<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Problem sa autonomijom i dodatnom baterijom različite volt.
Idite na 1, 2  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Baterije
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Plug&fun

PostPostano: 10.5.2016. uto. 15:11    Naslov: Problem sa autonomijom i dodatnom baterijom različite volt. Citirajte i odgovorite

Imam bajk sa hub-om i kalsičnom "delfin" baterijom od 48v i 10,5ah, 20A kontroler, a druga baterija mi je ručno napravljena od panasonica 2900mah i ima 52v i 14,5ah. Koja služi da gura bajk sa mid drive od 30A. kontrolerom.
Pitanje je sad, na koji bi bajk bilo pametnije stavit bateriju od onog drugog bajka da posluži kao pomoć na dalekom putu?
Da li bi hub riknuo od 52V baterije, i ili da li bi mid drive previše "izsisao" slabašnu delfin bateriju?
P.s isprobao sam turu sa mid bajkom Pazin-Pula zračna luka (odlazak na posao) 51Km i riknula mi baterija 6km prije cilja! Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Cose

PostPostano: 10.5.2016. uto. 15:32    Naslov: Re: Problem sa autonomijom i dodatnom baterijom različite vo Citirajte i odgovorite

Plug&fun je napisao/la:
Imam bajk sa hub-om i kalsičnom "delfin" baterijom od 48v i 10,5ah, 20A kontroler, a druga baterija mi je ručno napravljena od panasonica 2900mah i ima 52v i 14,5ah. Koja služi da gura bajk sa mid drive od 30A. kontrolerom.
Pitanje je sad, na koji bi bajk bilo pametnije stavit bateriju od onog drugog bajka da posluži kao pomoć na dalekom putu?
Da li bi hub riknuo od 52V baterije, i ili da li bi mid drive previše "izsisao" slabašnu delfin bateriju?
P.s isprobao sam turu sa mid bajkom Pazin-Pula zračna luka (odlazak na posao) 51Km i riknula mi baterija 6km prije cilja! Very Happy

Daj konkretno napisi koja je konfiguracija / kemija prve i druge baterije (npr. 4S olovo i 14S5P LiPo), ovako nema dosta podataka.
[Vrh]
Plug&fun

PostPostano: 10.5.2016. uto. 15:38    Naslov: Citirajte i odgovorite

Li ion su obe. Ova od 48V i 10,4ah ima samsungove ćelije, a ova druga panasonic-ove samo sta je na 52v i 14,4ah
[Vrh]
matax

PostPostano: 10.5.2016. uto. 16:34    Naslov: Citirajte i odgovorite

Sad znamo ko i prije... A jaka ti razlika između 48 i 52v, a uzmi multimetar pa izmjeri napon punih baterija! Pa ces vidjet stvarnu razliku! Cool
[Vrh]
Plug&fun

PostPostano: 10.5.2016. uto. 16:38    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ova od 48 kad se sa tvorničkim punjačem napuni dođe do 54,4V, a ova od 52V dođe do 57,8V jer sam tako rekao majstoru da napravi punjač da iskopča nešto prije nego šta se postigne maximum, a mislim da bi trebao bit nekih 60V
P.s uslikao sam kontroler sa oznakama, al ne znam kako da stavim sliku ovdje. Confused
[Vrh]
Plug&fun

PostPostano: 10.5.2016. uto. 16:53    Naslov: Citirajte i odgovorite

image upload no compression

Evo skužio sam! Smile
To je kontroler od bajka sa hub-om
[Vrh]
matax

PostPostano: 10.5.2016. uto. 16:54    Naslov: Citirajte i odgovorite

Neznam koji mid imas,a hub bi bez problema trebao raditi i s vecom voltazom... Barem N 48 i V 48 radi, a najvise ovisi o kontroleru... Smile
[Vrh]
Plug&fun

PostPostano: 10.5.2016. uto. 17:03    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mid je Bafang 1000w na 30A kontroler, mislim da na njemu ova obična baterija sa bajaka di je hub baš i ne bi trajala dugo.
Sa mid-om je ovako izgledala vožnja, s tim da naglašavam kako sam cijelim putem štedio bateriju, davao nekih pola gasa i riknula mi na 45. kilometru, tako da u ovaj loš spori prosjek ulazi i moje pedaliranje bez motora 6 kilometara lagane uzbrdice.
Sa hubom ne bi postigao ni približno vrijeme, al na žalost mislim da ona slabija baterija na midu ne bi preživjela torturu.

image hosting site no sign up
[Vrh]
riba

PostPostano: 10.5.2016. uto. 20:15    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jedna baterija je 13s, druga 14s tako da ne mogu u paralelu, možeš voziti s jednom pa staviti drugu. Ili na ovoj 14s makni jednu serijsku grupu (5 ćelija) da dobiješ 13s, pa mogu u paralelu.
[Vrh]
Plug&fun

PostPostano: 10.5.2016. uto. 22:21    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ne bi petljao sa spajanjem baterija, A nije mi uopće problem zamijenit baterije. Samo me zanimalo mogu li oba bajka vozit sa drugom baterijom. U slučaju hub-a sa nešto jačom koja je bila namjenjena mid-u, i u slučaju mid-a sa nešto slabijom od hub-a. Ako bi se odlučio za to da ovu 13s stavim na mid, pretpostavljam da ne bi bilo pametno da odvrćem gas do kraja, pošto je i ova 14s na granici da podnosi 30A koje povlači mid.
[Vrh]
riba

PostPostano: 10.5.2016. uto. 22:26    Naslov: Citirajte i odgovorite

Sama baterija je 3C peak, pitanje je koliko mogu bms i konektori u njoj. Najbolje bi bilo namjestiti limit struje na 20, možda 25 A.
[Vrh]
Plug&fun

PostPostano: 10.5.2016. uto. 22:30    Naslov: Citirajte i odgovorite

E jbga, čitao sam na brdo uputstva za taj bafang i vele da se u postavkama obavezno mora ostavit 30A.
Ne vjerujem da bi bms od slabije podnesao sve to. Najbolje bi bilo da ovu jaču koristim na hub-u. Dakle hub-u neće smetat ovih 52, tj, 58V max?
[Vrh]
riba

PostPostano: 10.5.2016. uto. 22:37    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ne bi smjelo.
[Vrh]
Plug&fun

PostPostano: 10.5.2016. uto. 22:43    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ok, onda cu tako iskombinirat. Sad još samo trebam nać negdje jack za ovu drugu bateriju koji odgovara onom ulazu gdje ide origigi baterija u njega.
Ima li tko od vas možda taj dio za prodat?
[Vrh]
Plug&fun

PostPostano: 10.5.2016. uto. 22:52    Naslov: Citirajte i odgovorite

upload photos
Ovako izgleda taj konektor koji bi mi trebao da ga spojim na drugu bateriju.. pa ako ga netko ima, il zna gdje ga se može kupit nek javi!
Thnx! Smile
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Baterije
Vremenska zona: GMT + 02:00.
Idite na 1, 2  Sljedeća
Stranica 1 / 2.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.