<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Električne lančane pile
Idite na 1, 2, 3  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Radni strojevi i roboti
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
ogi
Site Admin

PostPostano: 19.2.2011. sub. 20:47    Naslov: Električne lančane pile Citirajte i odgovorite

Kupio sam danas Bosch AKE 40-19S / 1900W

To mi je prva pila i pojma nisam imao da odlazi tako puno ulja na podmazivanje lanca
Da li bi obično jestivo ulje možda moglo zadovoljiti potrebe podmazivanja lanca??

Spremam se očistiti jedan zapušten voćnjak / džunglu
I na toj zemlju uzgajati maline, kupine, jagode...

Ne znam koliki je otrov to ulje za lance ali bi ga pokušao izbjeći ako je ikako moguće
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
dmeter

PostPostano: 19.2.2011. sub. 21:12    Naslov: Re: Električne lančane pile Citirajte i odgovorite

EV je napisao/la:

Kupio sam danas Bosch AKE 40-19S / 1900W

To mi je prva pila i pojma nisam imao da odlazi tako puno ulja na podmazivanje lanca
Da li bi obično jestivo ulje možda moglo zadovoljiti potrebe podmazivanja lanca??

Spremam se očistiti jedan zapušten voćnjak / džunglu
I na toj zemlju uzgajati maline, kupine, jagode...

Ne znam koliki je otrov to ulje za lance ali bi ga pokušao izbjeći ako je ikako moguće

Ne može pre rijetko je.Šta se tiče štetnosti normalno da je štetno ako dođe u vodu,nečeš ga valjda prolivat po njivi.
Svaki pravi radikal koristi biorazgradiva ulja za motorne pile.
http://www.plantoil.co.uk/chain_saw_oil.php
ima ga i kod nas provjeri ovdje imaju li ga na skladištu
http://www.rivagrupa.hr/hrvatski/rivanol_maziva/ulja_za_lance_vodilice_i_klizne_staze.htm

Pitaš

EV spusti se malo na zemlju,nemoj mi puno letit da nebi izletija sa planete.Svaki radikalizam najviše na kraju šteti okolišu i samom radikalu.Svi radikalizmi su isti i nacizam,staljinizam,fažizam,islamski fundatilizam,zeleni i plavi,crni,crveni itd svi bi svoju volju i misli nametnuli drugima i bogami na kraju i nasilnim metodama.

Ali isto ti moram pošteno priznati da si u pravu krčenjem motornim pilama znatna količina ulja ode u prirodu koje kasnije smanjuju klijavost od najmanje 10% i više zavisno od kultura a i brojke su strašne godišnje se u hrvatskoj 500000 litara da 1/2 miljona litara mineralnog ulja rasprši po hrvatskim šumama i gorama,a svi dobro znate da se ulja veoma sporo razgrađuju i da 1 žlica motornog ulja može zagadit ogromne količine vode.

EV od mene ti evo jedan -5 za pitanje.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ogi
Site Admin

PostPostano: 19.2.2011. sub. 22:08    Naslov: Re: Električne lančane pile Citirajte i odgovorite

dmeter je napisao/la:

Ne može pre rijetko je.Šta se tiče štetnosti normalno da je štetno ako dođe u vodu,nečeš ga valjda prolivat po njivi.

Pila troši puno ulja koje šprica na sve strane i tko zna gdje će završiti nakon kiša
Mislim da ću ipak probati sa omegol uljem, on je gušći Very Happy

dmeter je napisao/la:

EV spusti se malo na zemlju,nemoj mi puno letit da nebi izletija sa planete.Svaki radikalizam najviše na kraju šteti okolišu i samom radikalu.

Trudim se biti barem s nogama prema zemlji Very Happy

Gle, otrov neću špricat uokolo, ako ne može raditi na jestivo ulje onda neka ode lanac, prodat ću pilu i nabavit cirkular ili nešto treće
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
HAL9000v2.0

PostPostano: 19.2.2011. sub. 22:17    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kupi Sim 80 ili neko drugo sintetsko mazivo i prokuhaj lanac u tome. Moći ćeš radit cca 2-3 sata bez prolivene kapi ulja.
Može radit i na rastopljenu mast, al svako ulje zagađuje vodu, bilo ono od repice, brontosaura ili hajteč molekula voda je jednako nepitka poslje.Omvov Biosegarol je napravljen od višestruko rafiniranog repičinog ulja sa dodatkom krede kao ugušćivačem.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
max

PostPostano: 19.2.2011. sub. 22:30    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ne kužim kaj fali INA Biolancol? Biološki brzo razgradljivo ulje biljnog porijekla posebno razvijeno za podmazivanje lanaca
motornih pila s automatskim doziranjem. Posjeduje vodopravnu dozvolu. Ja to koristim u šumi za pečenje jaja smijeh
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 19.2.2011. sub. 22:33    Naslov: Citirajte i odgovorite

OMV biosegarol E 100 je ekološko, biološki brzo raz-
gradivo ulje za motorne pile s izuzetnom zaštitom od
habanja, temeljeno na kvalitetnim biljnim uljima, ne
kapa . Odlikovano austrijskim ekološkim znakom .

Premašuje: ON C 2030

Biološka razgradivost nakon 21 dan prema
ON C 11 58: >90%

RIVANOL BIO
Specijalno ulje za podmazivanje lanaca motornih pila biorazgradivo

Specifikacije: ONORM-C, STIHL, DOLMAR, PARTNER - FARMER

Zadovoljava sve postavljene zahtjeve za podmazivanje najnovijih generacija lanaca motornih pila u ljetnim i zimskim uvjetima.
Izuzetno dobro rashlađuje pa sprječava trošenje lanaca kod optimalne brzine rezanja.
Biljne osnove, biorazgradivo preko 80% u 14 dana prema CEC L-33-A-93, pa se posebno preporučuje za korištenje u šumarstvu i drvnoj industriji.

INA Biolancol
Opci podaci - primjena
INA Biolancol je biološki brzo razgradljivo ulje na osnovi biljnog ulja i ekološki prihvatljivih aditiva.
Obnovljive sirovine cine preko 95 % sastava INA Biolancola. Proizvod se primjenjuje za podmazivanje
lanaca motornih pila. Zimi i ljeti osigurava odlican dotok ulja u utor vodilice i dalje do ležišta okretne
zvijezde. Posebno odabrana i provjerena formulacija pruža kvalitetno podmazivanje i sprecava trošenje,
cime utjece na bolji ucinak rezanja i trajnost pile. Ulje sprecava i štiti od korozije u suhim i vlažnim
uvjetima rada pile. Posebno se preporucuje za motorne pile s automatskim doziranjem jer se pokazalo da
je zbog navedenih radnih svojstava i posebno dobre prianljivosti, moguce produženje vijeka trajanja lanca
i vodilice i do 20 %.

PREDNOSTI U ODNOSU NA ULJA MINERALNE OSNOVE:
o Potpuna biološka razgradljivost dokazana provedenim ispitivanjem u vanjskim institucijama
prema razlicitim metodama
o Neštetnost za vodene organizme
o Posjedovanje vodopravne dozvole
o Bolja mazivost i podnošenje opterecenja u svim režimima rada

Ovo zvuči već bolje Smile

Hvala ljudi! palac
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 19.2.2011. sub. 22:54    Naslov: Citirajte i odgovorite

E sad će mi trebati ovo: http://e-vozila.com/forum/viewtopic.php?t=2355

Mobilnih 230V Very Happy

Kad me netko vidi kako štekam pilu na bicikl smijeh
Ehh..zaboravio sam danas izmjeriti koliko stvarno vuče u leru i pod opterećenjem
[Vrh]
solarstorm

PostPostano: 20.2.2011. ned. 09:25    Naslov: Citirajte i odgovorite

a kaj radiš?
[Vrh]
Pero

PostPostano: 20.2.2011. ned. 09:34    Naslov: Citirajte i odgovorite

Povuci ce ti ona podosta, probo ja pilit na akumulatore, tj. preko invertera te inverter od 2kW je nije htija ni pokrenut, ali onaj od 3.5kW je.
Nazalost, kat je prislonis na drvo, racunaj na punih 2kW...
Ako ti je suma uzbrdo pa spojis pilu na bicikletu, nema problema, vracas se nazad nizbrdo pa ce valjda na nizbrdici se skupiti ca struje. S druge strane, kad dodjes na odrediste, neces imati puno u bakteriji sape za pilu... Sad
[Vrh]
max

PostPostano: 20.2.2011. ned. 09:48    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pero je napisao/la:
Povuci ce ti ona podosta, probo ja pilit na akumulatore, tj. preko invertera te inverter od 2kW je nije htija ni pokrenut, ali onaj od 3.5kW je.

Imam ista iskustva ali sa slabijom pilom STIHL 160C, inverter 2.6kW nula bodova. čak sam imao problema sa automatskim osiguračima klase A 16A uredono izbaci, al zato klase C dere sa 10A Smile
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 20.2.2011. ned. 10:36    Naslov: Citirajte i odgovorite

solarstorm je napisao/la:
a kaj radiš?

Na selu imamo jedan stari zapušteni voćnjak
Spremam se već duži niz godina očistiti tu zemlju i odlučio sam to napraviti sada dok još nije krenula vegetacija i zmije Very Happy

Planiram uzgajati šumsko voće na toj zemlji
Visi prema jugu i okružena je šumama, mislim da će biti idealno mjesto za tako nešto
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 20.2.2011. ned. 11:08    Naslov: Citirajte i odgovorite

670W troši u leru, sutra ću izmjeriti pod opterećenjem
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 20.2.2011. ned. 11:10    Naslov: Citirajte i odgovorite

max je napisao/la:

Imam ista iskustva ali sa slabijom pilom STIHL 160C, inverter 2.6kW nula bodova.

Koji inverter?
[Vrh]
mihaelj

PostPostano: 20.2.2011. ned. 20:24    Naslov: Citirajte i odgovorite

Obicno ti te el. pile imaju regulator za to koliko ulja da trose. Nije da trose narocito puno ulja i imaju mali spremnik u odnosu na benzinsku pilu. Daj pogledaj sa strane pa ces vidjeti dal ima nekakav regulator koliko da ulja siba na lanc.
Mislim da pretrjerujes s brigom oko ulja i zagadjenja. Vec je za samu pilu potroseno ulja i ulja da bi se napravila i zagadjeno podosta vode. Ako imas sikaru, mogao si uzeti sjekiru i pogonjen grahom i kobasicama to ocistiti Smile Da ne velim i da si mogao iznajmiti pilu u bauhausu za cca 100kn 1 dan koliko bi ti bilo dosta. Ako nemas iskustva s tim alatom, bolje plati nekome da ti to pocisti.
Ako trebas pomoc i ako se radi o Tuhelju, posalji pp palac
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 20.2.2011. ned. 21:19    Naslov: Citirajte i odgovorite

mihaelj je napisao/la:
Ako imas sikaru, mogao si uzeti sjekiru i pogonjen grahom i kobasicama to ocistiti Smile Da ne velim i da si mogao iznajmiti pilu u bauhausu za cca 100kn 1 dan koliko bi ti bilo dosta. Ako nemas iskustva s tim alatom, bolje plati nekome da ti to pocisti.
Ako trebas pomoc i ako se radi o Tuhelju, posalji pp palac

Da, Tuhelj, hvala na ponudi za pomoć palac

Na selu uvijek treba pila, nisam ju kupio samo zbog ovog posla
I biti će posla i za sjekiru i ostale alate na žgance Very Happy
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Radni strojevi i roboti
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2, 3  Sljedeća
Stranica 1 / 3.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.