<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Promjena bicikla

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih bicikla
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
stjepan

PostPostano: 12.4.2016. uto. 15:07    Naslov: Promjena bicikla Citirajte i odgovorite

I tako, prosle godnie kupio set, ovo proljece nadogradio bateriju i sad jos ostaje samo uzeti neki novi bicikl (ovaj na kojem je trenutno sve postavljeno je star cca 20 godina).

Prvo mi je malo na pamet da uzmem neki jeftiniji bicikl sa prednjom i zadnjom suspenzijom kako bi voznja po ovim losim gradskim biciklistickim stazama bila ugodnija.
Nakon sto sam bacio pogled na ove jeftinije modele sto se nude naokolo sam shvatio da nema sanse da u bilo koji uguram Artasovu kutiju posto suspenzija uzima dobar dio rupe u kojoj je sad kutija.

Molio bih neke smjernice. Dal postoje neki jefiniji modeli bicikala za koje znate na koje bi se mogla ugurati trenutna kutija, ili cu morati odj. kutiju i napraviti nesto custom size za bicikl koji odaberem? Ili nesto trece...mozda postoji neka manja kutija za te bicikle sa suspenzijom?

Otvoren sam za sugestije. Molim samo da imate na umu da se ovaj bicikl vozi iskljucivo po gradu, ravnici i asfaltu i da mi je prioritet ugodna voznja, ne cross country ili down hill ili sta ja znam kakve ludorije.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
tomislav

PostPostano: 13.4.2016. sri. 09:24    Naslov: Citirajte i odgovorite

može se i bez stražnje suspenzije, uzmeš amortizer štangu za sjedalo i malo deblje gume i zračnice.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
stjepan

PostPostano: 13.4.2016. sri. 11:05    Naslov: Citirajte i odgovorite

Heh, nisam ni znao da ima suspenzija za sjedalo. Super idea. To bi mogao uzeti i prije nego uzmem novi bicikl. A i zracnice i gume, vjerujem da vise informacija o tome mogu dobiti u lokalnom bike shopu.

No i dalje sam zainteresiran za neki bike koji bi imao obje suspenzije, pa ako netko zna, slobodno puknite tu info. Necu to kupovati odmah tako da nije neka zurba.
[Vrh]
grrga

PostPostano: 13.4.2016. sri. 11:15    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ako trebaš preporuku za dobre i udobne gume koje niti ne troše previše struje - Schwalbe Big Apple 2,35 x 26
[Vrh]
ToMiCcc

PostPostano: 13.4.2016. sri. 13:58    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja na mom e bajku imam samo prednju suspenziju , ispod sica neki kao mali suspenzor koji bas i nema glatak hod i spoljnu gumu Schwalbe Big Apple 2.2 28" , sve klizi po putu kao podmazano.. Za gradsku voznju ma koliko god putevi losi bili ovo je sasvim dovoljno Cool
[Vrh]
MP

PostPostano: 13.4.2016. sri. 21:45    Naslov: Citirajte i odgovorite

jeftin bajk nikako ne bih preporučio, barem ne za N48.
BDW nisi naveo koji set koristiš.

ako je mali gazdin motor bajk cca 3-5k kn ti je ok, za N 48 biraj bar klasu 5-6k kn, za jači biraj grejpa ili grejborga smijeh
[Vrh]
odrpanko

PostPostano: 14.4.2016. čet. 09:26    Naslov: Citirajte i odgovorite

http://e-vozila.com/forum/viewtopic.php?t=1470&postdays=0&postorder=asc&start=105

Imas tu raspravu o full suspension biciklima, da se naci jeftiniji bergamont fully
[Vrh]
stjepan

PostPostano: 14.4.2016. čet. 09:34    Naslov: Citirajte i odgovorite

O super. Hvala ekipa na prijedlozima. Definitivno ste mi otvorili opcije na sve strane.
[Vrh]
grrga

PostPostano: 14.4.2016. čet. 09:45    Naslov: Citirajte i odgovorite

MP je napisao/la:

ako je mali gazdin motor bajk cca 3-5k kn ti je ok, za N 48 biraj bar klasu 5-6k kn, za jači biraj grejpa ili grejborga smijeh

Općenito se slažem s ovim iako mislim da sve može biti i klasu -dvije jeftinije.

U kategoriji 3-4k kn ima sasvim solidnih bicikala koji će se sa N48 uredno godinama nositi a sa malim crnim pogotovo.
Veliki dio cijene donose 9 brzinski mjenjači i kazete koji su obavezni kod skupljih bicikala a koji su nepotrebnni ili smetnja kod e-bajka.
[Vrh]
BB

PostPostano: 14.4.2016. čet. 11:19    Naslov: Citirajte i odgovorite

grrga je napisao/la:
MP je napisao/la:

Općenito se slažem s ovim iako mislim da sve može biti i klasu -dvije jeftinije.

U kategoriji 3-4k kn ima sasvim solidnih bicikala koji će se sa N48 uredno godinama nositi a sa malim crnim pogotovo.
Veliki dio cijene donose 9 brzinski mjenjači i kazete koji su obavezni kod skupljih bicikala a koji su nepotrebnni ili smetnja kod e-bajka.

ja ne razumijem tolike potrebe za brzinama, sve mi to liči na bezvezno poređenje brojki ili na ono "u mog tate bolje prima gas"
[Vrh]
žarulja

PostPostano: 14.4.2016. čet. 13:47    Naslov: Citirajte i odgovorite

nemam sajle za mjenjanje brzina i lanac mi je mjesecima u nekoj srednjoj kombinaciji da pomognem ak treba uz >15%. kad sam se trebal vračat doma na pedale prebacil sam ga ručno
[Vrh]
stjepan

PostPostano: 14.4.2016. čet. 14:41    Naslov: Citirajte i odgovorite

I meni su brzine vise manje smetnja. Postavljeno je na "najvecu" i kad krenem uz brdo malo pomognem cisto da nema niti tog nekog minimalnog usporavanja. Sve ostalo je cisti gas tako da mi broj brzina ne igra apsolutno nikakvu ulogu. Vazno samo da ima neka "mala" i "velika" cisto da, ukoliko crkne nesto, mogu doc do doma.
[Vrh]
selec1

PostPostano: 14.4.2016. čet. 20:53    Naslov: Citirajte i odgovorite

to su prvenstveno brdski bicikli, a tolko brzina je iz jednostavnog razloga da svaki vozač ovisno o kondiciji i usponu sebi odredi optimalno opterecenje
[Vrh]
MP

PostPostano: 14.4.2016. čet. 20:56    Naslov: Citirajte i odgovorite

u principu kak grrga veli, brzine i mjenjači su nepotrebni- tek tolko da se može evt dopedalirat kad si bez juhe- mada kad je N48 ili Cro motor u pitanju i to moš zaboravit- tak da na račun mjenjača i brzina glasam za punjač u ruksaku i neš para v žepu za pivu smijeh , važnije su bremze i dovoljo čvrsta i lagana Rama, prednji šok, a i zadnji nije na odmet ako valja.
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih bicikla
Vremenska zona: GMT + 02:00.
Stranica 1 / 1.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.