri. 11:19    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ako pitaš mene: osciloskopom.

BTW, ne mislim na kondenzator u DC krugu, mislim na serijski kondenzator u primarnoj grani.
Ponekad i sam pribjegavam tom rješenju (CC driver korištenjem serijskog kondenzatora), pogotovu kad se radi o snagama ispod 0.5W...
[Vrh]
grujo

PostPostano: 13.7.2016. sri. 11:41    Naslov: Citirajte i odgovorite

turbo je napisao/la:
grujo je napisao/la:

Po zakonu sve snage ispod 5 W bi morale imati PF veci od 0.5 , ispod 10W mislim veci od 0.7 a od 25W na vise od 0.8 , ali trebao bi provjeriti jos jednom .

Ne smijem imenovati proizvodjace jer bi me mogli tuziti ali recimo ovako od mjerenja njih 12 modela i proizvođaca jedino V-tec ima PF 0.7 i Philips 0.83 ostali su debelo ispod 0.5 a sto se tice efikasnosti kako RC driver moze imati efikasnost iznad 80% to su gluposti , pero ce vam to jako lako da izracuna .

http://www.topten.eu/uploads/File/Regulation-1194-2012_ecodesign-directional-lamps-LED.pdf

Tablica 5 kaže:
P≤2W: no requirement
2W<P>0,4
5W<P>0,5
P>25W:PF>0,9

PF oko 0.5 (0.45~0.55) imaju lampe koje koriste klasiku grec+kondenzator za filtriranje,i to je obično optimum između rippla,cijene i veličine kondenzatora. PF od 0.3 značio bi da je kondenzator veći nego što treba,a to je =nemoguće za kineza.
S čime mjeriš PF i efikasnost drivera?

Imam ono cudo sto mjeri snago , power faktor , struju i slicno , vjeruj ni jedna zarulja koja ima RC driver nema PF veci od 0.4 bar ne od ovih na ansem trzisru sto se krecu cjenom od 25 do 45 kn , jkao sto sam rekao jedino V-tec žarulje imaju veći PF od 0.7 i to za 10W .
[Vrh]
grujo

PostPostano: 13.7.2016. sri. 11:46    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jao pero ne pitaj me za persiranje imam tih problema u komunikaciji , inace sam sa svima na ti jer osobno ne volim da mi neko persira ali sad mi to predstavlja veliki problem u komunikaciji s potencijalnim investitorima , toliki da mi je jedan cak rekao da prije svega moram da shvatim da se investitorima ne mogu obracati na ti jer s time pokazujem kako nemam postovanja prema njima i bla bla bla -

Sto se analize trzista tice , da to je tu otprilike , vamo tamo koji postotak ali to je negdje tu .

Mozes li mi na PP poslati kontakt od kineskog proizvodjaca plocica , ja trebam sad napraviti pred serisku proizvodnjau stotinjak komada žarulja a vjeruj pošto su PCB na alu podlozi to je par stotinjak dolara , odnosno oko 400 dolara sad u startu sto bas i nije malo ?
[Vrh]
AKG
Gost

PostPostano: 13.7.2016. sri. 13:21    Naslov: Citirajte i odgovorite

ja ti mogu preporučiti ITEAD studio.
Kvaliteta usluge je vrhunska, a cijena izuzetno povoljna.
Govorim iz iskustva i napravio sam puno pločica kod njih.
[Vrh]
grujo

PostPostano: 13.7.2016. sri. 13:37    Naslov: Citirajte i odgovorite

AKG je napisao/la:
ja ti mogu preporučiti ITEAD studio.
Kvaliteta usluge je vrhunska, a cijena izuzetno povoljna.
Govorim iz iskustva i napravio sam puno pločica kod njih.

Mozeli kakav kontakt ili web stranica da se pogleda?
Ako su ovi s linka ne rade na AL podlozi : https://www.itead.cc/open-pcb.html
[Vrh]
AKG
Gost

PostPostano: 13.7.2016. sri. 13:56    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da, ti su.
Standardno ne rade na aluminiju, ali pitaj ih, po mom iskustvu mogu sve napraviti. Napraviš račun, logiraš se i postavljaš pitanja.
Sva dokumentacija i komunikacija ide preko njihovog web-a i to radi besprijekorno..
E sad, svaka nestandardna usluga je skuplja, vidi s njima...
[Vrh]
Pero

PostPostano: 13.7.2016. sri. 16:16    Naslov: Citirajte i odgovorite

Grujo, ovaj što je meni radija pločice za BMS, ima i na aluminiju za ponuditi:
http://www.ebay.com/itm/Aluminum-Base-PCB-Prototype-Etching-Good-Quality-Customized-PCB-Board-Service-/262444145388?hash=item3d1ae3daec:g:SFIAAOSw54xUU0eM

Ako imaš ebay račun, možeš se s njim dogovoriti, za analizu gerbera mu uplatiš onaj 1$, a oni će ti dati ponudu, koju moraš doplatiti da krenu u proizvodnju.
Naravno, onaj već uplaćeni dolar se uzima kao avans. lol

Ako želiš, možeš mi poslati gerbere (email ti mogu dati preko pp) pa da ih ja pitam putem emaila kao stara mušterija... Wink
[Vrh]
BB

PostPostano: 13.7.2016. sri. 16:25    Naslov: Citirajte i odgovorite

grujo je napisao/la:
Jao pero ne pitaj me za persiranje imam tih problema u komunikaciji , inace sam sa svima na ti jer osobno ne volim da mi neko persira ali sad mi to predstavlja veliki problem u komunikaciji s potencijalnim investitorima , toliki da mi je jedan cak rekao da prije svega moram da shvatim da se investitorima ne mogu obracati na ti jer s time pokazujem kako nemam postovanja prema njima i bla bla bla -

Notorna glupost, s kim god sam komunicirao persiranjem ništa posla nisam napravio, a ako ga grunem rukom po ramenima "po balkanski" često prolazi.

po meni (moja seljačka psihologija): ako ga persiraš stavljaš mu do znanja (ili on tebi) da nije iz tvoje ravni:
- ili hoće "finim" pristupom da te od*ebe (kulturno se izražava ali nekulturno misli o tebi) jer misli da nisi mu dorastao
- ili o tebi ima pretjeran vrijednosni stav pa misli da ti nije dorastao

samo ljudi sličnih vrijednosnih stavova mogu dobro da komniciraju, dakle na TI.

da ja njega cijenim zato što ima više para od mene? i da ga smatram gospodinom zato što ima Versace odijelo i Rolex sat? NE

samo ako ima moralnih skrupula, stručnosti i izgrađen vrijednosni svijet koji se ne temelji isključivo na onome što se u "savremenom svijetu" smatra kao jedino mjerilo virjednosti (novac), već svoju vrijednost pokazuje i na drugim poljima, može da zavrijedi moje poštovanje (bez obzira na količinu novca koju ima).
[Vrh]
grujo

PostPostano: 13.7.2016. sri. 16:26    Naslov: Citirajte i odgovorite

He heee
Poslao sam im upit i cekam odgovor na mail , nije bas lako sjebat robota da ne vidi email adresu a da onaj s druge strane vidi .
[Vrh]
AKG
Gost

PostPostano: 13.7.2016. sri. 21:18    Naslov: Citirajte i odgovorite

Grujo, nisi napisao koliko TVOJE žarulje imaju lm/W?
To je ono što kupca interesira i što ti može biti prednost.

Što investitoru ili krajnjem korisniku znači efikasnost drivera?
[Vrh]
max

PostPostano: 14.7.2016. čet. 05:34    Naslov: Citirajte i odgovorite

i mene zanimaju lm/W dočim PF, vrlo važno i tako je to lokalno i zanemarive snage (više trošim u stand by) pa da je cos fi 0.1 kaj to znači običnom smrtniku, ali lm/W (ukupni sa driver) i CRI Very Happy
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> LED rasvjeta
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća
Stranica 3 / 4.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.