<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Punionice u Sloveniji

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električni automobili
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
niram69

PostPostano: 29.3.2016. uto. 13:07    Naslov: Punionice u Sloveniji Citirajte i odgovorite

U sklopu priprema za nadolazeće događaje, rekoh, ajmo malo natuć' električnih kilometara po autoputu u Deželi. Stvar me natjerala da konačno dovršim 6kW punjač. Na Petrolovoj stanici Brežicama za 10 eura kupi se kartica električne mobilnosti (ili tako nekako). Punjenje je flat rate, 2.5 eura po punjenju, neovisno o količini potrošene energije.

Do sad - sve dobro.
Sa strane eto i same punionice. Ne treba mi još struje, samo da bacim oko. Izgleda ovako:

Normalno da sam probao uštekati svoj Mennekes unutra.
Normalno - ne ide. Mad

U tom trenutku cijeli itinerer se morao ponešto promijeniti, ali za ovu priču to nije više bitno. Isti sam problem imao u Koprivnivici, ABB punjač, vrlo sličnog dizajna, opcija punjenja i rasporeda. Vrlo vjerojatno da je potpuno isti.

Cijeli sistem je kako mi se čini, neupotrebljiv DIY zajednici. Ne vjerujem da je itko ulupao kišu novaca u adekvatnu utičnicu na automobilu, pa još onda ekstra trošio novce na kabel.

Možda ponavljam već razglabanu stvar. Ako je tako, ispričavam se. Ako ipak nije, da li se netko sreo sa spomenutim slučajem i da li ga je riješio?

Imam par ideja ali rekoh, da vas čujem.

//Marin

P.S. Unatoč svemu, Saxo je nabrao svojih 219km po autocesti. Putna brzina 90kmh. Začudo, nizbrdice su mu veći problem. ECU skuži možebitni overspeed motora pa isključi trakciju kao i regen. Sve dođe k sebi kada brzina padne na 84kmh. Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električni automobili
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.