<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Citroen Berlingo elektrique
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih automobila
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
debeli

PostPostano: 29.7.2016. pet. 16:35    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nema nikakvih davanja,niti postoje auti od 3000 eura
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Misko1987

PostPostano: 29.7.2016. pet. 16:44    Naslov: Citirajte i odgovorite

https://www.autoscout24.hr/Details.aspx?id=292589179&cd=636039520560000000&asrc=st|fs
https://www.autoscout24.hr/Details.aspx?id=292996612&cd=636046283600000000&asrc=st|fs
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
miko

PostPostano: 29.7.2016. pet. 17:52    Naslov: Citirajte i odgovorite

Roman je napisao/la:
........

Miko, možeš li mi opisati još jednom kako je bivši vlasnik citrića zanislio hlađenje bez hladnjaka budući da sam vidio kako je na posudu za pranje stakla ugradio ispust za spajanje na Sagem box. Da li je on zamislio tu posudu kao ekspanzionu posudu sistema hlađenja ili je posuda u biti hladnjak kroz koju je cirkulirala voda za hlađenje. To ima I neke prednosti jer onda se pere vozačko staklo sa toplom vodom. Smile

Koliko sam ja skužio, zamislio je to nekako sa vodom iz te posude od brisača (tamo gdje je bilo to crijevo). Rekao sam ti nekoliko puta da bi ja vratio taj hladnjak tamo gdje mu je mjesto.
Probaj skinuti branik pa vidi dali stane ispred te kutije od baterija, kod mene na Peugeotu je taj hladnjak tu gdje je ta tvoja kutija za baterije ali mislim da ima naprijed mjesta da bi moglo stati i ispred kutije.
[Vrh]
debeli

PostPostano: 29.7.2016. pet. 20:27    Naslov: Citirajte i odgovorite

Misko1987 je napisao/la:
https://www.autoscout24.hr/Details.aspx?id=292589179&cd=636039520560000000&asrc=st|fs
https://www.autoscout24.hr/Details.aspx?id=292996612&cd=636046283600000000&asrc=st|fs

To nisu kompletni ispravni auti.

Trebaš još barem 6-8000 EUR za popravak i baterije.
[Vrh]
Roman

PostPostano: 1.8.2016. pon. 11:51    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jučer sam sve spojio I pala je prva probna vožnja. Stvar se ponaša normalno. Ubrzanje ima dobro ali zato kuca ekonometar duboko u crveno. No ako si lagane noge može se voziti ekonomično. Ostale su samo dvije žice viška koje su bile spojene na mjesto za brzo punjenje u Sagem boxu. Budući da još nisam otkrio čemu služe nisam ih spojio. No citric vozi I bez njih. Kazaljka za POWER se I dalje samo malo trzne iako su akumulatori puni. No to se nadam da će se srediti kod prvog pravog punjenja isto kao I lampica sa znakom munje I diode. Regenerativno kočenje isto radi I to je ono što me oduševljava jer sam ga do sada imao samo na biciklima.

Kako sam provjerio sve svjetlosno signalne uređaje, svi rade a i kočnice rade iako malo stružu zbog hrđavih diskova pokušat ću danas ići na tehnički I registraciju tako da se mogu legalno voziti i srediti još neke stvari kod prijatelja. Nadam se da će birokratski dio priče proći bez stresa. Smile
[Vrh]
lisicakm

PostPostano: 1.8.2016. pon. 11:54    Naslov: Citirajte i odgovorite

Koja slika nebi bila na odmet Smile
[Vrh]
debeli

PostPostano: 1.8.2016. pon. 12:11    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ostale su samo dvije žice viška..... smijeh1 smijeh2
[Vrh]
Roman

PostPostano: 1.8.2016. pon. 12:48    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nažalost, nemogu staviti slike jer je fotić crkao a mobitela sa mogućnošću slikanja nemam tako da će za slike biti zaslužan prvi posjetioc koji će ga doći vidjeti uživo.

Da ostale su samo dvije žice viška. Pretpostavljam da je to od električnog grijanja kabine ali to trebam provjeriti. Čudno je što je to bilo spojeno na priključak za brzi punjač ali ako su ti kontakti paralelno spojeni sa baterijama onda ima smisla.
[Vrh]
creatin

PostPostano: 1.8.2016. pon. 13:29    Naslov: Citirajte i odgovorite

Roman je napisao/la:
Nažalost, nemogu staviti slike jer je fotić crkao a mobitela sa mogućnošću slikanja nemam tako da će za slike biti zaslužan prvi posjetioc koji će ga doći vidjeti uživo.

Sorry na offtopicu, jel ovo boldano znaci da imas mobitel? trlja oci
[Vrh]
Roman

PostPostano: 1.8.2016. pon. 13:37    Naslov: Citirajte i odgovorite

Počeo sam povremeno nositi sa sobom mobitel Nokia 3310, ali samo u posebnim situacijama.
[Vrh]
BB

PostPostano: 3.8.2016. sri. 08:42    Naslov: Citirajte i odgovorite

Roman je napisao/la:
Počeo sam povremeno nositi sa sobom mobitel Nokia 3310, ali samo u posebnim situacijama.

- Izvinjavam se, mogu li priključiti punjač kod vas?
- a, mobitel možete napuniti iza šanka
- mislim na Citroena, mobilni nemam...

jel otprilike ovako teče nekad dijalog? Very Happy
[Vrh]
Roman

PostPostano: 3.8.2016. sri. 10:42    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pa, otprilike tako.
[Vrh]
Roman

PostPostano: 3.8.2016. sri. 13:49    Naslov: Citirajte i odgovorite

Birokracija uzvraća udarac! Budući da na električna vozila nema poreza na prijenos vlasništva te još nekih poreza I trošarina birokracija je smislila novi način kako će nas oderati. Naime nadobudno sam krenuo na tehnički I registraciju ali tamo me dočekalo iznenađenje kako moram platiti naknadu za zbrinjavanje otpadnih vozila I guma. Na pitanje gdje se ta naknada mora platiti službenica mi nije znala reći no malo sam se raspitao pa saznao da se to plaća u carinskoj upravi. Zatim sam jučer otišao u carinarnicu na Jankomiru no tamo opet novi šok. Tu su mi rekli kako ja po adresi stanovanja spadam na Žitnjak a nešto je I spominjao neki carinski prekršaj jer bivši vlasnik nije išao do kraja procedure ali kada sam mu rekao da je to električni auto nekako se smirio jer je shvatio da nema nikakvih drugih dadžbina osim ove naknade koja je uvedena u drugom mjesecu ove godine.

Sada je meni problem to što radim baš pored carine u Jankomiru a morao bih ići na Žitnjak. Službenica na urudžbenom me je uputila da odem kod ravnatelja sa molbom da me prime u Jankomir. Tako sutra idem sa svim mogućim papirima žicati ravnatelja kako bi me primio jer sa posla nemogu izaći zbog godišnjih kako bih išao na Žitnjak.

Ako mi žicanje uspije onda će I auto biti registriran uskoro (potvrda o naknadi je gotova za samo 5 - 6 dana) Sad
Ako ne uspijem onda ću morati čekati do 9 mjeseca kada imam godišnji pa ću moći ići na Žitnjak. Auto je spreman za vožnju I ja bih se vozio ali birokracija uzvraća udarac. Confused
[Vrh]
debeli

PostPostano: 3.8.2016. sri. 14:14    Naslov: Citirajte i odgovorite

birokracija rules

Tvrtka Rimac Automobili u potrazi su za specijalistom za homologaciju. Osoba će biti zadužena za zakone i standarde koji se tiču motornih vozila i njegovih komponenti. Pružit će podršku za razvoj i održavanje zakonskih odredbi te će planirati i osiguravati izvršavanje homologacijskih testova i odobravanje projekata za gotove modele. Istaknuta znanja i vještine koji su potrebni za ovo radno mjesto očituju se u uspješnoj primjeni Excel i Word programa, iskustvo u homologaciji motornih vozila

Specijalac za homologaciju... ne može to svatko raditi, a kamoli nekakav civil sa ceste
[Vrh]
miko

PostPostano: 3.8.2016. sri. 15:07    Naslov: Citirajte i odgovorite

Roman je napisao/la:
Baterija vjerovatno ima jos dvje crtice iako nije punjena cca 10 godina Smile
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih automobila
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeća
Stranica 4 / 7.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.